Panasonic seria VT20 (TX-P50VT20) test y, opinie etc...

yogibabo

New member
Co prawda mam model z 2008 roku, ale zużycie prądu w mieszkaniu ( rachunki za prąd) nieco wzrosło ( o około 25 PLN) pomimo jednoczesnej wymiany w całym mieszkaniua zarówek energooszczędnych ( przy dotychczasowych żarówkach - pewnie byłoby jeszcze więcej). Pomiary chwilowe były od 100 do 500 W (na ustawieniach, które mam na codzień). Potem miernik podłączony był przez cały miesiąc pod tv i wyliczałem na podstawie pomiaru miesięczny koszt utrzymania plazmy.
 

kaukaz

New member
Bez reklam

bastek888

New member
Tak wyniki sa bardzo rozbiezne ale to wynika z czulosci i jakosci sprzetu do pomiarow, przykladowo ponizej 0,05 cd/m2 sprzet pomiarowy zaczyna wymiekac a najtansze mierniki maja zakres pomiarowy od 0,03 cd/m2 z bledem pomiarowym np. 0,01 cd/m2. Znajda sie tez tacy, ktorzy postawia obok siebie dwa TV i mierza czern czy inne parametry OKIEM, APARATEM FOTO :) ale to inna bajka. Ogolnie ten TV ma czern najwyzszej klasy o co nie nalezy sie martwic a nalezy zwrocic uwage np. na: czern w poczatkwowych kilkuset h jest stabilna wiec chyba nie wyblaknie jak w innych panasonicach a jesli wzrosnie po 1-1,5 tys h to bedzie to malo widocznie, nie sa tez odnotowane skoki czy plywanie poziomu czerni jak w G20, jest bardzo dobry filtr i w dzien ekran jest czarny nie tak jak np. w G20, to pierwszy TV ktory w ruchu ma 1080 linii bez wlaczania "poprawiaczy" w tym przypadku IFC on/off i tak jest 1080, wyswietlacz posiada szybszy fosfor lub jak twierdza niektorzy inne sterowanie co dodatkowo wplywa na jakosc obrazu. Wszystkie te cechy powoduja, ze TV wyswietla swietny obraz a jak zaznaczaja sami recenzenci w 2D ciezko cos zarzucic bo jakosc obrazu wynosi ich na nowa skale, ogladajac te same materialy testowe co na innych TV. Telewizor ten nie jest bez wad ale sa to drobne techniczne braki i sa tez te bardziej widoczne np. u niektorych osob oczy odnotuja migotanie obrazu co moze byc dla nich dokuczliwe.
 

kaukaz

New member
Bez reklam
Tak wyniki sa bardzo rozbiezne ale to wynika z czulosci i jakosci sprzetu do pomiarow, przykladowo ponizej 0,05 cd/m2 sprzet pomiarowy zaczyna wymiekac a najtansze mierniki maja zakres pomiarowy od 0,03 cd/m2 z bledem pomiarowym np. 0,01 cd/m2. Znajda sie tez tacy, ktorzy postawia obok siebie dwa TV i mierza czern czy inne parametry OKIEM, APARATEM FOTO :) ale to inna bajka. Ogolnie ten TV ma czern najwyzszej klasy o co nie nalezy sie martwic a nalezy zwrocic uwage np. na: czern w poczatkwowych kilkuset h jest stabilna wiec chyba nie wyblaknie jak w innych panasonicach a jesli wzrosnie po 1-1,5 tys h to bedzie to malo widocznie, nie sa tez odnotowane skoki czy plywanie poziomu czerni jak w G20, jest bardzo dobry filtr i w dzien ekran jest czarny nie tak jak np. w G20, to pierwszy TV ktory w ruchu ma 1080 linii bez wlaczania "poprawiaczy" w tym przypadku IFC on/off i tak jest 1080, wyswietlacz posiada szybszy fosfor lub jak twierdza niektorzy inne sterowanie co dodatkowo wplywa na jakosc obrazu. Wszystkie te cechy powoduja, ze TV wyswietla swietny obraz a jak zaznaczaja sami recenzenci w 2D ciezko cos zarzucic bo jakosc obrazu wynosi ich na nowa skale, ogladajac te same materialy testowe co na innych TV. Telewizor ten nie jest bez wad ale sa to drobne techniczne braki i sa tez te bardziej widoczne np. u niektorych osob oczy odnotuja migotanie obrazu co moze byc dla nich dokuczliwe.
Wszystko jest okey z tym testem [HD TELEVIZIJA] tylko nie mogę pojąć dlaczego w zalecanym ustawieniu obrazu THX redaktorzy tego testu ustawili kontrast na 100%:?:,prawdę mówiąc nigdy się nie spotkałem z tak wyżyłowanym parametrem po kalibracij :banned:
 

bastek888

New member
Ile osob juz kupilo 50VT20 i w jakiej cenie ? Jakie sa wrazenia ? Na razie same ochy i achy :)

Jesli chodzi o ceny to przedzial: 7950 do 8900
 

kaukaz

New member
Bez reklam
Mam wątpliwości co do wymiany Kuro ma raczej lepszą czerń i odz. kolorów lecz ni ma 3d - czekam jeszcze na recki LG Lx9500 moim zdaniem będzie lepiej nadawał się do oglądania obrazów 3d choćby dlatego, że jasno świeci co w dzisiejszej technologi stereoskopowej 3d jest dość istotne. Panas trochę za ciemny. Obawiam się jednak jaskrawych kolorów oraz braku naturalności wyświetlanych obrazów nowej serii Infinia . Pożyjemy zobaczymy.

Najgorsze w tym wszystkim to, że kupie sobie tv 3d i co dalej, co oglądać - pewnie rok czekania zanim cyfrowa telewizja wprowadzi kanały nadawane w systemie 3d - obym się mylił.

Ciekawe jest również czy HD playery takie jak np. Extreamer czy WD HD dostaną oprogramowanie umożliwiające prawidłowe oglądanie filmów nagranych w 3d mkv - a może będzie trzeba wymieniać całe urządzenie. pfff.
I pozostaje kwestia jak długo mógłbyś oglądać te 3d bez skutków ubocznych bo wiekszość osób już skarży się na ból głowy np redaktor testu VT20 w magazynie [audio video nr 6]:-(
 

bastek888

New member
Wiekszosc testerow ocenia ten TV jako najlepsza z plazm w sprzedazy. Dzieki szybkiemu fosforowi green ghost jest najmniejszy na wszystkich plazmach. Pewne cechy obrazu jak np. szczegolowosc i czystosc obrazu na VT20 ktoremu jest blizej do LCD (czystosc czyli mniej ditheringu widocznego, ktorego wiecej widac na kazdej innej plazmie) oraz w ciemnych partiach obrazu wyciaga wiecej szczegolow. Znacznie lepsze odtwarzanie 24fps i obrazow HD wieksza rozdzielczosc obrazu w ruchu ale jesli chodzi o czern to jednak ociupinke lepsza jest dalej na kuro mimo, ze mniej szczegolowa jak na VT20. Wez pod uwage to, ze kuro juz nie kupisz od dawna a nawet jesli tak to powoli ten TV staje sie przestarzaly a inne dobre TV jesli chodzi o wiekszosc cech obrazu zblizyly sie do niego na tyle, ze krol kuro jest czesto pogrzebany i VT 20 staje sie modelem referencyjnym u niektorych testujacych (w tych przypadkach jedna z przyczyn staje sie dostepnosc kuro w sprzedazy :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kuro jest juro.
Ale Panasonic - jak nie ma Kuro jest extra.

paranormal - możesz być spokojny jakość bardzo dobra.
A jak kogoś głowa boli - to chyba musiał być przemęczony !!!.
Poproś o preznetację w domu i sam na własne oczy najlepiej zobaczysz.
 

dredsons

New member
Bez reklam
dodam , że plazma VT20 pokazuje obraz (filmy) w specyficzny sposób, trudno to opisać najlepiej zobaczyć, dla mnie rewelacja
 

dredsons

New member
Bez reklam
Ogląddając nawet starsze filmy niekoiecznie w full hd ma się wrażenie przynajmniej ja tak miałem i pare osób które oglądały filmy u mnie jak byś oglądał teatr , czyli mniej więcej tak jak byś oglądał to na żywo ,ciężko to opisać nigdy czegoś takiego nie widziałem na innych tv, prawie zawsze miałem panasy .Jeżeli ktoś zauważł coś takiego to niech napisze swoje odczucia , raczej z używkami nie przesadzałem
 

digitalus

Banned
Ogląddając nawet starsze filmy niekoiecznie w full hd ma się wrażenie przynajmniej ja tak miałem i pare osób które oglądały filmy u mnie jak byś oglądał teatr , czyli mniej więcej tak jak byś oglądał to na żywo ,ciężko to opisać nigdy czegoś takiego nie widziałem na innych tv, prawie zawsze miałem panasy .Jeżeli ktoś zauważł coś takiego to niech napisze swoje odczucia , raczej z używkami nie przesadzałem
to juz chyba bylo "walkowane". aby nie bylo takiego efektu tzn teatru "klatkowania" mozna wylaczyc 600 hz.Menu,Ustawianie,Inne ustawienia,Intelligent Frame Creation
 

boco

New member
Panasonic 3dtv bez okularow.

Newsight 3DTV - 70-calowy ekran trójwymiarowy bez okularów


2010.04.22 // J. Kruczek
Tagi: 3D, Newsight, Okulary 3D, Telewizory 3D, Telewizory LCD
Firma Newsight zaprezentowała nowy telewizor o rozmiarze 70 cali. Najnowszy ekran został wyposażony w technologię 3D, która pozwala na oglądanie trójwymiarowych obrazów bez użycia specjalnych okularów. Nowy model zaprezentowano na wystawie Finetech Japan 2010. :lol:
 

dredsons

New member
Bez reklam
to juz chyba bylo "walkowane". aby nie bylo takiego efektu tzn teatru "klatkowania" mozna wylaczyc 600 hz.Menu,Ustawianie,Inne ustawienia,Intelligent Frame Creation
Powiem szczerze ,że musiałem to przegapić na forum , czytałem o tym ale gdzieś indziej.Osobiście opcje Intelligent Frame Creation Pro mam włączoną i obraz bardziej mi odpowiada ,choć bywają momenty "przyspieszenia" obrazu ,muszę na spokojnie ogarnąć i pobawić się opcjami.Po zakończeniu MŚ zabieram się do zabawy
 

szorko

New member
Gdzie jest dostępny ?

Gdzie można kupić Panasonica TX-P65VT20E ?
Potrzebuje czegoś że jest dostępny lub czas oczekiwania 3-5 dni , a nie jak większość ofert w necie : spodziewamy się w najbliższym czasie , miał być w ubiegłym tygodniu itp.
 

szorko

New member
Rozumiem , że to sugestia ze strony Panasonica aby w wakacje ostro popracować i byłoby mnie stać na zakup w/w telewizora :)
Dziękuję za informację.
 
Do góry