PANASONIC 32, 37, 42 cale seria G20

SLAV7

New member
Bez reklam
Postanowiłem złożyć ten wątek gdyż bardzo mało jest na naszym forum informacji o telewizorach LCD PANASONIC-a. Utarło sie bowiem, że PANASONIC robi dobre plazmy lecz LCD juz nie. Przypomina mi się tutaj przypisywanie łatek producentom samochodów. Słynne " nie kupuj aut na literę F".

KIKI pomija systematycznie telewizory LCD PANASONIC-a w swoich testach pomimo, że juz kilka razy obiecywał taki test i porównania.

Nie ukrywam, że jedym z powodów założenia wątku jest fakt, ze zakupiłem 3 tygodnie temu model L37G20 i po tym czasie mogę już wypowiedzieć się nieco obszerniej na jego temat. Nie będę zamieszczał jego danych, gdyz te można znaleźć w interencie. I tu jedna uwaga. Zaleznie od kraju, strony itd. pojawia się nieścisłośc w danych dotycząca kontrastu. Podawany jest kontrast dynamiczny od 20 000 do 100 000. Oczywiście dane sobie, a życie sobie:grin: Najważniejsze są własne odczucie.

Na poczatek zacznę od tego co skłoniło mnie do zakupu tego modelu. Szukałem telewizora z ładnym, neutralnym kolorystycznie obrazem i matową lub półmatową matrycą. Obraz był podstawowym kryterium. Nie szukałem wodotrysków typu odtwarzanie mkv, divix. Od tego są odtwarzacze i laptopy. LED nie był również priorytetem, gdyż częto podświetlenie, szczególnie krawędziowe, jest fatalne. Na PHILIPS-a PFL 9705 nie stać mnie, a SHARP LE 705 ma błyszczącą matrycę i parę innych wad. Ważna była też estetyka wykonania produktu. Po długich godzinach spędzonych na formum i sklepach na placu boju pozostały SONY EX 500, PHILIPS PFL 7605 oraz PANSONIC G20.

Tak naprawde o wyborze PANASONIC-a ostatecznie zdecydowało wzornictwo. Moim, oczywiście subiektywnym zdaniem, obudowa jest najładniejsza w tym modelu. Cienkie ramki, niska podstawa, wrażenie lekkości. Po postawieniu w miejscu po 32 calowym Loewe, TV nie razi wiekością i wyglada b.dobrze.

Teraz wrażenia.

Budowa.

Jak pisałem wyżej moim zdaniem TV ma ładnie zaprojektowaną obudową z ramkami, które wydają się bardzo smukłle. Jest to trochę złudzenie, ale działa :mrgreen: Jednak to co zrobiło na mnie największe wrażenie to jakość materiałów i montażu.Ramki są idealnie gładkie, a nie jak w SONY wyglądają jak wzburzony ocean. Nic nie trzeszczy, gniazda sa zamocowane solidnie. Podstawa ma niewielką i zgrabną stopę. Za jakość wykonania 5.

Obraz - ocena ogólna 4+

Za:

- bardzo dobre skalowanie SD. Sygnał analogowy wygląda dobrze a cyfrowy super. Oczywiście
zalezy od stacji i nadawego materiału. Ma porównanie to TOSHIBY i na pewno nie jest gorzej, a
na niektórych kanałach znacznie lepiej.
- ładny i ostry obraz HD z kablówki ASTER. Nie mam jeszcze BLU RAYA :neutral:
- bardzo naturalna kolorystyka bez kalibracji.
- równomierne podświetlenie matrycy,
- dobry kontrast. Celowo nie piszę świetny.
- autoformatowanie obrazu
- genialne, jak na LCD, kąty.

Przeciw,

- trochę dziwnie działający dynamiczny kontrast. Przy czarnym tle, przyciemnia jasne elementy
obrazu,
- braki czerni. Nie jest to może bardzo dokuczliwe ale w bardzo ciemnych scenach jest
wiodoczne.
Wtrącę tutaj jedną uwagę. Bardzo dużo pisze się na temat czerni na naszym forum. Stało się to
nawet swego rodzaju podstawowym kryterium wyboru TV. Zgadzam się, że jest to waży parametr jednak zwracam uwagę, że w naturze nie ma idealnej czerni. Podniecanie się tym parametrem nie ma do konca sensu. Ważne jest to co widzimy w tej rzekomej czerni. Prosze iść do kina na jakikolwiek film i zobaczyć na własne oczy, że tam nie ma takiej czerni jaką zachwala się np. SHARP-a. Czerń jest w kinie szara :smile: Gdy wróciłem do domu po obejrzeniu filmu "Autor widmo" Polańskiego, na marginesie polecam, to gdy włączyłem TV to obraz wydawał mi sie zbyt kontrastowy. A wtym filmie wiele akcji rozgrywa się w ciemnosci lub półmroku.

Dżwięk ocena ogólna 4.

Jak na LCD dżwięk jest dobry. Mam porównanie z trzema innymi TV LCD i naprawde jest dobrze. Nic nie nie trzeszczy, jest korektor. Brakuje jednak funkcji przyciszania reklam i tu minus.


Ekstrasy

Jak pisałem na wstępie nie były to rzeczy ważne, ale skoro w tym modelu są to je opiszę. Najważniejsze, że jak jest jakaś funkcja to działa bez problemu.

Internet - po kabelku wszystko działa super. Z wifi ne korzystam.
DLNA - działa szybko i sprawnie.
USB i czytnik kart SD - odtwarza DIVIX w tym DIVIX HD/ avi/ Nie otrzwarza plików mkv.
Oczywiście, zdjęcia i muzyka bez problemu. Z HDD również i to
podzielonego na partycje. Widzi wszystko to co moze czytać.
Nagrywanie na HDD - tej funkcji jeszcze nie testowałem ale podejrzewam, że tez działa ok.
Viera Link - z pilota TV można sterować innym sprzętem przez HDMI o ile sprzęt piosiada funkcję
CEC.

Podsumowanie.

Uważam, że w całej masie różnych TV ten model jest naprawde wart grzechu. Na pewno nie zadowoli fanatyków czerni absolutnej. Za rozsądne pieniądze można mieć całkiem wszechstronny sprzęt z dobrej jakosci obrazem i kilkoma ekstrasami. W tej klasie z pewnością jeden z lepszych TV. Potwierdzają to równiez niektóre testy.

Oczywiście w miarę mozliwości odpowiem na każde pytanie dotyczące tego TV.

Pozdrawiam
__________________
SLAV7:banned:
 

luck-81

New member
Panasonic

Zgadzam się z Panem w zupełności. Obraz w tv Panasonic jest fantastyczny. Super szczegółowy i bardzo naturalny. Ma świetną matrycę IPS. Gdybym mial teraz wybierać kupilbym właśnie Panasonica model g 25 ale kosztuje ponad 3500 w internecie a w media... 5000, Ale zakup świetny. Noi ma automatyczne dopasowanie ekranu co jest dla mnie bardzo istotne. pozdr luck-18
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w podobnej klasie cenowej -nowej serii led - Philips wciąga Panasonica i to jedną dziurką od nosa Panasonica.
Model 32 9705 - czerń lepsza niż Pioneer . Coś niesamowitego. To Panasonic może mówić szefie do tego modelu. I nich zostanie przy produkcji Plazm - tak oceniają testerzy z Niemiec.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
KIKI. Wybacz ale nie rozumiem. O jakiej klasie cenowej piszesz ?!! Jak napisałem w opisie PANASONIC-a telewizor PHILIPS-a PFL9705 to zupełnie inna półka cenowa. Nie mówię o modelu 32 cale lecz o modelu 40 cali. POszukiwałem tv 37-40 cali a nie 32 cale. Dla mnie PFL 9705 był wymarzonym TV lecz jego cena to dla mnie kosmos. Nie zamierzałem wydawać za telewizor więcej niż 4-5 tys. zł.

Wracając do porównań to ten model PANSONIC-a można porównywać, jeśli już z PHILIPS-em, to bardziej z modelem PFL 7605. I tutaj nie jest to żadna rewelacja. Oglądałem długo oba modele i stwierdzam,że jeden i drugi ma swoje wady i zalety.

Co do wspomnianych przez Ciebie testów i porównań PHILIPS-a i PANASONIC-a to zajrzyj na AV FORUMS oraz test porównawczy 10 nowych modeli TV na stronie COMPUTER BILD: Tests, Downloads, Ratgeber & Kurse, Kaufberatung, Video. Piszesz o stronach niemieckich więc proszę. Tam akturat ten model wygrywa zarówno z PHILIPS-em 7605 jak i SONY-m EX505. W teście na AV FORUMS, PFL7605 został oceniony bardzo źle.

Konkludując. L37G20 to nie jest idealny TV co zaznaczyłem w swoim opisie. Jednak biorąc pod uwagę cenę i to co za nią otrzymujemy jest jak najbardziej ok. Dla mnie jego największa wadą są drobne braki w czerni lecz można z tym dać sobie radę ustawieniami.

Pozdrawiam
 

sumik13

New member
witam,chciałem zapytac czy g20 to kontynuacja serii g10?? bo nadal mam zamiar kupid 37g10e a teraz zaczynam sie zastanawiac czy warto kupowac g10 czy tez lepiej zainwestowac w nastepce (g-ile - g20?)odpiszcie prosze
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Oczywiście G20 jest rozwinięciem modelu G10 na 2010 rok. Ma nowy procesor i parę ekstrasów. Na pewno warto kupic G20 zamiast G10 o ile chcesz PANASA.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na dziś znakomitą jakością Panasonica może pochwalić się i to na skalę światową model 32V 10 . Kosztował duże pieniądze - ale obecnie wszedł do niższej wartości zakupowej i stał się rarytasem - ceny do jakości.
Dodatkowo wyjątkowe wyposażenie.
 

sumik13

New member
a jesli chodzi o g10 to czy ten tv wart jest jeszce zakupu? cena jest kusząca ok2400/2500 za 37calowke? wizualnie mi sie podoba ale jesli to przezytek to moze lepiej dolozyc do czegos innego. Jakos mam sentyment do panasonica aczkolwiek nie wykluczam zakupu tv innej firmy jesli warto wydac na niego pieniadze,
Kiki kiedys mi nawet tego g10 w sumie polecał. Ehh zgłupiałem w tym gąszczu marek i modeli
 

rupert

New member
G20

Hej SLAV7!

Chcialem zapytac o input lag w 37G20 i 37S20, szukam tv glownie do grania i zalezy mi na katach bocznych. Nie zalezy mi na bajerach i zastanawiam sie czy warto dolozyc kilkaset pln do G20. Wiem ze G20 ma lepszy procesor VReal5 (S20 posiada VReal4).

Pozdrawiam.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Nie uzywam TV jako monitora do gier, jednak PANAS ma opinię bardzo donrego TV do tego celu. Przy obecnej różnicy w cenie warto dołozyć te kilka stówek do G20. Kąty są dobre jak na LCD.

Pozdrawiam
 

wizb

New member
Witam SLAV7
Twoj posta zainteresowal mnie bardzo. Zamierzam w najblizszym czasie zakupic telewizor i do tej pory interesowalem sie 2 modelami: PHILIPS 7665 i PANASONIC TX-L42D25. Oba posiadaja matowa matryce (na czym mi bardzo zalezy) - tyle ze ich cena mnie zniecheca. Twoj post zasugerowal mi jeszcze model TX-L42G20. Chcialbym zapytac o zuzycie pradu Twojego modelu. Czy moze sprawdzales to? Bylbym wdzieczny za odpowiedz.
Pozdrawiam
 

roko68

New member
Panasonic tx l42 g20

Witaj Slav7!
Pisałeś, że w lipcu kupiłeś LCD panasonica 37g20.
W tym momencie astanawiam się pomiędzy tym modelem 42`` a sony ex 500 isamsung c 650
Pokój mam b jasny(dwa okna - narazie bez rolet) Najbardziej interesuje mnie obraz tv - bajery niekoniecznie
Jakie masz wrażenia po 5 miesiącach, jaki jest największy minus, który z tych rzech modeli polecałbyś.
do g 20 przekonuje mnie matowa matryca design i kąty. Jeżeli chodzi o kolory i kontrast to chyba wiele zależy od ustawień...
Z góry dzięki za odpowiedź...
 

michalek21

New member
Hej salv7, mam pytanie :) Jak to jest z tym input lagiem w tym modelu 37g20 bo się już na niego najarałem jako tv i jako coś do xboxa :) i 2 sprawa.. Czy zeby oglądać filmy hd z pc wystarczy, że kupię sobie kabel hdmi>hdmi i podepne pc do tv przez hdmi? (mam w karcie graficznej hdmi) :)


Aha i ogólnie polecasz ten model czy szukać czegoś innego? Jest tu loteria z matrycami jak w samsungu c650 czy nie xd? W ogóle jak ta matryca ips? dobra jest ? aha i czy 40" (albo 42 bo nie wiem czy jest 40" :) )różni się czymś od 37" poza rozmiarem?

P.S. Ile za niego zapłaciłeś i za ile teraz się opłaca go kupić?
 

mmmm5

New member
Witam
SLAV7 m.in. napisałeś "USB i czytnik kart SD - odtwarza DIVIX w tym DIVIX HD/ avi/ Nie otrzwarza plików mkv. Oczywiście, zdjęcia i muzyka bez problemu. Z HDD również i to podzielonego na partycje. Widzi wszystko to co moze czytać."
Ja natomiast niedawno kupiłem TX-L42G20 i po próbie zarejestrowania USB mam taki komunikat "To urządzenie nie jest obsługiwane" a może aby odczytać pliki np. avi z USB należy wybrać inną opcję?
 

MaciekSK

New member
Ja natomiast niedawno kupiłem TX-L42G20 i po próbie zarejestrowania USB mam taki komunikat "To urządzenie nie jest obsługiwane" a może aby odczytać pliki np. avi z USB należy wybrać inną opcję?

Ostatnio oglądałem w sklepie G20E i D25, podpiąłem "pena" i zobaczył bez problemu to co tam miałem zapisane z tym, że avi-ki w formacie 720p i 1080p (testowe trailerki) nie były widoczne, natomiast zwykłe avi były widziane i mozna je było odtwarzać. Co ciekawe, miałem też nagrane pliki .mts (AVCHD) i nie widział ich, jedynie po włożeniu karty SD wyjętej bezpośrednio z aparatu/kamery (z zachowana pełną strukturą AVCHD) była możliwość ich odtworzenia, byc może po przegraniu tego na "pena" tez by to zobaczył ale nie miałem jak tego zrobić w sklepie. Tu trochę mnie to zawiodło bo np. Sony bez problemu same pliki .mts odtwarza z "pena".
 

szczypior662

New member
Witam. Mam następujące pytanie,czy jest możliwość połączenia TV z PC aby po nacisniecu magicznego przycisku nagrywania film zapisywal sie na dycku PC?? I nie chodzi mi w tym przypadku o kupno karty telewizyjnej do PC
 
Do góry