BD60 nie czyta płyt BD "własnej roboty"

sontario

New member
Witam.

Od grudnia jestem w posiadaniu odtwarzacza BD60 oraz komputerowej nagrywarki BD LG. Sprzęt zakupiłem w celu zgrywania i obróbki materiału z kamery Panasonica SD9 (Full HD). Głównie chodzi o kolekcje rodzinne. Po przebrnięciu przez tony postów z cyklu "jak dalej postępować z plikami AVCHD" postanowiłem nagrać płytkę BD z uzbieranego materiału. No i zaczęły się schody. Korzystam z multiAVCHD, który pięknie przygotowuje strukturę do wypalenia na płytę BD. Wypalam programem ImgBurn lub Nero pamiętając o systemie UDF 2.50/2.60 i lipa. Mój odtwarzacz nie czyta takich płyt. Płytę rozpoznaje jako AVCHD, ale nie potrafi uruchomić odtwarzania. Zatrzymuje się na funkcji stopu. Dodam, że Sony PS3 bez problemu czyta te płyty. Zauważyłem, że problemem jest menu, którego nie potrafi odpalić. Jeśli zbuduję strukturę bez menu - video uruchamia się bez problemu. Czytałem, że Panasonic nie radzi sobie z nagrywanymi płytami BD. Dlaczego? Próbowałem zrobić taką płytkę w Nero Vision i jest to samo. Więc to nie może być wina oprogramowania uważam. Dla pewności zakupiłem oryginalną płytkę BD z Avatarem i z nią problemu nie było. Chociaż za długo jak na mój gust ją wczytuje. Pomijając fakt, że zmarnowałem już kilka płyt BD-R zanim zaopatrzyłem się w BD-RE, nadal jestem w kropce. Nie mogę wypalać kolekcji rodzinnych (z menu), bo płyty nie są czytane przez odtwarzacz. Soft mam najnowszy (2.3) i rozkładam już ręce z bezsilności. Czy ten typ tak po prostu ma? Przecież to bez sensu... 800 zł wywalone w błoto :-(

Proszę o pomoc i porady.
 

Zibi W

Member
Mój BD60 AVCHD na DVD zazwyczaj czytał a nagrywarki BD nie miałem więc nie sprawdziłem choć czytałem o tej wadzie. To co możesz zrobić już na forum opisywałem. Poprostu możesz oddać go do sklepu korzystając nie z gwarancji tylko ustawy(ja tak zrobiłem po ponad 3 miesiącach) bo według ustawy możesz to zrobić jeśli wada istotnie obniżająca funkcjonalność ujawni się do dwóch lat od zakupu. Musisz to tylko zrobić w określonym czasie od jej wykrycia (nie pamiętam 2 czy 4 tygodnie). Idź z odpowiednim pismem do sklepu ( mają 14 dni na odpowiedź lub nie-wtedy Twoja prośba jest rozpatrzona pozytywnie) a jeśli odmówią zwróć się o pomoc do rzecznika praw konsumenta z opisem całej historii. RTVEUROAGD nie zmusiło mnie na szczęście do wizyty u rzecznika i teraz mam odtwarzacz LG który czyta prawie wszystko. W razie konieczności i pytań pisz pryw. wiadomość.
 

sontario

New member
Zibi W, dzięki za odpowiedź. Niesamowite to co piszesz... Aż nie do wiary, że można tak spaprać sprzęt i popsuć sobie reputację jak zrobiła to firma Panasonic. Do niedawna ceniłem ją bardzo wysoko. Odtwarzacz BD60 czyta płyty DVD, z tym problemu nie ma, bo już sprawdziłem. Nie radzi sobie tylko z płytami BD. A właśnie do tego celu go zakupiłem. Kręcę dużo mojego synka kamerą - też Panasonica - HDC-SD9 i wypalanie nawet płyt DVD9 mija się z celem, bo ciągle mało materiału na nią wchodzi. Nawet taniej wychodzi zakup płyty BD-R 25 GB i jaka wygoda dodatkowo. Poza tym i tak zainwestowałem w nagrywarkę BD LG, więc nie zrezygnuję już z BD-R.

Żeby było śmieszniej mój odtwarzacz był już raz w serwisie, ponieważ w kooperacji z amplitunerem Denon AVR-1509 nie radzi sobie z dźwiękiem 2.0 na płytach DVD po kablu optycznym. Na analogu jest OK. Płyty DVD nagrane w DD 5.1 czyta dobrze, tylko zwykłego stereo nie umie. W serwisie stwierdzili że to wina amplitunera, bo na Yamaha działało im ponoć bez problemu. Sprzęt wrócił do mnie z opisem - sprawny. Jednak problem rozwiązałem sobie jakoś, podłączając dodatkowo kabel RCA i płyty 2.0 oglądam z dźwiękiem na analogu... Dziwne, nie? Czy to normalne, że Denon "nie rozpoznaje" zwykłego sygnału stereo na optyku?

Mam same problemy z tym odtwarzaczem i chyba udam się do sklepu na poważną rozmowę. Dzięki raz jeszcze za informację.
 

sontario

New member
Słuchajcie, dzisiaj odwiedziłem sklep, w którym kupiłem ten shit BD60. Opowiadam o co chodzi, gostki słuchają, ale już widzę, że się krzywią. Poprosiłem zatem o podłączenie innego Panasa i daję płytę BD-RE wypaloną spod multiAVCHD i ImgBurn. Koleś wyciągnął z pudełka nówkę BD45 i sprawdza. To samo. Płyta rozpoznana jako AVCHD i dalej ciemno, nic nie rusza. Wyciągnął jakiegoś Samsunga, podłączył, zarzucił tą samą płytę i o dziwo - odpaliła się. Pokazało się menu i normalnie uruchomił film. To samo działo się na Sonce PS3, więc wynika z tego, że Panasy stosują jakiś swój standard BD-Video. Oczywiście nie było nawet mowy o jakimkolwiek zwrocie, panowie nagle zrobili się bardzo zarobieni i przestali na mnie zwracać uwagę. Na koniec stwierdzili, że sprzęt jest w 100% sprawny i odesłali do Panasonic Polska, żebym tam załatwiał sprawę. Wyszedłem ze sklepu bez dyskusji, ale nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa. Dla mnie to jakaś kaszana, żeby taki markowy sprzęt nie czytał nagrywanych płyt BD-Video. Zastanawiam się jak to możliwe? Może trzeba inaczej nagrywać te płyty? Sam już nie wiem. Jestem lekko podłamany, bo sprzęt kompletnie nie spełnia moich oczekiwań.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Podstawowa sprawa - czy PanSłoik obiecuje w specyfikacji odtwarzacza, że ten takie płyty czyta. Jeśli tak - sklep ma obowiązek przyjąć zwrot sprzętu ze względu na niezgodność przedmiotu z umową. Jeśli zaś specyfikacja o tym milczy, to po ptakach.
 

sontario

New member
Płyty są nagrywane w standardzie BD-Video a w specyfikacji to figuruje. Skoro nawet projekt zrobiony w Nero Vision nie idzie, to coś jest nie tak.... Jakoś inne odtwarzacze nie mają z tym problemów. Panas skopsał się na maxa dla mnie. Zszedł na psy i tyle!!!
 

janusz

New member
Bez reklam
Słuchajcie, dzisiaj odwiedziłem sklep, w którym kupiłem ten shit BD60. Opowiadam o co chodzi, gostki słuchają, ale już widzę, że się krzywią. Poprosiłem zatem o podłączenie innego Panasa i daję płytę BD-RE wypaloną spod multiAVCHD i ImgBurn. Koleś wyciągnął z pudełka nówkę BD45 i sprawdza. To samo. Płyta rozpoznana jako AVCHD i dalej ciemno, nic nie rusza. Wyciągnął jakiegoś Samsunga, podłączył, zarzucił tą samą płytę i o dziwo - odpaliła się. Pokazało się menu i normalnie uruchomił film. To samo działo się na Sonce PS3, więc wynika z tego, że Panasy stosują jakiś swój standard BD-Video. Oczywiście nie było nawet mowy o jakimkolwiek zwrocie, panowie nagle zrobili się bardzo zarobieni i przestali na mnie zwracać uwagę. Na koniec stwierdzili, że sprzęt jest w 100% sprawny i odesłali do Panasonic Polska, żebym tam załatwiał sprawę. Wyszedłem ze sklepu bez dyskusji, ale nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa. Dla mnie to jakaś kaszana, żeby taki markowy sprzęt nie czytał nagrywanych płyt BD-Video. Zastanawiam się jak to możliwe? Może trzeba inaczej nagrywać te płyty? Sam już nie wiem. Jestem lekko podłamany, bo sprzęt kompletnie nie spełnia moich oczekiwań.
Markowy???? Może w porównaniu z Mantą. Bo w tej chwili markowy to jest Oppo, LG, Pioneer,Samsung, a Panasonic to magnat bez kasy.
 

sontario

New member
Sorry senior... Nie znam się widocznie. Z wymienionych sprzętów markowych ja nawet o Oppo nie słyszałem... Ale nie martwię się tym, bo wbudowana w przeglądarkę opcja korekty wpisywanego tekstu też podkreśla tą nazwę, a panasonica nie... ;-)
 

Zibi W

Member
Nie martw się tylko oddaj panasa do sklepu korzystając z ustawy a nie gwarancji bo wg producenta to on może i jest sprawny a według jego przydatności nie. Trzeba było tylko idąc do sklepu zanieść oficjalne pismo jak te które Ci podesłałem a wtedy muszą coś Ci formalnie odpowiedzieć .I nie wdawaj się w większe dyskusje. W instrukcji są wymienione nagrywalne płyty AVCHD/BD i tyle. Nie całkiem natomiast w porządku jest umieszczanie na samym końcu instrukcji odtwarzacza informacji bardzo malutkim druczkiem, że odtwarza AVCHD tylko o profilu 1.0 . Konsument nie musi być fachowcem i wiedzieć co oznaczają takie terminy. Jeśli tego np. nie wiedziałeś to sprzedali Ci kota w worku więc niech go biorą spowrotem. Jeśli odmówią idź do rzecznika praw konsumenta opisz dokładnie sytuacje( możesz napisać o zawróconym przynajmniej przeze mnie sprawnym egzemplarzu) i nie martw się. W takich sytuacjach rzecznik jest bardzo skuteczny o czym kiedyś przekonałem się gdy serwis Stihl wrobił mnie w mechaniczne uszkodzenie rozdrabniarki. Zastrzeż sobie tylko, że chcesz wymiany sprzętu lub zwrotu gotówki bo inny interesujący Ciebie sprzęt moze być koszmarnie drogi i co bedziesz przepłacał? W EuroRTVAgd LG BD360 był niedawno jeszcze za 1349zł a mozna go było dostać nawet 400zł taniej wiec go nie kupiłem bo mogłem tylko wymienic na inny i już odpuściłem go sobie. W tym sklepie masz np. teraz BD570 za 749 który będzie czytał Ci prawie wszystko.
 

sontario

New member
Zibi, a możesz jeszcze napisać co to za ustawa? Jakiś jej numer, paragraf... Muszę mieć podstawę na jaką się powołam, bo mi nikt na słowo nie uwierzy. No i przeczytałbym sobie najpierw tą ustawę żeby wiedzieć, na czym rzeczywiście stoję.
 

Jacek144

New member
Zibi, a możesz jeszcze napisać co to za ustawa? Jakiś jej numer, paragraf... Muszę mieć podstawę na jaką się powołam, bo mi nikt na słowo nie uwierzy. No i przeczytałbym sobie najpierw tą ustawę żeby wiedzieć, na czym rzeczywiście stoję.

To wszystko reguluje Kodeks Cywilny
 

sontario

New member
Jasne, że cywilny a nie karny. Tylko KC nie jest świerszczykiem do przeczytania w 5 min. Trzeba wiedzieć czego i gdzie szukać a bez numeru ustawy mogę się powoływać nie wiadomo na co. No nic, sam poszukam. Myślałem, że ktoś wie gdzie to konkretnie jest.
 

setunia

New member
Bez reklam
Ustawa z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej - to jest ta ustawa i na nią można się powołać i dokładnie na niezgodność towaru z umowa polegającą na ....
I tu opisać wadę. Sklep odpowiada za sprzedawany towar, a potem może sobie wyjaśniać z dystrybutorem. Mają 14 dni na odpowiedź, czy reklamacja jest zasadna, a skoro już przy tobie sprawdzili i jest to tylko formalność. Jeśli nie odpowiedzą wtym terminie to znaczy, że reklamację uznali. Muszą towar doprowadzić do zgodności lub wymienić na wolny od tej wady.
 

sontario

New member
Bosko :) O to chodziło, dzieny setunia za pomoc i wyjaśnienie kwestii do końca. Po weekendzie działam. Ostatni raz pokombinuję z AVCHD.
 

Zibi W

Member
Ja też nie znałem żadnej ustawy tylko poszperałem i poczytałem w necie i na tej podstawie napisałem. Życzę Ci powodzenia.
 

sluuurp

New member
Chciałem kupić BD60, ale po przeczytaniu wątku raczej zwątpiłem. Mam dwa pytania pierwsze czy ten BD60 czyta filmy z karty SD wyjętej prosto z kamery też panasa w AVCHD, a drugie jaki odtwarzacz radzicie kupić żeby miał wejście na karty SD i USB jak BD60
 
Ostatnia edycja:

destructor

New member
Bez reklam
Kartę SD możesz wsadzić w "obudowę" USB i działać będzie jak pendrive. Również w niektóre pendrive można wciskać karty SD.
 

sluuurp

New member
Ja wszystko rozumie, tylko chodzi mi, czy czyta ten odtwarzacz filmy prosto z kamery. Czyli wyjmuję kartę z kamery wkładam w slot SD odtwarzacza i ma film lecieć tak jak bym podłączył kamerę przez HDMI do telewizora. Na tym mi najbardziej zależy, na czytaniu z płyt mniej.

Już wyczytałem w innym wątku, że czyta

Dla mnie bardzo cenne jest posiadanie w nim gniazda na karty SDHC. Dzięki temu można szybko, bezproblemowo i bez dodatkowych kabli wrzucić kartę z kamerki i przejrzeć na szybko nagrany materiał
 
Ostatnia edycja:

Zibi W

Member
Tylko o ile dobrze pamiętam to nie ma możliwości wyboru pliku który chcesz obejrzeć tylko leci wszystko po kolei a możesz tylko przeskoczyć do następnego (albo niech mnie ktoś poprawi). Chyba jednak lepiej kupić model który mimo, że ,,tylko" przez usb to jednak potrafi znacznie więcej, jak też i z płyty. Przynajmniej ja tak wolę.
 

sluuurp

New member
Okazał się ten odtwarzacz jednak wielka klapą. W sklepie, o dziwo ze sprzedawcą męczyliśmy ten odtwarzacz (BD60) na 100 sposobów żeby chciał czytać z karty SDHC. Film był nagrany kamerą HCD-SD200 i nic. Po włożeniu karty pokazywała się plansza do pokazu zdjęć, filmu nie widział. Film był sklejony z paru klipów programem, który Panasonic daje do kamery HD Writer. Może odtwarzał by klipy prosto z kamery, ale to nic mi nie daje z racji tego, że tak samo mogę podłączyć sobie kamerę doTV i mieć to samo.
Może ktoś poradzi co kupić ze slotem na kartę SD, ale żeby odtwarzało filmy po obróbce w wyżej wymienionym programem. Cały czas po obróbce, a raczej po sklejeniu klipów film jest w formacie AVCHD, więc tym bardziej dziwi mnie, że BD60 nie chce tego odtworzyć?

Aha, może być wejście na USB, mi to objęte, tylko żeby odtwarzał filmy AVCHD
 
Ostatnia edycja:
Do góry