Panasonic TX-P42U10E

misquamatica

New member
a ja dalej chciałbym się dowiedzieć, jak działa tuner DVB-C w tym modelu. czy ktoś z posiadających cyfrową kablówke porównywał jakość obrazu z wbudowanego tunera i zewnętrznego ? działanie EPG ??
 

mayday666

New member
@damian820927


Drogi damianie.

Czy dalej uzytkujesz serie U? I czy dalej nie wystepuja powidoki na dluzszy czas? (mam na mysli dluzsze-szkodliwe)

Pytam sie celowo... gdyz bylem o krok od zakupu serii U w cenie 2500 teraz zdrozal do 2700!!!

W cenie U teraz mam szanse kupic juz serie niby wyzsza - S.

Czy polecasz tka mozliwosc (zakup S) ale szczerze mowiac czytalem dosc obszerny post o tym modelu (140stron na tym forum) i duzo osob pisalo o stalych powidokach i wypaleniach...
 

tzbik

New member
Jeśli masz możliwość w tej samej cenie kupić wersję S to nie wiem nad czym się zastanawiasz. Dla mnie seria U ma największą wadę - szybę bez filtra antyrefleksyjnego.
 

Rivam

New member
Przecież seria U to okrojona S-ka, ma takie same części, tylko chyba mniej gniazd HDMI i czegoś tam. Jak ma się wypalić na S, to i tak samo na U.

Do ciągłego giercowania to ja bym sobie plazmę odpuścił, po co nerwy? Zresztą inna sprawa to normalne korzystanie z TV, a co innego siedzenie z nosem przy ekranie i szukanie powidoków.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Czy polecasz tka mozliwosc (zakup S) ale szczerze mowiac czytalem dosc obszerny post o tym modelu (140stron na tym forum) i duzo osob pisalo o stalych powidokach i wypaleniach...

Jestem w tym wątku od początku i jakoś nie zauważyłem opisywanych problemów z powidokami i wypaleniami. Myślę, że nastąpił tu błąd logiczny- wielu ludzi PYTAŁO o ew. powidoki czy wypalenia i niemalże w 100% uzyskiwało odpowiedź, że z takowymi nie ma żadnego problemu. Ja na swoim 42S10 mam przejechane 1600 godzin, z czego sporo na PS3 i komputerze i nie mam nawet krzty wypalenia.
 

damian820927

New member
Bez reklam
@damian820927


Drogi damianie.

Czy dalej uzytkujesz serie U? I czy dalej nie wystepuja powidoki na dluzszy czas? (mam na mysli dluzsze-szkodliwe)

Pytam sie celowo... gdyz bylem o krok od zakupu serii U w cenie 2500 teraz zdrozal do 2700!!!

W cenie U teraz mam szanse kupic juz serie niby wyzsza - S.

Czy polecasz tka mozliwosc (zakup S) ale szczerze mowiac czytalem dosc obszerny post o tym modelu (140stron na tym forum) i duzo osob pisalo o stalych powidokach i wypaleniach...


Witam mayday666,
Tak nadal użytkuje model U gram na PS3 oglądam UPC HD czasami kompa mam podpiętego i nie ma żadnych powidoków czy wypaleń... Mogę polecić także model S bo to ten sam TV co U tylko w bogatszej wersji o jedno HDMI wejście PC i szybę anty refleksyjną. Tak, że U i S to na prawdę dobre TV, jeżeli masz możliwość wzięcia S w tej samej cenie to nie wiem nad czym się tu zastanawiać ;)
Pozdrawiam
 

Kerither

New member
Witam, pytanie padało kilka razy, ale nie znalazłem na nie odpowiedzi.Na jaki format trzeba przerobić film, żeby odpalić go z karty SD?
 

magnum_6

New member
Avchd

Slot SD HC w plazmach Panasonic uruchamia się filmy nagrane kamerą cyfrową panasonic. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie żeby skorzystać z tej możliwości i obejrzeć odpowiednio skonwertowany film Full HD z BlueRay.
Jakość pierwsza klasa, a instrukcja - jak wyszukasz tematu "MKV i MPEG2 w slocie SDHC Panasonica "
 

ciborek

New member
50u10e

Witam wszystkich użytkowników forum. Chciałem się podzielić wrażeniami z krótkiego użytkowania P50U10E

Kupiłem go pod koniec zeszłego roku. Przesiadłem się z 29" CRT. Na razie mam tylko SD z Aster (cyfrową). Pracuję nad HD (a ściślej nad WAF w sprawie HD). Z HD w Aster jest słabo niestety - mała ilość kanałów. A poza tym teraz jak włączę tuner to telewizor się na niego przełącza automatycznie, jak wyłączę to wraca do wbudowanego tunera. Z tunerem HD po HDMI tak nie będzie o ile dobrze wyczytałem. Takie drobne wady mienia HD ale myślę, że do przebolenia w imię zobaczenia co ten TV potrafi jak dostanie dobry sygnał, może niedługo dołożą brakujące kanały.

Zauważyłem też to co już gdzieś wyczytałem, że im dłużej TV pracuje tym lepszy obraz, czyli lepsze kolory i biel. Zaobserwowałem a żona z ulgą potwierdziła (wcześniej nie była zadowolona obrazu) skokowe polepszenie jakości po jakimś czasie pracy TV (kilka dni po kilka godzin pracy). Może Panasonic zaprogramował wymuszone wygrzewanie przez pierwsze godziny????

Zaktualizowałem firmware do 1.215 (z 1.209 chyba) i subiektywnie jakość SD się poprawiła, szczególnie chodzi mi o obszary z wzorkami na kanałach SD trochę gorszej jakości, wcześniej takie obszary falowały, teraz zdarza się to zdecydowanie rzadziej.

Niestety mój TV trochę bzyczy. Najbardziej słychać to z tyłu ale jak jest cicho w pokoju to przy normalnym oglądaniu też to słyszę jak wyłączę głos albo w przerwach pomiędzy wypowiedziami, szczególnie przy jasnych obrazach. Wcześniej miałem przez kilka dni Samsunga 850 i tamten bzyczał zdecydowanie głośniej i to z każdej strony (od strony ekranu też) i niezależnie od jasności, miałem kolejno dwa egzemplarze i oba bzyczały nieakceptowalnie głośno więc kupiłem U10. Jak się do tego bzyczenia nie przyzwyczaję to trzeba będzie coś wykombinować, żeby je wygłuszyć, na szczęście z tyłu zdecydowanie łatwiej to zrobić.

Ogólnie obraz w pełni mi odpowiada, czerń ok (nie jak smoła ale ok), kolory super, biel przy ustawieniach na wygrzewanie IMHO lepsza niż w Samsungu 850 przy takich ustawieniach, może to zaleta braku filtra antyrefleksyjnego.

Skalowanie SD inne niż w 850. W u10 krawędzie są mniej gładkie (np logo TVPx) ale za to szczegółów jest więcej, 850 wygładza krawędzie ale przy okazji trochę szczegółów gubi. Za to w U10 na dużych prawie jednolitych płaszczyznach zauważyłem przejśca tonalne między odcieniami dla kanałów SD cyfrowych. Na samsungu 850 tego nie zauważyłem, widać razem z krawędziami wygładza i przejścia tonalne również. Myślałem, że to tv rozróżnia za mało odcieni ale nie bo na zdjęciach tego nie widać zupełnie i na kanałach analogowych również. Czyli z jednej strony cyfrowy przekaz zawiera za mało odcieni (dla zmniejszenia przesyłanego strumienia) a z drugiej strony u10 nie próbuje tego wygładzić.

Super sprawą jest tryb autoskalowania obrazu. Nie ma niezdrowych dla TV pasków i nie trzeba po każdej zmianie kanału lub filmu sprawdzać w jakim formacie jest nadawany. W Samsungu tego nie było i przez parę dni zdąrzyło mnie to lekko wkurzyć.

Podłączenie kompa po HDMI bez problemu, full HD, to dopiero jakość obrazu, odkrywam swoje stare zdjęcia na nowo.:eek:

Trochę dają się we znaki odbicia otoczenia w ekranie, ale w laptopie mam wyraźniejsze i jakoś z tym żyję. w starym TV było podobne tylko mniej się odbijało bo ekran był mniejszy

Z niezrozumiałych dla mnie powodów wyłączenie obcinania brzegów obrazu działa tylko w trybie 16:9, w pozostałych nie. Może ktoś wie czy można zmniejszyć margines obcinania (może jakoś w menu serwisowym). Jak już koniecznie musi to niech obcina 1-2 piksele z każdej strony, ale nie tyle co teraz.

Kolejna rzecz dziwna jak dla mnie w tym TV to dzielenie krajów na lepsze i gorsze. Lepszym należy się DVB-C i DVB-T a gorsze mają tylko analog. Dobrze, że to tylko blokada programowa i tv nie ma wbudowanego GPS bo nie przyjął by tak łatwo na vierę, że jest ustawiony w Szwecji (ale Polska przez jakiś czas była Szwecją - może by przeszło).:D

Ogólnie TV zdecydowanie wart swojej atrakcyjnej ceny. Nastawiony na solidność i dopracowanie a nie na design kosztem ergonomi i wrzucanie jak najwięcej bajerów, którymi się człowiek bawi przez tydzień a potem okazują się zbędne (choć usb mogli by wmontować zamiast sd).

Uf, to mój pierwszy post i od razu taki długi. Ciekawe czy znajdzie się cierpliwy, który to przeczyta.
 

Rybaczenkow

New member
A ja mam dwa pytanka odnośnie modelu U:
1. Jak wejść w menu serwisowe, żeby sprawdzić ilość przepracowanych godzin telewizora.
2. Czy jest sens zmieniać firmware, a jeśli tak to jak to zrobić?
 

Rivam

New member
U-(l)ka :) to okrojna S-ka, więc pewnie będzie tak samo.

Sprawdzanie czasu pracy i ilości włączeń:
1. Włączasz TV. Naciśnij jednocześnie przycisk “Vol i -” (głośność w dół) na odbiorniku TV z boku
2. W trakcie trzymania wciśniętego "Vol-" naciśnij trzy razy “0” na pilocie.
(opcjonalnie punkt 1 i 2 jednocześnie "F" oraz "V/-")
Po chwili powinno się pojawić menu serwisowe .
3. Naciśnij przycisk “2” na pilocie. Pojawi się meni serwisowe “SRV-TOOL”.
4. Naciśnij przycisk “OK” na pilocie. Pojawi się błękitna tabelka.
5. Przesuń kursor pilotem do ostatniego wiersza na pozycje “PTCT”
6. Strzałką przesuń się do 2 kolumny na puste pole po prawej stronie od napisu PTCT.
7. Wciśnij przez 3 sekundy MUTE (przekreślony głośnik na pilocie). Zostanie wyświetlony czas pracy w godzinach i minutach oraz liczba włączeń.
 

arko76

New member
Dzięki RIVAM za podpowiedź jak wejść w menu serwisowe.Co jeszcze ciekawego można się w nim dowiedzieć oprócz godzin wyświetlania??
 

zychns

New member
Kalibracja do Panasonic TX-P50U10E

Witam czy moglby ktos zamiescic sposob jak najlepiej ustawic obraz na 50U10E? Lub ewentualni podac swoje ustawienia.
 

jacek1969r

New member
Od dzisiaj do 2 lutego za 1790 PLN można ten TV nabyć tylko w Euro RTV AGD we Wrocławiu CH Borek ul. Hallera i Arkadach Wrocławskich. Info z wkładki w czwartkowym wydaniu gazety Polska TT Gazeta Wrocławska.
 

maxoff

New member
Od 2 tygodni posiadam model TX-50U10E, a przez ostatnie 3 lata posiadałem model TX-42PA60E (HDREADY).
Moje spostrzeżenia odnośnie tzw. "poświat", "duszków" czy jak to tam sobie nazywacie są takie ŻE NIC, A NIC TAKIEGO NIE MA MIEJSCA !
Owszem gdy oglądamy długo (kilka godzin jeden program) który w którymś rogu emituje swoje LOGO to owszem po wyłączeniu TV widać to.... (zwłaszcza jeśli jest zupełnie ciemno w pokoju i całkowicie zgasimy TV).
Jednak po upływie kilku lub kilkudziesięciu sekund wszystko znika i nie ma najmniejszego śladu ! W starszym modelu było to samo, a po 3 latach intensywnego używania NIE MA NAJMNIEJSZYCH ŚLADÓW WYPALENIA itp... Także nie ma się co martwić na zapas, bo aby wypalić na stałe takie historie w panelu, na TV musiał by działać NON-STOP jeden program, a telewizor musiał by być chyba z kilka dni nie wyłączany.... - także wsyscy Ci co wachają się z zakupem plazmy nie mają się co martwić.
Kiedyś także się przeraziłem - dzieciak oglądał (jeszcze na starym TV) chyba przez pół dnia DISNEY CHANEL.... (w lewym dolnym rogu było duże LOGO MYSZKI z USZAMI z krawędziami w kolorze czerwonym!) - po prostu jak przełączyłem TV wieczorem na TVN to przez kilka minut widziałem czerwoną myszkę..... - myślałem już że mam po matrycy ale wszystko później znikło i nie ma najmniejszego śladu ! - także jak mówię aby wypalić panel na stałe trzeba by naprawdę się postarać, a od codziennego oglądania raczej nie ma mowy aby powstawały takie historie....
Co zaś tyczy się buczeniaczy czy pisków to w moim modelu (50U10E) nic takiego nie uświadczyłem - jest błoga cisza.

A tak na marginesie jak zrobić update w modelu TX-50U10E - chętnie zmienił bym firmware tylko nie bardzo wiem skąd go pobrać i jak się do tego zabrać.... (na stronie Panasonica nie znalazłem żadnej wzmianki).... - proszę o pomoc.
 

maxoff

New member
TX-50U10E - tryb serwisowy

TX-50U10E - jak wejść w tryb serwisowy ???

Kombinacja klawiczy V- przy włączeniu telewizora + 3 x 0 na pilocie lub 3 x MENU nic nie daje...
Chciałem wejść w ten tryb bo strasznie irytuje mnie za każdym razem po włączeniu TV przełączanie żródła. Standardowo TV odpala się na źródle z anteny, a chciałem by po włączeniu uruchamiał automatycznie HDMI1 (mam telewizje cyfrową po HDMI).
 

Rivam

New member
Żeby ustawić start TV na wybranym złączu (u Ciebie HDMI), musisz zmienić to ustawiając tryb hotelowy.

Przy włączonym telewizorze wciskamy na jego obudowie jednocześnie "F" i "-/V" a następnie trzymając te dwa przyciski czekamy aż wskaźnik siły głosu zejdzie do zera po czym cały czas trzymając "F" i "-/V" wciskamy trzy razy na pilocie przycisk AV.
Spowoduje to wyświetlenie się menu trybu "Hotel Mode", w którym ustawiamy:

Hotel mode - On
Initial INPUT - wybrane wejście (u siebie wybrałem HDMI1)

Wychodzimy z tego trybu tak jak pokazuje legenda na dole ekranu czyli wciskając EXIT.
 

maxoff

New member
Dzięki już ustawiłem.
Poprostu myślałem że trzeba trymać V- podczas włączania TV i dlatego nie wchodził mi w tryb serwisowy, teraz już wszystko OK, a żródło przy uruchamianiu także ustawione na HDMI1...

Mam jeszcze jedno pytanie jak jest z tym UPDATE'm softu w TV ?
Może ktoś to robił i podpowie co i jak i czy w ogóle jest sens aktualizacji ?!?
 
Do góry