Podłączenie TH-37PA50E do laptopa IBM

gabat

New member
Przeszukałem forum, ale nie znalazłem wyczerpującego opisu tematu (zapewne dlatego, że jestem nowicjuszem), a temat jest następujący:
- mam IBM R51e, który ma złącza USB oraz wyjście obrazu na monitor zewnętrzny (karta ATI RadeonXpress200M),
- mam plazmę TH-37PA50E,
chciałbym mieć możliwość projekcji filmów z laptopa na tv
- czy można taką rzecz wykonać,
- jaki kabel muszę kupić, aby dokonać bezpiecznego podłączenia,
- gdzie taki kabel kupić,
- w jaki sposób podłączyć
UWAGA - w instrukcji tv na str. 28 znlazłem zastrzeżenie, aby nie podłączać komputera z wyjściem TTL (5V).
Uff - włożyłem dużo wysiłku, aby opis był wyczerpujący i żeby nie pomylić nazw. Będę wdzięczny za wskazówki lub pomoc w rozwiązaniu problemu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
my mamy różne karty w komputerze testowym i mozna podłączyć plazmę dowolnym sposobem.
PC, Komponent, DVI - HDMI - działa
 

dnc

Moderator
VIP
Z tego co widzę, to ten laptop można będzie podłączyc do plazmy przez złącze D-Sub. Wtedy nie będzie straty jakości obrazu jak przy złączu Cinch lub S-Video. Zresztą w tym modelu nie ma złącza S-Video (w każdym bądź razie nie napisali że jest). Więc proponuje przejść się do sklepu i kupić sobie kabel D-Sub o długości wymaganej do podłączenia do laptopa.
 
Ostatnia edycja:

gabat

New member
gabat napisał:
- jaki kabel muszę kupić, aby dokonać bezpiecznego podłączenia,
- gdzie taki kabel kupić,
- w jaki sposób podłączyć
UWAGA - w instrukcji tv na str. 28 znlazłem zastrzeżenie, aby nie podłączać komputera z wyjściem TTL (5V).
Uff - włożyłem dużo wysiłku, aby opis był wyczerpujący i żeby nie pomylić nazw. Będę wdzięczny za wskazówki lub pomoc w rozwiązaniu problemu.
Jaki kabel - to znaczy, że jeżeli powiem w sklepie D-sub to wszystko jasne?
W jaki sposób podłączyć - rozumiem, że do gniazda gdzie podłącza się monitor zewnętrzny?
UWAGA - odpowiedź Kiki jest nieprecyzyjna, a przecież sprzedajesz ten sprzęt, a ja zadałem konkretne pytanie i liczę na konkretną odpowiedź. Za resztę oczywiście dzięki.
 

dnc

Moderator
VIP
gabat napisał:
Jaki kabel - to znaczy, że jeżeli powiem w sklepie D-sub to wszystko jasne? TAK
W jaki sposób podłączyć - rozumiem, że do gniazda gdzie podłącza się monitor zewnętrzny? TAK
UWAGA - odpowiedź Kiki jest nieprecyzyjna, a przecież sprzedajesz ten sprzęt, a ja zadałem konkretne pytanie i liczę na konkretną odpowiedź. Za resztę oczywiście dzięki.

Odpowiedzi pogrubione.
 

gabat

New member
Podłączenie cd

Dzięki DNC mam jeszcze jedno pytanie, czy przy pomocy kabla D Sub mogę wyprowdzić sygnały komponentowe do TV?
I jeszcze jedno ściągnąłem pliki fimów ze strony Forum, ale mają rozszerzenie .ts i nie wiem przy pomocy jakiego programu mógłbym je obejrzeć - próbowałem Media i Quick Time Players i .....
 

Możej

New member
Jestescie pewni ze 37PA50 ma zlacze D-Sub ???

Kiedys bylem napalony na ten model i nie przypominam sobie by ten TV mial to zlacze. No chyba ze na front panel ale tam raczej bedzie S-Video (tym tez mozesz podlaczyc).

Jesli chodzi o program do ts-ow to sciagnij stad VLC media player.

Pozdrawiam
 

dnc

Moderator
VIP
jim77 napisał:
moze warto dodac ze D-Sub musi byc mesko-meski.

To jest logiczne że tak. Jesli chodzi o wyciągniecie sygnału komponenta z kabla D-sub to z tego co mi wiadomo, kabel ten ma połączenia RGB plus sterowanie pracą monitora. Więc nijak się to ma do kabla komponent.
Cały czas rozmawiamy o połączeniau D-sub. Jeśli ten TV nie ma takiego złącza no to zostaje tylko S-Video.
 

gabat

New member
Panasonic IBM???

Dzięki wszytskim za pomoc, ale dopiero teraz namieszaliście (pisałem, że jestem nowicjuszem). W 1 poście jest link do konfiguracji IBM-a. Panasonic TH-37PA50E ma tylko złącza SCRAT, S video, video i component - pomocy jak podłaczyć i co kupić - piszcie "dużmi literami" innaczej nie chwytam.
 

gabat

New member
Problem
UWAGA - w instrukcji tv na str. 28 znlazłem zastrzeżenie, aby nie podłączać komputera z wyjściem TTL (5V).
Odpowiedź KIKI
kiki napisał:
witam
my mamy różne karty w komputerze testowym i mozna podłączyć plazmę dowolnym sposobem.
PC, Komponent, DVI - HDMI - działa
Skoro Kiki milczy to może ktoś z forumowiczów bedzie mógł udzielić precyzyjnej odpowiedzi.
 

dnc

Moderator
VIP
gabat napisał:
Czy ktoś mógłby napisać kilka słów odpowiedzi!!!

Metlik? Tzn.? Z tego co piszesz chcesz podłączyc TV do laptopa. Jesli masz juz jeden z ww urządzeń musisz dopasowac do niego drugi.
Czyli?
Jesli masz laptopa z D-Sub musisz poszukac plazmy, która to złącze posiada. PA50 nie ma złącza więc laptopa do niego nie podłaczysz. To złącze używane jest tylko do podłączenia monitora zewnętrznego. Więc zostaje w zasadzie S-Vido. Ale jakość bedzie o wiele słabsza niż przy D-Sub, wiec musisz być na to przygotowany.
 

gabat

New member
Odpowiedź dla DNC

DNC - dzięki za pomoc, ale w pierwszym poście opisałem co mam. Zmieściłem link do konfiguracji IBM, bo przecież nie wszyscy na tym forum muszą znać wszystkie komputery i ich parametry, a tym bardziej rodzaje wejść i wyjść w jakie producent wyposażył maszynę. Podałem również jaki model Panasonica posiadam i liczyłem, że uczestnicy forum - znawcy tematyki (bo jeżeli ktoś udziela porad to zapewne uważa się za znawcę) - wiedzą jakie rodzaje we/wy posiada tv, który jest od jakiegoś czasu w sprzedaży. Liczyłem również na to, że znawcy tego forum zadadzą sobie odrobinę trudu i przeanalizują treść postu zanim udzielą "dobrej" rady.
Po tych kliku pytaniach i "dobrych" radach wiem, że mam kupić kabel D-Sub, ale nie wiadomo, czy nada się do sprzętu, więc najlepiej to do kabla dokupić odpowiedni telewizor i laptop. Serdeczne dzięki.
A na temat wyjścia z komputera TTL (5V), ani słowa - pewnie to wymaga wiedzy na poziomie trudnym do osiągnięcia dla "znawców" tego forum.
Mam telewizor więc nie jestem już potencjalnym klientem, po co się trudzić - nieprawdaż?
 

dnc

Moderator
VIP
Dla mnie sprawa jest prosta. Jesli masz ww sprzęt tzn, że musisz teraz sprawdzić jakie złacza ma TV. Z postu poniżej MOŻEJ napisał, że ten TV nie ma złącza D-Sub. Jeśli nie ma nie ma innej możliwości podłączenia laptopa jak S-Video. Jeśli takowe złącze jest to można go podłączyć. Myślałem, że to sprawa jasna. Złącze D-Sub jest typowym złączem VGA, a więc przesyłającym sygnał video zgodnym z standardem VESA (organizacja ustalająca normy video). Jeśli w TV napisano, że nie można podłączać sygnału TTL 5V to oznacza, że nie powinno się podłączać innych nietypowych urządzeń. To jest złącze tylko do komputera.
Akurat wiem co to jest TTL, ale to i tak dla Ciebie nie ma znaczenia, ponieważ Twój laptop daje sygnał, który jest zgodny z każdym monitorem komputerowym oraz innym urządzeniem telewizyjnym, który posiada złącze D-sub. Jednak zgodnie z opisem na stronie Panasonica Twój TV nie ma złącza D-Sub (w każdym bądź razie nic o nim nie piszą). Czyli tak jak napisałm wczoraj zostaje Ci tylko S-Video. W taki też kabel musisz się zaopatrzyć.
 

maszek

New member
Bez reklam
Witaj Gabat,
Twój komputer posiada wyjście D-sub - wg opisu pod linkiem, który zamieściłeś:
Złącza zewn. • 15-stykowe D-Sub (wyjście na monitor) • 2 x USB 2.0 • Parallel (IEEE 1284) • RJ-11 • RJ-45 • wejście na mikrofon • Wejście zasilania (DC-in) • wyjście słuchawkowe

Niestety, nie znalazłem w opisie złącza s-video i... masz problem:( .

Plazma o której mówisz http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=2537
wyposażona jest w obsługę s-video, rgb i component ale nie posiada
wejścia D-sub czy DVI. Potrzebujesz wiec "przejściówki" przetwarzającej sygnał z d-sub na jedno z tych wejść np. czegoś takiego:
http://www.pacificcable.com/Picture_Page.asp?DataName=9A60
lub
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=9719612875#ebayphotohosting

PS. przeszukaj jeszcze tę stronę - http://www.forcheapcomputers.com/cgi/search.pl?S=vga+%2F+s-video&C=31491
 
Ostatnia edycja:

gabat

New member
Do Maszka

Dzięki Maszek za odpowiedź. Wreszcie ktoś zrozumiał problem a co najważniejsze odpowiedział rzeczowo.
Mam jeszcze jedno pytanie: znalazłem kabel VGA SCRAT i rozumiem, że takie rozwiązanie jest dopuszczalne i nie uszkodzę ani plazmy ani laptopa? Link do strony opisujący rozwiązanie zamieściłem w poście w dniu wczorajszym w dziale plazmy Panasonic - zacząłem sam szukać rozwiązania zirytowany bełkotem DNC.
 

maszek

New member
Bez reklam
vp4-10.jpg


Opis złącza SCART http://spin.siedziba.pl/hwb/connector/av/scart.html
- 19 wyjście wideo lub sygnał bazowy PAL
- 20 wejście wideo
- 17 masa wideo
- 2 wejście audio prawe
- 4 masa audio
- 6 wejście audio lewe

Opis złącza D-SUB http://spin.siedziba.pl/hwb/connector/av/vga15.html
15 PIN HIGHDENSITY D-SUB FEMALE at the videocard.
15 PIN HIGHDENSITY D-SUB MALE at the monitor cable.

Coś mi w tej przejściówce nie pasuje. Zwróć uwagę, że na wtyczce SCART podłączono przewody do styków audio (2 i 6) a jeśli dobrze pamiętam, to D-Sub jest przystosowany tylko do przesyłania sygnału "wideo" na monitor.
 
Ostatnia edycja:

gabat

New member
Scrat Vga

Masz rację porównałem z instrukcją tv, więc wracam do twojej propozycji VGA S-video. Jeszcze raz dzięki za merytoryczną pomoc.
 
Do góry