Plasma - proszę o pomoc w wyborze.

Sobtainer

New member
Cześć.

Aktualnie jestem w posiadaniu telewizora 37'' Samsunga Full HD. Ugadałem z ojcem temat i on dostanie ten TV a ja kupię sobie nowy.

Wybór padł na plasme. Chciałbym żebyście mi pomogli w wyborze. Jakieś sprawdzone modele, może jakaś nowość, ewentualnie możemy trochę przekroczyć budżet 3k. Co jak co, jest to zakup na minimum 10 lat. Na co zwracać uwagę jeżeli chodzi o jakość obrazu? HD to wiadomo, tutaj na każdym telewizorze mamy świetną jakość obrazu, szczegóły konkretne tutaj chyba raczej nie mają znaczenia. Chciałbym żeby i HD i SD telewizja wyglądały ładnie, bo na LCD SD wygląda tragicznie i to mnie odstraszyło od LCD.

Więc tak.
1. Telewizor będzie podłączony pod telewizję HD, więc tuner wbudowany mile widziany.
2. Podłączony do komputera, oglądanie filmów z blueraya przez DVI/HDMI.

Aktualnie w pakiecie HD, mam 8 programów nadających w 1080p, więc po prostu wybór plasmy w tym momencie jest chyba najlepszym rozwiązaniem. Jak wiadomo, na plasmie będzie to znacznie lepiej wyglądało niż na LCD.

Z góry dzięki za wszelaką pomoc. Mam na oku Viere Panasonica i raczej tego będę się trzymał. Budżet na TV 2500-3000PLN. 42'' minimum.

Pozdrawiam
Sob
 
Ostatnia edycja:

Sobtainer

New member
rilicek napisał:
Przepraszam za OT.
Gdzie masz taki pakiet?
Kablówka w moim mieście.

TVP HD, C+FILM HD, C+SPORT HD, Polsat sport HD, Filmbox HD, HBO HD, TVN HD, przepraszam 7 :). Mała pomyłeczka.

radosuaf napisał:

Yep, sorki :).

W sumie to jestem prawie zdecydowany na TX-P42S10. Myślicie, że w ciemno mogę brać? mam jakieś doświadczenie z LCD, mam nadzieje, że plazma mnie nie zawiedzie i rzeczywiście ten sygnał SD będzie tolerowany przez moje oczy.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Śmiało kupuj. O obraz się nie martw.

Jedynym ewentualnym problemem może być co najwyżej bzyczenie- jedni słyszą i im przeszkadza, drudzy nie słyszą, trzeci słyszą, ale im nie przeszkadza (sam jestem w trzeciej grupie). Pozdr.
 

Sobtainer

New member
gorylla napisał:
Śmiało kupuj. O obraz się nie martw.

Jedynym ewentualnym problemem może być co najwyżej bzyczenie- jedni słyszą i im przeszkadza, drudzy nie słyszą, trzeci słyszą, ale im nie przeszkadza (sam jestem w trzeciej grupie). Pozdr.

Możesz sprecyzować? :) brzęczenie lampy, słyszalne prawie zawsze z tyłu TV?
 

pierwszy

Banned
model jak w podpisie - bzyczenie narasta wraz z jaśniejszym/bielszym obrazem, czyli "kiedy TV pracuje na wysokich obrotach". Kiedy w obrazie dominuje czerń - bzyczenie zanika. Oczywiście wszystko z odległości mniejszej jak pół metra od TV (najlepiej z tyłu) i trzeba się wsłuchać.
 

SULIx

Member
Sprawdź Samsunga PS50B550 lub 551

Jeśli masz ok 3500 zł to warto zastanowić się nad Samem 50 cali. PS50B550
lub 551.Różnią się tylko kolorem.Na dzisiaj ten telewizor nie ma sobie równych biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości.
 

rilicek

New member
Sobtainer napisał:
Kablówka w moim mieście.

TVP HD, C+FILM HD, C+SPORT HD, Polsat sport HD, Filmbox HD, HBO HD, TVN HD, przepraszam 7 :). Mała pomyłeczka.
Chodziło mi o te 1080p, te kanały nadają w 1080i.

Wszyscy doradzają plazmę, a nikt nie zapytał w jakich warunkach będziesz oglądał. Jeżeli głównie wieczorem i większej odległości niż 2m to śmiało bierz plazmę 42S10.
 

Sobtainer

New member
rilicek napisał:
Chodziło mi o te 1080p, te kanały nadają w 1080i.

Wszyscy doradzają plazmę, a nikt nie zapytał w jakich warunkach będziesz oglądał. Jeżeli głównie wieczorem i większej odległości niż 2m to śmiało bierz plazmę 42S10.
No w dzień raczej normalny człowiek pracuje :). Siedzę od ekranu około 2-2,5m zależy czy się położę czy nie. Mam z prawej strony okno na całej szerokości ściany. Ja zdecydowałem, biorę tego Panasonica S10. Świetne opinie zbiera nie tylko w tym temacie, ale ogólnie na necie, więc nie wacham się już kompletnie. Dzięki za pomoc.

SULIx napisał:
Jeśli masz ok 3500 zł to warto zastanowić się nad Samem 50 cali. PS50B550
lub 551.Różnią się tylko kolorem.Na dzisiaj ten telewizor nie ma sobie równych biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości.
Widzisz, mam teraz LCD Samsunga, miałem kilka monitorów tej że firmy, nigdy nie miałem jakiś przykrych incydentów. Ale imo warto zainwestować w Panasonica teraz. Konkretna firma, a i dla mnie będzie jakaś nowość. Ale dzięki za radę.

rilicek napisał:
Chodziło mi o te 1080p, te kanały nadają w 1080i.

Wszyscy doradzają plazmę, a nikt nie zapytał w jakich warunkach będziesz oglądał. Jeżeli głównie wieczorem i większej odległości niż 2m to śmiało bierz plazmę 42S10.

Mówisz o przeplocie i jego braku mam rozumieć, bo aż na wikipedie wskoczyłem :). Czyli w sumie jak to jest, p jest gorsze od i?
 
Ostatnia edycja:

Sobtainer

New member
@gorylla

Widziałem Twoją recenzję S10 Panasonica, już wiem dlaczego tak fajnie się wyrażałeś o tym szkiełku :).

Mam jeszcze tylko jedno pytanie, bo 10 wypłata :). Jeżeli miałbyś skalę 1-10, w jakiej byś ocenił jakość obrazu SD?. Inaczej, leci na telewizor cyfrowy obraz z modułu CAM, bo taki dostanę do tunera wbudowanego. W skali 1-10 na ile ocenisz jakość obrazu? HD wiadomo, a reszta? Pytam, bo na tym mi najbardziej zależy. Miałem kiedyś Samsunga 100Hz kineskopowego i jakość takiego obrazu była zajebista, w porównaniu do tego LCD co mam to plasuje ją a 10 pkt, tą na LCD na 2.

P.S
Masz za dużo PW, nie mogłem Ci wysłać tego :) dlatego ładuje do tematu to pytanie.
 

gorylla

New member
Bez reklam
O rany, ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie, bo zbyt wielu porównań do innych TV nie robiłem. Widziałem różne plazmy i różne LCD i jak dla mnie moja eska świeci najlepiej (poza Kurą- co ciekawe nie widziałem szczgólnej różnicy względem serii V panasa). Ale dodam z uczciwości, że widziane obrazy z innych TV leciały z różnych źródeł, a to ma niebagatelny wpływ na obraz. Dlatego takie porównanie wprost jest chyba niemożliwe.

Jeśli miałbym obrać wzorzec obrazu w postaci plazmy 5090 Kuro Pionka jako 10 (phila 9704 nie widziałem w akcji) to oceniłbym eskę na mocną ósemkę. Małym problemem jest brak naprawdę głębokiej czerni, ale za dobrą czerń trzeba zapłacić grube pieniądze.

Ale pamiętaj, że wszystko zależy od podanego sygnału. Nawet kuro na marnym sygnale nie będzie wyglądał olśniewająco.

Na koniec dodam, że nie korzystałem z modułu CAM, więc nie wiem czego się o nim spodziewać. Poszukaj na forum i zapytaj kogoś, kto z tego korzysta. Pozdr.
 
Do góry