Usuwanie powidoków Panasonic seria VT20 (TX-P50VT20)

peterka1000

Member
Bez reklam
Witam mam takie pytanko , pojawiły mi się powidoki na tym tv , nie gram w gry , a ustawienia mam zaledwie na 30 % , pomimo tego lekkie powidoki się pojawiają i już dwa dni i tak ich widać , pozostawienie tv na obrazie tzw bez sygnału nic nie dało .Oczywście widać tylko wtedy te powidoki jak tv jest załaczony i jest jasne tło na nim . Czytałem na innym forum że jest taki przepis na usuwanie powidoków : Cytat: 1. Wchodzimy do menu serwisowego:
trzymając klawisz -/V na obudowie, naciskamy szybko trzy razy 0 na pilocie.
2. Menu serwisowe włącza się po chwili
3. Naciskamy kilkakrotnie cyferkę 1 do momentu gdy ekran zrobi się czerwony
4. Zostawiamy tak i obserwujemy timer, timer będzie skakał po ekranie w różnych miejscach, wraz ze zmianą koloru
5.W przypadku zakończenia testu,naciskamy cyferkę 1
6.Wyjście z menu serwisowego przytrzymać [Exit].

Czy ktoś może potwierdzić że to zadziała i nic się nie stanie z tv ?
 

gebolek

Banned
Witam mam takie pytanko , pojawiły mi się powidoki na tym tv , nie gram w gry , a ustawienia mam zaledwie na 30 % , pomimo tego lekkie powidoki się pojawiają i już dwa dni i tak ich widać , pozostawienie tv na obrazie tzw bez sygnału nic nie dało .Oczywście widać tylko wtedy te powidoki jak tv jest załaczony i jest jasne tło na nim . Czytałem na innym forum że jest taki przepis na usuwanie powidoków : Cytat: 1. Wchodzimy do menu serwisowego:
trzymając klawisz -/V na obudowie, naciskamy szybko trzy razy 0 na pilocie.
2. Menu serwisowe włącza się po chwili
3. Naciskamy kilkakrotnie cyferkę 1 do momentu gdy ekran zrobi się czerwony
4. Zostawiamy tak i obserwujemy timer, timer będzie skakał po ekranie w różnych miejscach, wraz ze zmianą koloru
5.W przypadku zakończenia testu,naciskamy cyferkę 1
6.Wyjście z menu serwisowego przytrzymać [Exit].

Czy ktoś może potwierdzić że to zadziała i nic się nie stanie z tv ?



Daj sobie z tym spokój.
Przy normalnym użytkowaniu TV samo zniknie.
Unikaj przez jakiś czas statycznego obrazu ( czarne pasy, loga, nazwy stacji ).
Chyba, że jest to dla Ciebie bardzo denerwujące... to próbuj.
 

PUFO

New member
Potiwerdzam. Mam ten sam model. Też nasza TVP uszczęśliwiła mnie swoim logo i klasyfikatorem treści. Minęło 1,5 miesiąca i widzę tendencję zanikową, choć jeszcze trochę widać. Przez jakiś czas próbowałem z programem Pioneer Repair - czy jakoś tam (ten do którego jest odnośnik w przyklejonym temacie na początku działu o plazmach), ale stwierdziłem, że nie ma sensu tym zarzynać panelu, tylko poczekać na samoistny zanik - oglądając TV naprawia się samo. Unikaj tylko tego samego programu, co ci wypalił. Moja rada jest też taka, aby oglądać w trybie normalnym - wypala się na dynamicznym. I ważne! W normalnym wyłącz tryb eco, ponieważ jak będzie jasno w pokoju, to dobierze ci takie pramatery, że loga za mocno świecą i też powstają powidoki. Wczoraj oglądałem avatara 3d i powidoki w tym trybie są zupełnie niewidoczne mimo, że obraz jest żyleta! Generalnie nie żałuję zakupu- trochę żałuję, że nie rozważyłem kupna 65VT20 - mam sporą odległość od ekranu i ciągle przysuwam kanapę do TV :)
 
Do góry