Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

kiełek

New member
Panaś i Phlips pvr cyfry +

Witam
Chciałbym podzielić się swoimi spostrzeżeniami . Jestem w posiadaniu tego Panasia (TX P42S10E) od jakiś 6 miechów i w momencie kiedy go zakupiłem podpisałem umowę z cyfrą na pakiet z opcją HD . Otrzymałem dekoder Philips PVR z twardym dyskiem . Dekoder oczywiście podłączyłem kabelkiem HDMI , kanały HD jak wyglądały nie muszę opisywać , każdy chyba wie, ale kanały SD wydały mi się jak by przymglone choć nie na wszystkich programach . Któregoś pięknego dnia okazało sie że Philips odmówił posłuszeństwa i byłem zmuszony podłączyć swojego starego bo ok 15 letniego Pionka 1430 i dopiero moim oczom ukazał się naprawdę piękny obraz kanałów SD a przecież owy Pionek przekazuje sygnał po eurozłączu !!!!
Czy może jest na forum jakaś mądra głowa i będzie wstanie mi wyjaśnić o co tu chodzi, czy może ja coś źle poustawiałem w Philipsie ? Proszę o komentarze !!!!
 

digitalus

Banned
witam
pioneer 1430 ma bardzo dobra jakosc obrazu sd. najlepsza jest oczywiscie w trybie RGB.kiełek jesli w menu tunera pioneer masz ustawione na Pal to zmien na RGB, wylacz tuner pilotem i wlacz, obraz bedzie jeszcze lepszy:)
jarek20 jesli w tunerze df9000 masz ustawione na CVBS to zmien na RGB. Tez bedzie poprawa w jakosci obrazu.chyba ze masz juz tak ustawione.
wracajac do tunera philips pvr. ten tuner nie ma dobrej jakosci obrazu sd przez wyjscie hdmi.oczywiscie trzeba miec porownanie do innego dobrego tunera. np pioneer, wtedy kazdy zauwazy roznice.
tez mam pioneera 1430.wzrowa jakosc obrazu sd mozna uzyskac tez z tunera ferguson 7600 przez wyjscie component.
dlatego czasami takie zdjecie jak to wyglada zbyt dobrze
http://www.jakitelewizor.pl/img/xsize4/tx42x10_06.jpg
taka jakosc obrazu a nawet lepsza jest mozliwa, ale duzo zalezy od tunera
 
Ostatnia edycja:

Webblaster

New member
kiełek napisał:
Witam
Chciałbym podzielić się swoimi spostrzeżeniami . Jestem w posiadaniu tego Panasia (TX P42S10E) od jakiś 6 miechów i w momencie kiedy go zakupiłem podpisałem umowę z cyfrą na pakiet z opcją HD . Otrzymałem dekoder Philips PVR z twardym dyskiem . Dekoder oczywiście podłączyłem kabelkiem HDMI , kanały HD jak wyglądały nie muszę opisywać , każdy chyba wie, ale kanały SD wydały mi się jak by przymglone choć nie na wszystkich programach . Któregoś pięknego dnia okazało sie że Philips odmówił posłuszeństwa i byłem zmuszony podłączyć swojego starego bo ok 15 letniego Pionka 1430 i dopiero moim oczom ukazał się naprawdę piękny obraz kanałów SD a przecież owy Pionek przekazuje sygnał po eurozłączu !!!!
Czy może jest na forum jakaś mądra głowa i będzie wstanie mi wyjaśnić o co tu chodzi, czy może ja coś źle poustawiałem w Philipsie ? Proszę o komentarze !!!!
Wg mnie jest jeszcze jeden powód słabego wyglądu kanałów SD. Mianowicie jeśli podłączysz tuner kabelkiem HDMI (sygnał 1080i) to właśnie on, czyli w tym wypadku Twój Philips PVR zajmuje się skalowaniem sygnału SD. Algorytm skalowania obrazu SD zastosowany w tunerach sat jest bardzo słaby i mocno uproszczony, obraz jest bardzo rozciągnięty w poziomie przez co twarze czy np. koła samochodów wyglądają co najmniej komicznie. Natomiast skalowaniem sygnału który podałeś z Pionka po złączu Scart zajmuje się elektronika tv, algorytm zastosowany do przetwarzania obrazu SD w Panasie jest nieporównywalnie lepszy od tego z tunera sat, dlatego kanały w standardowej rozdzielczości wyglądają lepiej. Jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi. ;)
 

bartolinio

New member
może warto spróbować podłączyć PVR'a również przez EURO (tylko czy jest w nim takie wyjście?) i wtedy porównać kanały SD ;)
kto wie, może będzie lepiej :p
 

kiełek

New member
Oczywiście że w Pionku mam ustawiony sygnał RGB , a co do skalowania przez Philipsa przyszło mi to do głowy ale jeszcze nie próbowałem, zaraz się pobawię .
Co do podłączenia Philipsa po skarcie to również jest w ten sposób podłączony i różnicy się nie dopatrzyłem,i to może być również odpowiedzią na to skalowanie !
 

achim69

Member
wydaje mi się że przyczyną tego że po scarcie jest lepszy obraz sd jest to że działają wtedy "ulepszacze" obrazu , a po hdmi są automatycznie wyłączane i wtedy wychodzą niedoskonałości kanałów sd.
 

kiełek

New member
achim69 napisał:
wydaje mi się że przyczyną tego że po scarcie jest lepszy obraz sd jest to że działają wtedy "ulepszacze" obrazu , a po hdmi są automatycznie wyłączane i wtedy wychodzą niedoskonałości kanałów sd.
Pvr-a połączyłem zarówno HDMI jak i scart , przełączałem chyba z tysiąc razy i niczego się nie dopatrzyłem , a po podłączeniu Pionka to nawet moja żonka , która jest straszną ignorantką w tych sprawach zauważyła że "M-jak miłość" jest teraz jakieś ładniejsze :-D
 

frufru

New member
50Hz vs 60Hz

Witam na forum.
Od tygodnia posiadam p42s10 i mielę toto urządzenie na wszystkie sposoby.

Wydawało mi się, że obraz jest super tylko na łączu PC lub HDMI z Blu Ray'a.
A tu nagle zacząłem oglądać SD DVD z USA (czyli NTSC 60Hz) i ku mojemu zdziwieniu obraz jest fantastyczny. Zastanawiam się więc czy
,jak już tu, na forum, ktoś zauważył (pisząc, że 60Hz z PS3 jest o niebo lepsze niż 60Hz z Panasonica), ta plazma nie jest przystosowana natywnie do wyświetlania obrazu podawanego w 50Hz?
Jak oglądam telewizję z dekodera Cyfry+ lub SD DVD PAL cały czas mi się wydaje, że obraz jest lekko rozmyty (tak trochę jak obraz z LCD).
Mam konspiracyjną teorię, że Panas samoczynnie przetwarza sygnał 50Hz na 60Hz a to nie wychodzi mu dobrze.

Dla tych co lubią pomiary:
1. Świeci 160 cd/m2 (po nastawieniach gdzie czerń jest czarna a biel biała, bo oczywiście, może świecić bardziej w trybie dynamicznym z kontrastem na maxa)
2. Czerń jest poniżej możliwości pomiaru światłomierza, (czyli mniej niż 0,25 cd/m2)
3. Uwzględniając powyższe wyniki dostajemy kontrast około 1:1000 do 1:4000 (1:1000 przy założeniu, że czerń = 0,25 cd/m2 a 1:4000 przy założeniu, że czerń = 0,06cd/m2)
 
Ostatnia edycja:

ryba229

New member
Webblaster napisał:
Wg mnie jest jeszcze jeden powód słabego wyglądu kanałów SD. Mianowicie jeśli podłączysz tuner kabelkiem HDMI (sygnał 1080i) to właśnie on, czyli w tym wypadku Twój Philips PVR zajmuje się skalowaniem sygnału SD. Algorytm skalowania obrazu SD zastosowany w tunerach sat jest bardzo słaby i mocno uproszczony, obraz jest bardzo rozciągnięty w poziomie przez co twarze czy np. koła samochodów wyglądają co najmniej komicznie. Natomiast skalowaniem sygnału który podałeś z Pionka po złączu Scart zajmuje się elektronika tv, algorytm zastosowany do przetwarzania obrazu SD w Panasie jest nieporównywalnie lepszy od tego z tunera sat, dlatego kanały w standardowej rozdzielczości wyglądają lepiej. Jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi. ;)

Wszystko ladnie, pieknie tylko jak teraz zrobic zeby po HDMI to wlasnie Panas skalowal SD?
 

Tomaszz

New member
frufru napisał:
Witam na forum.
Od tygodnia posiadam p42s10 i mielę toto urządzenie na wszystkie sposoby.

Wydawało mi się, że obraz jest super tylko na łączu PC lub HDMI z Blu Ray'a.
A tu nagle zacząłem oglądać SD DVD z USA (czyli NTSC 60Hz) i ku mojemu zdziwieniu obraz jest fantastyczny. Zastanawiam się więc czy
,jak już tu, na forum, ktoś zauważył (pisząc, że 60Hz z PS3 jest o niebo lepsze niż 60Hz z Panasonica), ta plazma nie jest przystosowana natywnie do wyświetlania obrazu podawanego w 60Hz?
Jak oglądam telewizję z dekodera Cyfry+ lub SD DVD PAL cały czas mi się wydaje, że obraz jest lekko rozmyty (tak trochę jak obraz z LCD).
Mam konspiracyjną teorię, że Panas samoczynnie przetwarza sygnał 50Hz na 60Hz a to nie wychodzi mu dobrze.

Ale jaka różnica czy obraz jest w 50 czy 60 hz? Przecież to ma wpływ tylko na płynność tzn. odświeżanie musi być dopasowane do źródłowego fps. Nikt nie pisał, że 60hz z ps3 jest o niebo lepsze niż 60 hz panasa. Było napisane, że ps3 robi lepszy pulldown z 24p do 60hz niż panas, zresztą ten problem po aktualizacji softu już jest rozwiązany.
Dowód to obraz z komputera tak samo dobry w 50 i 60hz.
 

frufru

New member
Tomaszz napisał:
Ale jaka różnica czy obraz jest w 50 czy 60 hz? Przecież to ma wpływ tylko na płynność tzn. odświeżanie musi być dopasowane do źródłowego fps. Nikt nie pisał, że 60hz z ps3 jest o niebo lepsze niż 60 hz panasa. Było napisane, że ps3 robi lepszy pulldown z 24p do 60hz niż panas, zresztą ten problem po aktualizacji softu już jest rozwiązany.
Dowód to obraz z komputera tak samo dobry w 50 i 60hz.
Według mnie sygnał 60 HZ jest lepszy.
Żadnych innych zastrzeżeń to tej plazmy nie mam.
Chętnie poznam opinię kogoś innego, kto ma możliwość zobaczenia SD DVD 60Hz.
Dodatkowo zauważyłem, że odtwarzacz BD60 do którego włożę SD DVD 60Hz udostępnia nową funkcję "24fps". Myślę, że moja spiskowa teoria jest dość dobra. Urządzenia Panasonica są pewnie robione podstawowo pod rynek USA a elektronika która przerabia sygnał z 50Hz na 60Hz nie jest topowa.
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
Po pierwsze, TV na 100% przy sygnale 50Hz wyświetla obraz 50Hz, co można łatwo sprawdzić filmując ekran kamerą. Tylko przy migawce 1/50s obraz jest zsynchronizowany bez zakłóceń. Analogicznie jest przy sygnale 60Hz, obraz jest zsynchronizowany tylko przy 1/60s.


Po drugie, rzeczywiście system NTSC (SD 60Hz 720x480) jest teoretycznie faworyzowany przez to, że taki obowiązuje w Japonii. Ale z technicznego punktu widzenia NTSC jest gorszy od PAL (SD 50Hz 720x576). A do tego w Europie tez znajdują się placówki badawcze, np. słynne pierwsze 200Hz w LCD Sony zostało opracowane w Niemczech, a nie w Japonii.


Po trzecie, przy twoim teście nie wiadomo, co porównujesz:
1) Jakość elektroniki BD60 pal/NTSC.
2) Jakość elektroniki S10 pal/NTSC.
3) Jakość konwersji w studio 24p na DVD w pal 50p/NTSC 60p.
4) Jakość konwersji w studio DVD NTSC na europejskie DVD pal (niestety czasami też tak się zdarza).


Ze względu na punkty 3, 4 przeprowadziłem porównanie na komputerze z oryginalnym materiałem:
A) Kamera HD 50i.
B) Kamera HD 60i.
z Komputer wypuszczałem sygnał 720x576 50Hz oraz 720x480 60Hz.


----------------------------------------------------------


Bez względu czy film był z kamery A czy B zawsze obraz na 720x480 60Hz był wyraźnie ostrzejszy i jakby mniej zamglony.


-----------------------------------------------------------


Wnioski
1) Komputer nie potrafi wypuścić ładnego sygnału 720x576 50Hz.
2) TV nie potrafi przyjąć dobrze sygnału 720x576 50Hz z komputera.
3) TV z jakiś powodów gorzej radzi sobie z każdym sygnałem 720x576 50Hz na wejściu HDMI.

Na sygnale 1920x1080 bez względu na 50Hz czy 60Hz obraz wydaje się być identyczny pod względem ostrości i braku zamglenia.
 
Ostatnia edycja:

qualin

Member
A ja caly czas walcze o wymiane TV ze wzgledu na te rysy. Sklep zamiawia nowe telewizory, ale kazdy ktory przychodzi ma te same wady co moja obudowa. przedstawiciel panasa milczy, nie odpowiada na maila. chyba trzeba bedzie sprawe naglosnic bo ile mozna czekac na wyjasnienie.
 

El Greco

New member
jarek20 napisał:
Witam. Po długich namysłach kupiłem TX-P42S10E i jestem bardzo mile zaskoczony. Ale po kolei. do telewizora przymierzałem się długo. Chodząc po sklepach zauważyłem jak sprzedawcy wkręcają klientów.W całym rzędzie telewizorów najlepiej wyostrzone obrazy i najbarzdziej kolorowe poustawiane na lcd. Plazmy coś się biednie prezentowały. Podchodzę do Panasonica i odrazu do ustawień i.... zaraz mam za sobą pana z obsługi. Próbował mnie odciągnąć ale nie dałem się i poustawiałem to co chciałem w ustawieniach obrazu. Obraz nagle stał się "idealny" o wiele lepszy w jakości od lcd-eków. Przeszedłem tyko na drugą stronę sklepu zobaczyć na inne modele i co widzę...Pan z obsługi znów zaniża parametry. Po miłych konsultacjach typu kup pan lcd bo plazma to gó...no mówię mu że biorę ale plazme pasikonika. I całe szczęście. W domku telewizor odstał dwie godziny. Po włączeniu inicjacja pokolei. Jakość obrazu bardzo dobra. Bzyczał przez pierwszą godzinę i ... przestał.(szczerze to głośniej pracuje dysk w moim dekoderze ferguson df9000 pvr) Narazie jestem na etapie wygrzewania. Na SD obraz dobrej jakości ale już przy odtwarzaniu filmów z odtwarzacza sieciowego ariva hd player obraz jest po prostu żyleta. Polecam ten telewizorek każdemu.
Jarku, jaki bylo moje zdziwienie, kiedy w Szczecinie na Jednosci Narodowej(tak to sie jeszcze nazywa?) pa w sklepie SONY chcial mi wmowic, ze...plazma zostala zakazana przez UE:mrgreen:
 

frufru

New member
slimak napisał:
Wnioski
1) Komputer nie potrafi wypuścić ładnego sygnału 720x576 50Hz.
2) TV nie potrafi przyjąć dobrze sygnału 720x576 50Hz z komputera.
3) TV z jakiś powodów gorzej radzi sobie z każdym sygnałem 720x576 50Hz na wejściu HDMI.

Na sygnale 1920x1080 bez względu na 50Hz czy 60Hz obraz wydaje się być identyczny pod względem ostrości i braku zamglenia.
Wnioski ciekawe....
Ja poszedłem dalej. Podłączyłem trzy różne odtwarzacze do plazmy.
BD60/Harman Kardon 22/LG BH100...
Też myślałem, że chodzi tylko o łącze HDMI, ale nie. Zapodałem sygnał również po komponencie jak i po scarcie oraz cinch'u. Zawsze 50Hz jest ciut zamglony. Jeszcze muszę kupić przejściówkę DVI/HDMI i zobaczę co wyjdzie jak podłączę kompa po HDMI. Fajnie by było dostać "service manual". Wtedy byśmy mogli zobaczyć jaka faktycznie elektronika się kryje w tym pudełku.
 

Webblaster

New member
ryba229 napisał:
Wszystko ladnie, pieknie tylko jak teraz zrobic zeby po HDMI to wlasnie Panas skalowal SD?
Obawiam się, że nie da się zrobić nic aby autoformatowanie w tv działało po HDMI (sygnał 1080i). :( Dlatego uważam, że największy atut S10 względem G10 czyli skalowanie sygnału SD, traci na znaczeniu jeśli ktoś ma platformę cyfrową HD, bez znaczenia czy to N-ka, Cyfra+ HD, czy polsat z tunerem HD. W każdym z tych przypadków kanały SD są skalowane przez tuner a nie elektronikę tv, czyli po prostu na maxa rozciągane w poziomie, co niestety bardzo źle wpływa na geometrię obrazu.:evil: Dlatego jeśli mam tuner HD (w moim przypadku N-ka), połączony po HDMI, wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem dla mnie będzie G10 który moim zdaniem lepiej świeci, ma ciut lepsze kolory i ostrzejszy obraz, nieco lepiej radzi sobie także z sygnałem HD. Takie są moje przemyślenia na ten temat, sam nie wiem czy słuszne - cały czas waham się między S10 a G10. :( Może ktoś się wypowie bo nie wiem czy mój tok rozumowania jest słuszny... :neutral:
 
Do góry