Panasonic 37pv60

lorek

Member
Witam

Czy któryś z forumowiczów cieszy się tym modelem.
Jeśli tak będę wdzięczny za podzielenie się wrażeniami.
Sam przymierzam się do zakupu tego modelu. Będę go wykorzystywał do cyfry+; DVD; kablówka. Jak matryca wyświetla w Pal-u?
 

bart

New member
Nie tylko, oba mają matryce innej rozdzielczości:

42" ma 1024 x 768
37" ma 1024 x 720

Poza tym ja tez bym chetnie przeczytal opinie wlasciciela takiego modelu, bo jak na razie chyba takowy na forum sie nie pojawil

pozdr
 

lorek

Member
bart napisał:
Nie tylko, oba mają matryce innej rozdzielczości:

42" ma 1024 x 768
37" ma 1024 x 720

Poza tym ja tez bym chetnie przeczytal opinie wlasciciela takiego modelu, bo jak na razie chyba takowy na forum sie nie pojawil

pozdr

Dzięki bart

Chcę poznać opinię użytkowników tego ekranu.
 
Ostatnia edycja:

maszek

New member
Bez reklam
bart napisał:
Nie tylko, oba mają matryce innej rozdzielczości:

42" ma 1024 x 768
37" ma 1024 x 720

Poza tym ja tez bym chetnie przeczytal opinie wlasciciela takiego modelu, bo jak na razie chyba takowy na forum sie nie pojawil

pozdr

Kolega Lorek pytał o wrażenia a nie o specyfikację techniczną.
Ale masz rację BART - różnią się także rozdzielczością, więc przepraszam wszystkich za brak szczegółowości :smile:
 

lorek

Member
Nie ma za co przepraszać.
Widziałem obie plazy podłączone do DVD po Euro, a chciałbym wiedzieć jak sprawdza się z innymi żródłami.
 

PAZ

New member
Kolega Pmcomp miał sobie sprawić 37, ciekawie czy już to uczynił i może podzieli się wrażeniami z użytkowania.

Do Maszek: te ukłony przyjęte;)

Do Lorek: to napisz kolegom jakie są Twoje spostrzeżenia, czy były jakieś różnice między 37 a 42.Zawsze będzie jedno źródło rozpracowane ( DVD ).
 
Ostatnia edycja:

Mario

New member
Plazma Panasonic czy jest roznica?

Witam sznownych grupowiczow , nosze sie z zamiarem kupna plazmy 37"PV60 i mam pytanie czy jest jakas roznica w plazmie kupionej z Pasonic Polska a przywieziona z niemczech '
Z odpowiec z goru dziekuje.
 
Witam wszystkich zaintersowanych. Jak moi poprzednicy, także mam zamiar zakupić 37PV60 i jestem ciekawy wrażeń dotyczących tego modelu. Faktem jest, że jest ogromny wątek dotyczący 42PV60, ale nie mam tyle miejsca w domu i jestem zdecydowany na 37. Mieszkam w małej miejscowości (do najbliższego MM 100 km) i nie ma tu sklepu z takim sprzętem. Posiadaczy tego sprzętu proszę o własne spostrzeżenia.Dziękuję.
 

pmcomp

New member
Okej.
Mam, zakupiłem, wisi.

Ma same zalety i jak dla mnie dwie poważne wady:
- wiatrak, który słychać jak sie wyciszy dźwięk. Na szczęście przy normalnym oglądaniu (słuchaniu) nie przeszkadza.
- brak mozliwości przesuwania obrazu w pionie (góra, dół). To jest poważna wada gdy ogląda się materiał w letterboxie z napisami. Aby proporcje były OK nalezy wybrać opcję zoom1. Wtedy napisy są ucinane ponieważ brak jest możliwości przesunięcia obrazu do góry (albo ja czegoś nie wiem). Wtedy trzeba oglądać na 14:9 albo na 4:3. Mój Samsung z salonu i wszystkie Philipsy które znam nie mają takiej przypadłości. Na szczęście filmów tak zrobionych jest mało.

Jest jeszcze trzecia wada, malutka, mi n ie przeszkadza ale ... Pilot jest do dupy. Myli się bardzo często gdzie jest góra a gdzie dół (tzn. strona bliżej i dalej od TV). Przyczepię się jeszcze do jakości wykonania obudowy telewizora (nie pilota), tu Panas się nie przyłożył, leci tanim plastikiem.

Poza tym same zalety: super obraz, super czerń, znakomite wejścia. I o to chodzi.

Myślę że powyższe dotyczy też modelu 42".

Pozdrawiam
 

snayper2000

New member
Prośba do pmcomp:
Około środy mam odebierać 37PV60 niestety czeka mnie transport własny więc jakbyś mógł podać wymiary pudła byłoby gicior, z góry dzięki.
 

Mario

New member
Witam ja też mam 37PV60 co do wad i zalet zgadzam sie z kolegą Pmcomp też mi sie wydaje troszka mała ale majac 2,4m do ekranu to 42" była by chyba za duża , na kablowce chodzi b.dobrze '
A co do wielkosci puła to ci nie powiem wymiarow bo juz je wywaliłem , ale do samochodu osoboego sredniej wilkosci na tył spokojnie wchodzi ja ją tak wiozlem .
Mam prosbe do kolegi Pmcomp mozesz sie odezwac do mnie na GG 5501457
bo chce nabyc jeszcze DVD z HDMI i chce sie poradzic . jakiego ty uzywasz?
 

lost

New member
Witam, wymiary pudła 37pv60, świeżo zmierzone:
szer 40 cm
wys 75 cm
dł 105 cm.
Do f focusa kombi do tyłu weszła na styk, nawet musiał nieco wcisnąć.

pozdr.
 

gad7

New member
Mam lepszy news mój kumpel a widziałem na własne oczy przywiózł 37 w kartonie na stojaka w CLIO A jak to mu się udało normalnie, wyjął poduszki siedziska włożył karton na stojaka zamknął drzwi i jeszcze miał po 5cm z każdej strony.
 

p00h

Member
Heh.
/me przywiózł Lanosem _42_PV60; trzeba było podnieść poduszki tylnych siedzeń, po zamknięciu z lewej i prawej było 0,5 cm od szyby ale WESZŁO :p

PS. plazmę należy wozić w pionie, położona ma znacznie większe szanse na pęknięcie w transporcie.
 

victorius

New member
witam
mam małą prosbę do użytkowników 37-mki (może pmcomp bo u ciebie wisi) - chodzi mi o zmierzenie rozstawu otworów pod podstawę , zamierzam go kupić a podobno pasuje do niego podstawa od starszego modelu a jest dużo tańsza choć wygląda praktycznie tak samo.Gdyby komus się chciało to byłbym bardzo wdzięczny
pozdrawiam
 

Olibaba

New member
:bober: witam w klubie !!!!!

Wczoraj kupiłem w promocji w model1 37PV60E z podstawką. CHyba w niezłej cenie bo za całość zapłaciłem 5400 pln.
Pierwsze wrażenia (obraz z tunera sat FERGUSON 7018):
- obraz bez porównania lepszy niż w LCD HD ready
- jakość obrazu na TVP1 czy TVP2 - pomijam ( coś tam widać)
- TVNy i np niemieckie stacje satelitarne wymiatają
- pomimo że obejrzałem mecz ligi mistrzów jebitne czewone logo tvn turbo nie pozostawiło żadnego śladu na panelu - więć problem duszków , powidoków itp rzeczywiście nie dotyczy paneli G9

Ogólne wrażenie bardzo pozytywne !!!

TYLKO JAK ZLIKWIDOWAĆ TE SZARE PASY jak się przełącza tryb na 4:3 lub 14:9 ???????????????????? help me:?:
 
Do góry