panasonic pv 600

dnc

Moderator
VIP
Z tego co widzę różnica pomiędzy PV 60 i PV600 polega na dodaniu slotu czytnika kart pamieci oraz dodatkowych trybach dźwięku no i troszkę innym wyglądzie zewnetrznym. No i cena o ponad 1400 zł większa. Matryca jest ta sama, rozdzielczość natywna też. Ilość wejść video i audio także ta sama.
 

bart

New member
Wyglad wg mnie duzo ciekawszy ma 600 (choc to kwestia gustu).
Ale czytnik kart mnie malo obchodzi, a dzwiek puszcze i tak przez zestaw KD. Tak wiec, jesli tylko na tym maja polegac roznice, to wole za te 1400 pln kupic odtwarzacz HD. Mam nadzieje ze cena 60 spadnie po wejsciu 600 :)
 

Darek

New member
Skoro nie ma różnicy to po co przepłacać? A swoją drogą to ciekawe czy w przypadku PV600 też trzeba dopłacać za podstawę czy tak jak w przypadku PA60 jest w cenie.
 

nowy66

New member
Darek napisał:
Skoro nie ma różnicy to po co przepłacać? A swoją drogą to ciekawe czy w przypadku PV600 też trzeba dopłacać za podstawę czy tak jak w przypadku PA60 jest w cenie.

Na linku niżej jest pełne porównanie PA60/PV60/PV600 Jak widac zależy do jakich celów jest wykorzystywany. Karta SD? Lepszy dźwięk? TV? PC?

http://www.panasonic.pl/oferta.php?sub=239&compare=&prod3024=on&prod2994=on&prod2976=on

do wyboru do koloru. Moim zdaniem PV60 - choćby z powodu 2xHDMI

pzdr
 

bart

New member
wg tego zestawienia pv 600 ma dodatkowo PAP/POP/PIP, co juz jest powaznym argumentem na jego korzysc
 

piguła

New member
Ktoś wie ile wejść HDMI ma PV600 ? Z zestawienia wynika,że jedno.
Na stronie Panasonica w opisie produktu podają ,że dwa.To jak to jest?
Drugia uwaga to,że pv600 jest grubszy od pv60,co jest istotne dla chcących powiesić plasmę.
 

Adi

New member
Dylemat

Witam wszystkich.
Zastanawiam się czy ja przypadkiem nie przesadzam!!! A mianowicie, zdecydowałem się na zakup plazmy 42" PV600E i się zastanawiam, czy przy oglądaniu z odległości 2,9m nie przesadzam z wielkością TV. Jeżeli ktoś ogląda z odległości ok 3m, to proszę o szczere wrażenia.
Znalazłem ofertę tej plazmy poniżej 7000zł. Sprawdze źródło i przekarzę dla zainteresowanych. Wiem, że PV60E zdobył uznanie, Pv600E to nic innego jak ten model+dodatki.
Pozdrawiam,
Adi
 

ortax360

New member
Oj strasznie sie mylicie panowie PV600 jest berdziej zawansowany technicznie. Ma lepsze procesory obrazu , lepszą czern ,kolor itd.
To tak jakby por, LCD lx60 do lx500 .
Zresztą pv600 jest następcą pv500 jednej z najlepszych plazm na rynku zaraz za Pioneerem.
PV60 to kompromis rozdzielczosc 1024 ,ale za to gorsze jakosc obrazu i wyposazenia .
Miałem okazje por na materiale 720P jakosc obrazu z pv500 i pv60 ,zdecydowanie wygrał pv500 - kolor ,czern ,ostrosc,głębia wszystko było na kozysc pv500 .
Pv60 to bardzo dobra plazma,ale pv600 jest doskonalszym i zdecydowanie lepszym produktem .
Pozdrawiam
 

bart

New member
[Ortax360] Na jakiej podstawie to piszesz ? Widziales obydwa modele w akcji ?
W specyfikacji technicznej roznic dot. obrazu brak, ale jesli faktycznie 600 bylyby tutaj lepszy, to zakup pv60 przy spodziewanej roznicy cenowej miedzy modelami (ok 1500 PLN) i bogatszym wyposazeniu 600 mijalby sie troche z celem.
 

ortax360

New member
Zaglądanie w specyfikacje techniczą mija sie z celem zazwyczai firmy nie podaia istotnhych lub zadnych róznic w modelach opisuiac podstawowe parametry to tak jak z czasem reakcji matrycy podiaą 4,7,8 itd a lcd ma całkowicie inny czas .
Zresztą wystarczy por np: parametry pv500 z pv60 nie ma istotnych róznic a w obrazie są ogromne.
 

zaz

Member
ortax360 napisał:
Zaglądanie w specyfikacje techniczą mija sie z celem zazwyczai firmy nie podaia istotnhych lub zadnych róznic w modelach opisuiac podstawowe parametry to tak jak z czasem reakcji matrycy podiaą 4,7,8 itd a lcd ma całkowicie inny czas .
Zresztą wystarczy por np: parametry pv500 z pv60 nie ma istotnych róznic a w obrazie są ogromne.

Proszę o więcej szczegółów w sprawie różnic w obrazie między tymi modelami.
Pozdrawiam
 

nowy66

New member
Napisałem maila wczoraj do Panasonic PL - właśnie w tej sprawie (różnic pomiedzy PV60 a PV600) Ciekawy jestem czy (;) ) i co odpiszą. Moim skromnym zdaniem jeśli potwierdzi sie to co pisze ortax, to będzie opłacać się dolożyć te 1000 pln do 42PV600 (biorąc pod uwagę wyposażenie dodatkowe i "potencjalną" różnicę w jakości obrazu). Swoją drogą na forach w D mówi sie (pisze się), że dodatkowymi różnicami są właśnie zmiany elektroniki w PV600. Byłoby to logiczne.

Zawsze pozostaje możliwość kupienia 42PV500 za te same pieniądze (ok.8k).

pzdr
 
Ostatnia edycja:

nowy66

New member
Głucho wszędzie, cicho wszędzie. Oby nie było : "głupio było i głupio będzie" jak mawiała moja Pani Profesor od polskiego w liceum. Coś będzie na pewno dam znać.

pzdr
 

nowy66

New member
Właśnie dostałem oficjalna informację od "service consommateurs" Panasonic EU (bo od Panasonic PL cisza:( )

POMIĘDZY MODELAMI PV60 PV600 NIE MA INNYCH RÓŻNIC JAK TYLKO TE WYMIENIONE W OFICJALNYCH OPISACH TECHNICZNYCH. (czyli Slot SD, wygląd, SmartSound, PIP/PAT itp) Koniec kropka. I wszystko jasne.

pzdr
 

tiem72

New member
Z jednej strony logiczne. A z drugiej .... Skąd w takim razie przy porównaniach obrazu PV60 z PV600 różnice w jakości? I pół biedy, gdyby dotyczyło to tylko subiektywnych odczuć użytkowników... Ale w załaczonym na stronie http://www.mediatotaal.nl/test/download.php?download=265 teście również o takich różnicach piszą.... W temperaturze barw... W ostrości... Na korzyść PV600 oczywiście...
 

bart

New member
Masz gdzies dostepne tlumaczenie tego testu ?
Bo oprocz gwiazdek na koncu reszta jest dla mnie niezrozumiala.
 
Ostatnia edycja:
Do góry