Panasonic DMP-BDT100?

jacko21

New member
Witam,
jak w temacie, czy ktoś posiada tego Panasa? I jakie ma z nim doświadczenia.
Bardzo prosze o opinie ponieważ szukam BR od paru tygodni a ten powyższy ma wszystko to co chcę mieć :)

I cały czas mnie zastanawia czy każdy BR, taki LG czy Pioneer czy jeszcze inny odtworzy DVD DL?

Skłaniam się jak najbardziej do [FONT=&quot]Panasonic DMP-BDT100 ale ciężko znaleźć gdzieś jakieś testy lub opinie na ten temat.
[/FONT]
 

dekiel

New member
Mam BDT300 i w instrukcji jest napisane:

DVD:
1. DVD-Video (Wideo)
2. DVD-RAM (Wideo, AVHCD, JPEG)
3. DVD-R (Wideo, AVHCD, DivX, MP3, JPEG)
4. DVD-R DL (Wideo, AVHCD, DivX, MP3, JPEG)
5. DVD-RW (Wideo, AVHCD)
6. +R/+RW/+R DL (Wideo, AVCHD)
 

jacko21

New member
no wałśnie też się zastanawiam nad 300. Ale jaka różnica między 100 a 300. To raz a dwa... "dekiel" napisz swoją opinię i spostrzeżenia dotyczące modelu 300. Będę wdzięczny.

PS. Jeszcze mi po głowie chodzi Phillips 9500
 

Pr3dator

New member
no wałśnie też się zastanawiam nad 300. Ale jaka różnica między 100 a 300. To raz a dwa... "dekiel" napisz swoją opinię i spostrzeżenia dotyczące modelu 300. Będę wdzięczny.

PS. Jeszcze mi po głowie chodzi Phillips 9500
Z specyfikacji wynika ze roznica miedzy 100 a 300 to w zlaczach HDMI model 100 1xhdmi wersja 300 2xHDMI dalej patrzac USB model 300 ma ich 2 jedno z tylu drugie w przodu.

Analogowe wyjscia audio : model 300 7.1-kanalowe model 100 2-kanaly

Cyfrowe wyjście audio : model 300 (1 optyczne, 1 koaksjalne) model 100 optyczne

Audio S/N : model 300 115dB model 100 100dB

pobor mocy model 300 32W model 100 24W
 
Ostatnia edycja:

dekiel

New member
No dokładnie tak jak Pr3dator powiedział, dochodzi jeszcze WiFi (jest w standardzie) mnie się przydaje, bo po kablu chodzą mi: mój lapek, Panas V10, BD80 i pecet a po WiFi BDT300, N900 i lapek żony (czasami w ogrodzie mój lapek).

Są jeszcze jakieś poprawiacze obrazu... ale kto normalny by to bez mikroskopu zauważył :)

Ogólnie powiem tak - nie mam nic do BD80 ale ostatnio przyciął mi film (bajkę dla dziecka) a BDT300 nawet się nie zająknął... więc tu BDT300 należy się 6-tka. Czyli jakiś postęp jest... a n ie tylko marketing.
Na gniazdach analogowych mi nie zależy, ale jakby co są (nie sprawdzałem, ale sądząc po tym co ma BD-80 - to szkoda czasu na przepinanie kabli - chociaż ponad 5cm wysokości jest. Normalnie po analogu jadę z Xonara HD 1.3Deluxe i to jest to! :). Raczej nie zamierzam zmieniać.

Do tego BDT300 ma te dwa złącza HDMI - nie trzeba wymieniać ampla przy przechodzeniu na 3D - jednym puszczasz dźwięk na ampla (po staremu czyli audio HD rzecz jasna bo inaczej sobie nie wyobrażam) a drugim obraz 3D (HDMI 1.4) na proja albo tv. No to jest super, dlatego dałem te 5 stów więcej.

Ogólnie fajowy sprzęt... z tym, że cena; no to każdy musi sobie odpowiedzieć czy warto, i czy mu jest to potrzebne.
Ja zdaje się przepłaciłem... tym bardziej, że z tym 3D to raczej będzie doopa. Przynajmniej z okularami. Zaznaczam - jak dla mnie. Ktoś inny może mieć inne odczucia, i ja to szanuję...
No ale jakby co - w każdej chwili na 3D w obecnej formie mogę przejść.
 

jacko21

New member
Dzięki.
U mnie jest coraz gorzej... im dłużej i więcej czytam tym mniej wiem :)
Na placu boju pozostaje chyba jednak BDT300 i Philip 9500 który jest wyczes pod każdym względem (który ja sprawdzałem) - generalnie ma wszystko to co potrzebuje i szukam w BR a do tego bardzo mi sie podoba design aluminiowy. Słyszałem też że były jakieś reklamacje na niego(na co nie ma reklamacji?) - na watku BDP9500.
No i teraz jestem na razie zawieszony w próżni.

Jeśli chodzi o głośniki - podobnie. Już miałem się decydować na Jamo S606 Hcs, a tu poczytałem o Klipshach F2/F3, JBL ES/ Northridge Cine Pack. Jeszcze tylko nie wiem w jakim przedziale cenowym się zmieszczę ostatecznie biorąc do tego wszystkiego ampli Onkyo 608 albo HK 255.
Ale z tym to będę musiał już uderzyć do blackninja :) i zobacze czy się wypłacę. Bo zdecydowanie chcę mieć sprzęt "na lata" a nie że za rok/dwa będę musiał coś zmieniać.


PS. i do tego jeszcze zaczynam się skłaniać do wersji lekkiej-eco LG 390/570. Bo 3D to na pewno nie wykorzystam, i do netu nie koniecznie muszę się logować :]
 
Ostatnia edycja:

dekiel

New member
Aaaa tam zaraz nie będziesz zmieniał... Wypuszczą jakiś HDMI 1.5 i 4D dadzą referencję (tak jak BDT300 269/269 za obraz) i kupcy muszą się znaleźć.
A że nie będzie widać różnicy? A kogo to obchodzi... Cash się liczy.
 
Ostatnia edycja:

Antałek

New member

milosz55

New member
czy czyta pliki w formacie AVCHD NAGRANE NA KAMERZE pANASA fULL hd?

czy BDT100 czyta pliki w formacie AVCHD NAGRANE NA KAMERZE PANASA FULL HD?
 
Do góry