panasonic 42PA60

Jerry1959

New member
Witam. Od kilku tygodni z zainteresowaniem śledzę dyskusję na tym forum. Przez moment była dyskusja na temat nowych panasonikow z serii PA60. Od tego czasu milczenie. Więcej uwagi na temat panasów PV60. Czy ktoś już jest szczęsliwym posiadaczem tego modelu?
Jerry:(
 

Deimos

Banned
No zerknij w dziale plazmy (Panasonic) tam są opisy użytkowników modelu PV60 i to bardzo konkretnie napisane...
Model PA ma znacznie gorszą rozdzielczość.
 
Ostatnia edycja:

Jerry1959

New member
Dzięki Daimos za odpowiedż, ale nie o to mi chodzilo. Wiem, że ten model jest o niższej rozdzielczości, jednak kasa nie opozwala mi na "poważne traktowanie" PV60. Tysiąc złotych to dla mnie spora róznica. Poprzednik - PA50 na tym forum zdobył sporo uznania i wielu było zadowalonych. Dlatego też chciałem się więcej dowiedzieć o następcy PA60. Widziałem w mediamarkt i chodził bardzo dobrze:grin:. Był to sygnal z kablówki. Obok stał PV60, jednak nie był włączony, więc różnic nie mogłem stwierdzić. Rodzinie bardziej podoba się model PA60 niż ten o większej rozdzielczości.
Pozdrowienia:)
 

Deimos

Banned
Zawsze najlepszym opiniodawcą jest własny wzrok, jeżeli ten model Ci się spodobał to tylko kupować. Powodzenia:)
 

maszek

New member
Bez reklam
Do Jerry 1959

Jerry1959 napisał:
. Poprzednik - PA50 na tym forum zdobył sporo uznania i wielu było zadowalonych. Widziałem w mediamarkt i chodził bardzo dobrze. Obok stał PV60, jednak nie był włączony, więc różnic nie mogłem stwierdzić.

Poniżej link do porównania plazm (niestety po niemiecku)
http://www.produkte.panasonic.de/product/compare.asp?sStr=4@-@1@13@40@41@@@@@@Viera%20Plasma-Bildschirme@&upper=&m=&prop=V
Zaznacz checkbox-em interesujące Ciebie modele i kliknij u góry na VERGLEICHEN.

Może takie porównanie pomoże Ci w podjęciu decyzji co do zakupu jednej z tych plazm?
 
Ostatnia edycja:

gad7

New member
Śmiało jerry jak brak ci kasy wez pa60. Wczoraj niby to przypadkiem (wersja dla żony) byłem w m/m i stały tam włączone pod zwykłą antenę 42pv60 i 42pa50 pogrzebałem i ustawiłem obydwa na polsat. I jaki efekt: żaden! obraz i w jednym i w drugim taki sam! Przewaga pa (jeśli nie masz wysokich preferencji): w standarcie noga!
 

Jerry1959

New member
panmasonic 42PA60

Dzięki za zainteresowanie moim - na razie - problemem. W niedalekiej przyszłości zamierzam skorzystać. Biorę pod uwagę prezentację, jaką proponuje Kiki. Wtedy będę naocznie zobaczyć różnice. Rodzina również.
Jeszcze raż dzięki:grin:
 

deoc

New member
No ja tez stoje jeszcze przed dylematem - 42PA60 czy 37PV60 i chyba zdecyduje sie na PV60 - roznicy naprawde nie widac - na obu sygnal HDTV gra - wiec sklep za mnie "dociera" plazme - cena identyczna - a w pokoju za duzo miejsca nie mam - sprawdzalem (centymetrem) jak bedzie wygladal 42" calowy TV u mnie na sciagnie - za duzy - 32" za malo wiec 37" jest idealnym rozwiazaniem :) A roznicy w sygnale HDTV z 1m nie zobaczylem... fakt nosze okulary :p Ale TV bede ogladal z ok. 3m i TYLKO HDTV i DVD.
 

gad7

New member
Nie nie trochę zle mnie zrozumiałeś chodziło mi o zwykły analogowy sygnał z kablówki lub anteny na dachu obraz będzie podobny ale już przy wysokiej jakości sprzętu dvd lub cyfry różnica jest i to duża. A jeśli chcesz oglądać tylko telewizję i 1-3 w miesiącu jakiś film na dvd i ograniczoną kasę pa60 to bardzo dobry wybór.
 

Jerry1959

New member
Witam ponownie.
Zdążyłem się zorientować, że na razie nikt nie jest posiadaczem panasa Pa60. Są natomiast chętni do zakupu tego sprzętu. Więcej jest zainteresowanych modelem PV60, o czym świadczą liczne wypowiedzi na tym forum. Być może wszyscy chcą oglądać mundial w wysokiej rozdzielczości lub wykorzystywać jako duży ekran do kompa. W moim przypadku nie zamierzam wykorzystywać telewizji do gier, a do oglądania filmów z DVD i telewizji. Może ktoś z forumowiczów ma PA60, ale nie chce się podzielić wrażeniami:shock:
Na razie.
 

Fixxxer

New member
Jerry1959 napisał:
Witam ponownie.
Zdążyłem się zorientować, że na razie nikt nie jest posiadaczem panasa Pa60. Są natomiast chętni do zakupu tego sprzętu. Więcej jest zainteresowanych modelem PV60, o czym świadczą liczne wypowiedzi na tym forum. Być może wszyscy chcą oglądać mundial w wysokiej rozdzielczości lub wykorzystywać jako duży ekran do kompa. W moim przypadku nie zamierzam wykorzystywać telewizji do gier, a do oglądania filmów z DVD i telewizji. Może ktoś z forumowiczów ma PA60, ale nie chce się podzielić wrażeniami:shock:
Na razie.

też śledze watki o pansach bo cały czas poważnie rozważam zakup PA 60. Wysoka rozdzielczośc jest mi w sumie nie potzrebna bo i tak sygnał mam z UPC a dvd bede oglądał przez scart. jakakolwiek dopłata nie wydaje mi sie póki co uzasadniona bo nie wróze zbyt szybkiego pojawienia sie technologii HD dostępnej tak jak zwykły kabel. Zreszta w naszym popie...m państwie przyjdzie nam jeszcze troche poczekac na dobry sygnał bo jak już sie pojawi to na początku zapewne ktoś zwęszy koryto i zarządzi odpowiednie tantiemy za dobrą jakość. Póki co ja dziękuje
 

chloratum

New member
brat właśnie kupił PA 60.Jeszcze nie widziałem jak ta plazma chodzi,ale wkrótce się przekonam na własne oczy.Podzielę się wrażeniami....
 

Fixxxer

New member
chloratum napisał:
brat właśnie kupił PA 60.Jeszcze nie widziałem jak ta plazma chodzi,ale wkrótce się przekonam na własne oczy.Podzielę się wrażeniami....
dawaj dawaj szybciutko ogladaj. Ja robiłem wczoraj runde po sklepach w celach własnie poglądowych i musze przyznac ze na tym samym sygnale pansy grały jak kible... Przepraszam za tę anafore ale potwierdza sie to co zauważyłe kiedys jeszcze przy 40 obraz wyglada jakby sie go przez siatke ogladało. Do tego taka dziwna poświata na znaczkach i jasnych elememtach coś jakby przebijał inny program. Dla mnie porażka konkurencyjne LG i samsungi grały o 2 klasy lepiej
 

WaldemarB

New member
I ja robiłem wczoraj taka rundkę. Wrażenia identyczne. Biorąc pod uwagę TV 852x480 mocno bardziej mi się podobał obraz Samsunga i LG aniżeli Panasa (PA).
I jestem podobnego zdania - "Wysoka rozdzielczośc jest mi w sumie nie potrzebna bo i tak sygnał mam z UPC ... jakakolwiek dopłata nie wydaje mi sie póki co uzasadniona bo nie wróze zbyt szybkiego pojawienia sie technologii HD dostępnej tak jak zwykły kabel."

Poza tym obecnie ceny niskich rozdzielczości są mocno konkurencyjne do wysokich.
 

viter

New member
Ustawienia Panasonic PA60

Mam goraca prosbe do uzytkownikow ktorzy maja pa 60 jak ustawic ja zeby zagrala najlepiej tzn:kontrast jasnosc nasycenia barw itd........



goraco pozdrawiam wszystkich zadowolonych uzytkownikow panasa:)
 
Ostatnia edycja:

pepe12345

New member
panas pa60

Jak najbardziej polecam gorąco model Panasa PA 60 posiadam tą plazmę od ok 2 tygodni !!! Podłączyłem pod polsat cyfrowy SUPER !!! na prawdę kolory pierwsza klasa !!! i to po kabelku euro-euro (za 120zł). kino domowe też po tym samym kablu i poprostu "GIT". gdyż tuner i dvd nie posiadają innych wyjść ! W sklepie sprawdziłem po kabelku HDMI i kolana się ugieły jakość PANASONICA to nr.1 - Jeszcze raz namawiam do zakupu tej plazmy !!! Jeszcze jedno w sklepie posiadali słaby sygnał kablówki a ta plazma przy stojących obok LG , Pionieer i Samsungu poradziła sobie najlepiej z tym sygnałem !!! POZDRAWIAM !!!
 

pepe12345

New member
panasonic 42 PA 60

Plazma zakupiona w super promocji RTV EURO AGD !!! 5.490 zł Zobaczcie naprawde warto super plazma z takie pieniądze !!! z HDMI !!!
 

biper71

New member
Posiadacz PA60

Muszę zasmucić tych wszystkich którzy porównują inne plazmy do Panasonica i stwierdzają że jest do kitu. Otóż nie - sam porównywałem stojace obok siebie samsung, philips, lg i Panasonic - wszystkie plazmy wymiekają przy PA60 zarówno jak kolorem jak i nasyceniem. Plazmę posiadam od ok 1 tygodnia i mogę sie podzielić uwagami:

Ogladam ja zarowno na C+ jak i na Polsacie+
1) Kontrast i jasność mam ustawioną prawie na 19% - docieram fosfor a mimo to na meczu powala mnie kolor kontrast i jakość - tutaj muszę dodać że jakość przekazów z obu platform jest naprawde rozna na jednych programach C+ ma lepszy obraz a na innych Polsat.
2) co do jakości obrazu przedtem mialem Panasonica PX30 z aquity i w jakosci obrazu plazma wypada lepiej (bierzcie pod uwagę jakosc z satelity)
3)DVD - tutaj mam problem bo jednak jakosc filmów na DVD to nie zawsze to samo ale ogólnie jestem zadowolony ogladam przez kompozyt na Panasonicu s75 ------prawdziwe kino (sic!projector)
Co do ustawienia samego telewizora w słoneczny dzien przy tak zanizonych wartosciach kontrastu i jasnosci obraz jest naprawdę ok. Jakość szybkich scen jest poprostu rewelacyjna niech się schowają LCD wiem bo mam jednego w sypialni 26" i tam przy ustawienich poprawyjakosci szumów obrazu na maxa widac smuzenie (16mils) - tam czern nie jest czarna w nocy przy wylaczonych swiatlach widac szarość a w dzień zalezy pod jakim katem sie patrzy
HDTV nie probowałem bo nie mam z czego
Ogólnie moje subiektywne odczucia to zakup na 5+
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
uwzględniając nową cenę - 5099 zł za kompletną plazmę Panasonica - to znakomity wybór. Samsung ma większe mozliwości i lepszą biel oraz zabezpieczenia przed wypalaniem - a to nie jest bagatela.
 

mario7103

New member
Pa 60

do PEPE1234
Przeczytałem Twoją recenzję odnośnie PA 60. z zainteresowaniem.Mam zamiar kupić również ten model, ale troszkę kusi mnie na PV 60 po przeczytaniu postów , tylko troszkę za duża różnica cenowa.Moje pytanie czy porównywałeś te modele ze sobą jeśli tak to co cię skłoniło do zakupu tego modelu. I prosiłbym Cię o informację czy jesteś zadowolony . mario7103

 
Do góry