Panasonic seria VT20 (TX-P50VT20) test y, opinie etc...

Carexpert

New member
Ja swojego Pansonica zarówno telewizor jak i BluRaya oddałem na reklamacje do sklepu na niezgodność z umową. Oddali kase (prawie cała bo nie oddali za transport i dodatkowe okulary 3D a mnie juz dalej sie walczyc nie chce).
Od 31 stycznia mam telewizor Sony HX920 a od wczoraj dokupione kino domowe tz amplituner i odtwarzacz BluRay 3D Sony! Powiem Wam jedno ODDAJCIE TE TELEWIZORY DO SKLEPU I ZMIENCIE NA INNE A DOPIERO POZNACIE SPRZET Z GÓRNEJ PÓŁKI!!!
Ja jestem ciągle w szoku po możliwościach Sony pomimo nie skonfigurowanego sprzetu i podłaczonego na próbe!!! Obraz to zupełnie inna liga dzwiek pomimo kolumn tylko Amtecha powala jakościa i czystością a co najwazniejsze sprzet sam sie zobaczył połaczył zsynchronizował i ustawił!!!
Wszystko działa z dowolnym pilotem samo przełacza tv w odpowiedni tryb połaczenia Skypa wyłaczaja wzmacniacz a po zakonczeniu powraca do poprzednich parametrów. W zestawie z tv jest juz kamera a tv ma wbudowane WiFi bez badziewnej przystawki itp.
Ludzie to poprostu inny świat!!!
W ZYCIU NIE KUPIE JUŻ BADZIEWNEGO PANASONICa!!!
 

cureman

Active member
Bez reklam
Ja swojego Pansonica zarówno telewizor jak i BluRaya oddałem na reklamacje do sklepu na niezgodność z umową. Oddali kase (prawie cała bo nie oddali za transport i dodatkowe okulary 3D a mnie juz dalej sie walczyc nie chce).
Od 31 stycznia mam telewizor Sony HX920 a od wczoraj dokupione kino domowe tz amplituner i odtwarzacz BluRay 3D Sony! Powiem Wam jedno ODDAJCIE TE TELEWIZORY DO SKLEPU I ZMIENCIE NA INNE A DOPIERO POZNACIE SPRZET Z GÓRNEJ PÓŁKI!!!
Ja jestem ciągle w szoku po możliwościach Sony pomimo nie skonfigurowanego sprzetu i podłaczonego na próbe!!! Obraz to zupełnie inna liga dzwiek pomimo kolumn tylko Amtecha powala jakościa i czystością a co najwazniejsze sprzet sam sie zobaczył połaczył zsynchronizował i ustawił!!!
Wszystko działa z dowolnym pilotem samo przełacza tv w odpowiedni tryb połaczenia Skypa wyłaczaja wzmacniacz a po zakonczeniu powraca do poprzednich parametrów. W zestawie z tv jest juz kamera a tv ma wbudowane WiFi bez badziewnej przystawki itp.
Ludzie to poprostu inny świat!!!
W ZYCIU NIE KUPIE JUŻ BADZIEWNEGO PANASONICa!!!


Kolego ale sie usmialem he,he ,he.. Superowe Sony (odpal na tym MKV i co Fajnie dziala? :) ) a do tego Sony wypasiony Tv z matryca Samsunga naprawde extra wypas :) :)
 

Antałek

New member
Kolego frustracie >carexpert<. Mam Pansonica i nie mam zamiaru go komukolwiek oddawać aby brać Sony. Widziałem Sony w akcji przed zakupem Panasonica, ale wybrałem Panasonica. Mam Blu-Raya Panasonica i telewizor mam nagrywarkę oraz dobre pozłacane kable i sprzęt "sam się podłączył" i działa dobrze u mnie także jak się podłączy kable to tak jak u ciebie podobno w Sony "a po zakończeniu powraca do poprzednich parametrów". Nie wiem czy dobrze podłaczyłeś kable i może poprzestawiałeś coś w menu . Ale do rzeczy. Nie mam zamiaru zmieniać tej konfiguracji, a słuchać się da doskonale bo dżwięk mam lepszy niż w Sony (z telewizora bo sprawdzałem przed zakupem w sklepie). Zatem kolego każdy ma prawo do swobodnego wyboru - Twoja wola i Twoje pieniądze, ale skoro nie masz Panasonica to przenieś się do właściwego forum czyli do sony i tam sobie wypisiuj co ci ślian na język.....
 
Ostatnia edycja:

Antałek

New member
Warto znać swoje prawa.

"W ciągu dwóch lat od wydania nam rzeczy możemy sprzedawcy zgłaszać reklamację." SPRZEDAWCA ODPOWIADA, że towar jest zgodny z umową, czyli działa prawidłowo. :

Kolego nie mam zamiaru polemizować ale należy wyjaśnić dokładniej sprawę, bowiem nie zawsze jest tak różowo. Raczej jest pod górkę.
Po pierwsze - ważna kwestia - w ciągu 2 miesięcy od stwierdzenia wady musisz zgłosić wadę jako niezgodną z umową. Po drugie - wada musi być istotna oraz wada musi powodować działanie inne od zapisanego w specyfikacji urządzenia. Czyli jak w specyfikacji zapisano, że czegoś nie ma to nie jest to wadą którą możesz reklamować. Musisz udowodnić, że nie działa jak powinno, a nie popełniłeś żadnych błędów przy konfiguracji. Postępowałeś zgodnie z instrukcią i coś nie działa jak powinno według specyfikacji. Nie jest to takie proste jak się wydaje.
Zatem jak stwierdzisz, że sprzęt który kupiłeś rok temu nie działa właściwie to wada ta nie zostanie uznana, bo upłynęło wiecej jak 2 miesiące od podłączenia urządzeń i nie za bardzo możesz się tłumaczyć, że dopiero teraz przejrzałeś na oczy i zobaczyłeś same wady. Itd, itp. Raczej reklamacja zostanie odrzucona, ze względu na reklamowanie niezgodnie z prawem. Nie będę się wdawał w dyskusję bo nie twierdzę, że nie można udowodnić wady lub niezgodności z umową, ale chcę powiedzieć, że należy działać roztropnie i bez emocji.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Marcin2000

New member
Bez reklam
Ja swojego Pansonica zarówno telewizor jak i BluRaya oddałem na reklamacje do sklepu na niezgodność z umową. Oddali kase (prawie cała bo nie oddali za transport i dodatkowe okulary 3D a mnie juz dalej sie walczyc nie chce).
Od 31 stycznia mam telewizor Sony HX920 a od wczoraj dokupione kino domowe tz amplituner i odtwarzacz BluRay 3D Sony! Powiem Wam jedno ODDAJCIE TE TELEWIZORY DO SKLEPU I ZMIENCIE NA INNE A DOPIERO POZNACIE SPRZET Z GÓRNEJ PÓŁKI!!!
Ja jestem ciągle w szoku po możliwościach Sony pomimo nie skonfigurowanego sprzetu i podłaczonego na próbe!!! Obraz to zupełnie inna liga dzwiek pomimo kolumn tylko Amtecha powala jakościa i czystością a co najwazniejsze sprzet sam sie zobaczył połaczył zsynchronizował i ustawił!!!
Wszystko działa z dowolnym pilotem samo przełacza tv w odpowiedni tryb połaczenia Skypa wyłaczaja wzmacniacz a po zakonczeniu powraca do poprzednich parametrów. W zestawie z tv jest juz kamera a tv ma wbudowane WiFi bez badziewnej przystawki itp.
Ludzie to poprostu inny świat!!!
W ZYCIU NIE KUPIE JUŻ BADZIEWNEGO PANASONICa!!!

wprawdzie kioski z dopalaczami zamkneli ale widać bez problemu można dalej kupić "substancje pobudzające" czego przedawkowania powyższy post jest przykładem, pean pochwalny (argumentacja bo jest super, inna liga, górna półka...) za produktem Sonowo-Szajsungowym :eek:k::eek:k::eek:k::eek:k::eek:k:jest szczęśliwy klient :-D
 

don111

Banned
pierwsze wrażenie po przejściu z plazmy na full leda takie może być, ale z czasem człowiek się mniej podnieca, efekt WOW znika i docenia się plastyczność obrazu plazmy :)
generalnie obraz na obu może się podobać, ale każdy ma swoje mocniejsze i słabsze punkty...
 

Carexpert

New member
Nie chce mi sie polemizowac z wpiasmi dotyczacymi mojej wypowiedzi o Panasonicu VT20. Skoro wiecie lepiej i widzieliscie jak moj telewizor grał (a w zasadzie udawal ze to robi) to nie ma sensu z wami dyskutowac. Jedynie don111 widać podchodzi zdrowo do wpisów osób majacych nieco inne zdanie niz "specjaliśći" z tego forum. Moze faktycznie sie nie znam? Moze nawet w sklepie sie nie znaja skoro mi oddali za niego kase... moze. Moze nawet osoby zawodowo testujace telewizory sie nie znaja skoro tez jada bo Panasonicu. Moze nawet fakt ze plazmy wychodza z produkcji i ze sa nieoplacalne a maja niewielki udzial w rynku tez ich nie przekonuje. Moze to zwykłe klapki na oczach (tez kiedyś je miałem do Panasonica).
Za to moze poczytajcie ze moj przypadek nie jest jedyny. Poczytajcie ze Panasonic wie ze ich telewizory maja wady i wmawiaja WSZYSTKIM ze tak nie jest nie zamierzajac je poprawiac. I to zarówno model VT20 VT30 a nawet VT50 maja ciagle te same wady. Jedni je widza inni nie to nie znaczy ze nalezy ich obrazac i z nich drwic bo skoro sa i ja je widze to znaczy ze jestem lepszym testerem niz wy bo byc moze ogladacie zły obraz nawet o tym nie wiedzac a moze macie szczescie i akurat wasz gra dobrze. Oto podsumowanie szkolenia Panasonica ... Co nowego u Panasonica? Odpowiadam na Wasze pytania | Obywatel HD
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Miałem sie nie wypowiadać ale się wypowiem . Kolego to że produkcja plazm jest mało opłacalna i przegrywa z LCD LED czy to full led czy edge tym bardziej , to prawda . Ale nie przekłada się ta sprzedaż w jakości obrazu . A jak domniemywam o takie właśnie walory chodzi tutaj na forum związanym z obrazem HD i SD . Plazma jest poprostu o wiele droższa w produkcji , o wiele bardziej dopracowana i o wiele bardziej bezawaryjna i długowieczna . Sklepy w związku z tym sprzedają mniej odbiorników plazmowych bo jak ktoś kupi to ma i ma . To po pierwsze , a po drugie marża na tych telewizorach jest ułamkowa w porównaniu do zysków ze sprzedaży zwłaszcza tanich i tandetnych LCD . Więc reasumując to ,że może i za niedługo padnie produkcja plazm to nie ma nic wspólnego że plazma jest gorsza w jakości obrazu. Bo była jest i będzie jeszcze dugo niedoścignionym wzorem dla wszelkiej maści LCD LED .
 

gebolek

Banned
Nie chce mi sie polemizowac z wpiasmi dotyczacymi mojej wypowiedzi o Panasonicu VT20. Skoro wiecie lepiej i widzieliscie jak moj telewizor grał (a w zasadzie udawal ze to robi) to nie ma sensu z wami dyskutowac. Jedynie don111 widać podchodzi zdrowo do wpisów osób majacych nieco inne zdanie niz "specjaliśći" z tego forum. Moze faktycznie sie nie znam? Moze nawet w sklepie sie nie znaja skoro mi oddali za niego kase... moze. Moze nawet osoby zawodowo testujace telewizory sie nie znaja skoro tez jada bo Panasonicu. Moze nawet fakt ze plazmy wychodza z produkcji i ze sa nieoplacalne a maja niewielki udzial w rynku tez ich nie przekonuje. Moze to zwykłe klapki na oczach (tez kiedyś je miałem do Panasonica).
Za to moze poczytajcie ze moj przypadek nie jest jedyny. Poczytajcie ze Panasonic wie ze ich telewizory maja wady i wmawiaja WSZYSTKIM ze tak nie jest nie zamierzajac je poprawiac. I to zarówno model VT20 VT30 a nawet VT50 maja ciagle te same wady. Jedni je widza inni nie to nie znaczy ze nalezy ich obrazac i z nich drwic bo skoro sa i ja je widze to znaczy ze jestem lepszym testerem niz wy bo byc moze ogladacie zły obraz nawet o tym nie wiedzac a moze macie szczescie i akurat wasz gra dobrze. Oto podsumowanie szkolenia Panasonica ... Co nowego u Panasonica? Odpowiadam na Wasze pytania | Obywatel HD



Oczywiście masz rację co do tego, że technologia plazmowa jest na wykończeniu z tym, że wyciągasz z tego faktu błędne wnioski. Umiera nie dlatego, że jest gorsza ale dlatego,że nie jest przeznaczona dla mas na których najwięcej się zarabia. Plazma umrze, tak jak umarła jakość mercedesa wraz z odejściem modelu 124. Najzwyczajniej nie da się zarobić na dobrej jakości ponieważ tą, są w stanie docenić i za nią zapłacić nieliczni. W tych czasach na powierzchni zostają ci, którzy produkują tanie buble dla jak najszerszej rzeszy klientów niekoniecznie zorientowanych w temacie. Ważne żeby w sklepie waliło po oczach a sąsiadowi szczena opadnie. To właśnie w większości są nabywcy LCD pseudo LED krawędziowe.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Oczywiście masz rację co do tego, że technologia plazmowa jest na wykończeniu z tym, że wyciągasz z tego faktu błędne wnioski. Umiera nie dlatego, że jest gorsza ale dlatego,że nie jest przeznaczona dla mas na których najwięcej się zarabia. Plazma umrze, tak jak umarła jakość mercedesa wraz z odejściem modelu 124. Najzwyczajniej nie da się zarobić na dobrej jakości ponieważ tą, są w stanie docenić i za nią zapłacić nieliczni. W tych czasach na powierzchni zostają ci, którzy produkują tanie buble dla jak najszerszej rzeszy klientów niekoniecznie zorientowanych w temacie. Ważne żeby w sklepie waliło po oczach a sąsiadowi szczena opadnie. To właśnie w większości są nabywcy LCD pseudo LED krawędziowe.

Gebolek . Nic dodać , nic ująć . Zaprosił bym Cie za to na piwo :). Szkoda że tak mało na takim forum co ma w nazwie ''HD'' takich ludzi jak my co doceniamy obraz , obraz ,obraz ,obraz i dopiero na dnie reszte . Pozdrawiam
 

digitalus

Banned
Wczesniej bylo juz kilka informacji ze koniec produkcji plazm jest bliski.
Informacja z 2009 roku
LG rezygnuje z produkcji plazm. Czy to powolny koniec technologii PDP? - idg.pl Wiadomości
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/lg-nie-rezygnuje-ze-sprzedazy-telewizorow-plazmowych

Po tej informacji mozna bylo pomyslec ze w 2012 roku nie bedzie juz plazm panasonica. Jest inaczej

Informacja z 2011roku
Największa fabryka plazm na świecie zostanie zamknięta - Panasonic tnie produkcję TV o 50 proc. - Kino Full HD

http://www.proline.pl/?n=panasonic-dementuje-informaje-planach-zakonczenia-produkcji-plazm

Jesli spojrzec na sprzedaz telewizorow plazmowych w 2010 roku to wynik jest bardzo dobry bo sprzedano 19,1 mln telewizorow plazmowych a duzych producentow PDP jest tylko trzech.Sprzedaz lcd w 2010 roku wynosila tylko 241 mln.Nie jest to dobry wynik bo producentow lcd jest zdecydowanie wiecej. Druga sprawa to w niektorych sklepach wcale nie ma plazm tylko lcd.

Czy plazma odejdzie w zapomnienie
cytat
Technologia wyświetlaczy plazmowych ma już na karku kilkadziesiąt lat. Wraz z pojawieniem się podświetlania LED dla paneli LCD, wielu wróżyło plazmie wcześniejszą emeryturę. Wygląda na to, że się pomylili:)
http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104665,9085426,Czy_plazma_odejdzie_w_zapomnienie_.html

Nie ma jeszcze informacji o sprzedazy pdp i lcd w 2011 roku
 
Ostatnia edycja:

Qbas77

New member
Czesc.
Vt20 posiadam od niecalego roku.tv spisywal sie do tej pory znakomicie,jednak od pewnego czasu podczas ogladania(niezaleznie od zrodla-dekoder n,komputer czy tez divx z pena po usb w dvd) zaobserwowalem pewien denerwujacy objaw w wyswietlanym obrazie.polega on na tym,ze tv jakby samoczynnie zmienia jasnosc czy tez sile podswietlenia-szczegolnie wyswietlajac ciemne sceny.
dodam,ze powyzszej sytuacji nie zaobserwowalem ogladajac filmy na bluray.tv skalibrowany od poczatku posiadania wg ustawien zaawansowanych do tego modelu.wszystkie zrodla podpiete do amplitunera,ktory tez jestod poczatku z tym tv.
Podkreslam,ze w medzy czasie zadne sprzety nie byly wymieniane ani nie byly zmieniane parametry ich pracy jak rowniez w tv tryby oszczednosciowe ,eko sa rownie wwylaczone.
Czy zetknal sie z Was moze z takim problemem ewentualnie wie jak sobie z nim poradzic?

Pozdrawiam,Kuba
 

ajach

New member
Witam,
piszę pierwszy raz na tym forum, chociaż czytam tutejsze posty od prawie trzech lat.
Mam pewne pytanie, ale zanim je zadam, parę słów.
Przed zakupem TX-P50VT20E (czerwiec 2010) wchodziłem tu od czasu do czasu, aby zapoznać się z różnymi opiniami nt plazm i lcd, i chyba wówczas najbardziej mnie przekonał obraz z plazmy Pioneera Kuro u znajomego i testy (na niepolskich stronach internetowych, bo u nas jeszcze TX -P50VT20E nie było), które właśnie ten model wskazywały na najbardziej zbliżony do Kuro uważanego za wzorcowy.
Telewizor do dziś działa bez zarzutu, obraz świetny, żadnych wypisywanych tu przez różnych forumowiczów usterek, a pracuje po parę godzin codziennie.
Często używam go jako monitor i tu mam problem, z którym nie mogę sobie poradzić.
Mam laptop Dell XPS z kartą Nvidia GT555 łączę go z telewizorem przez HDMI i obraz na ekranie TV migocze.
Laptop nie ma innego wyjścia (np DVI), a telewizor oprócz HDMI ma wejście dla PC-ta tylko D-Sub, które jest analogowe i chyba nie ma możliwości przejścia na niego z HDMI. Karta laptopa ustawiona jest na częstotliwość 60 Hz (można tylko na niższą, ale to nic nie daje).

Czy ten problem da się w ogóle rozwiązać dla tej konfiguracji ?

pozdrawiam wszystkich
 

belek

New member
od pewnego czasu podczas ogladania(niezaleznie od zrodla-dekoder n,komputer czy tez divx z pena po usb w dvd) zaobserwowalem pewien denerwujacy objaw w wyswietlanym obrazie.polega on na tym,ze tv jakby samoczynnie zmienia jasnosc czy tez sile podswietlenia-szczegolnie wyswietlajac ciemne sceny...
Czy zetknal sie z Was moze z takim problemem ewentualnie wie jak sobie z nim poradzic?
Mam to samo... Coś skopali....
 

dymekkk

New member
Cześć,

w jaki sposób mam zapisać listę kanałów na USB, nie widzę nigdzie w menu tej opcji? Posiadam TX-P50VT20E z najnowszym dostępnym firmware
 

Jacek144

New member
Cześć,

w jaki sposób mam zapisać listę kanałów na USB, nie widzę nigdzie w menu tej opcji? Posiadam TX-P50VT20E z najnowszym dostępnym firmware

Zapisujesz na karcie SD a nie na USB i tylko listę DVB-S.
Ustaw TV na DVB-S wejdź w menu-konfiguracja-inne ustawienia-wymień listę kanałów,
Włóż kartę SD do slotu i jazda
 
Do góry