Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

darqman

Member
:sad:
Ja też tak się zachowałem jak Ty.Kosztowało to mnie zakup po kolei 42" ,46", 50" ,55" i wreszcie w tym roku 65 Oled. Na 77" zabrakło już kasy.

Ja przeskakuję od razu na oled 65 lub LCD 75, zmiana dopiero w przyszłym roku. Obecny tv działa idealnie i już ma zagwarantowane miejsce w rodzinie, na kolejne lata mam nadzieję niezawodnej pracy.
Szkoda tylko że KIKI nie sprzedaje już chyba tv Panasonica :?::sad:
 

Kristobal

New member
@bartolinio robiłem to wg tej instrukcji:
1. Po prawej stronie televizora naciskamy i trzymamy przycisk "VOL -" i z pilota nacikamy 3-4 razy przycisk "0".
2. Powinno uruchomić się menu serwisowe, kolejne czynności wykonujemy już pilotem
3. Naciskamy Przycisk "2" i "O.K."
4. Schodzimy strzałkami na pozycję PTCT i przechodzimy strzałką w prawo na puste pole
5. Przytrzymujemy 3 sek. przycisk MUTE (wyciszenie) i pojawi nam się info o ilości godzin pracy i włączeń telewizora.
6. Wychodzimy z menu serwisowego przytrzymyując przez 3 sek. przycisk EXIT.
 

langolier

New member
W tryb hotelowy przecież raz wchodzisz i to ustawiasz, potem z automatu przecież to się opłaca zamiast naparzać w przycisk za każdym razem :)

Domyślne źródło po włączeniu TV:

- przy włączonym telewizorze wciskamy na jego obudowie jednoczesnie "F" i "-/V" a następnie trzymając te dwa przyciski czekamy aż wskaźnik siły głosu zejdzie do zera po czym cały czas trzymając "F" i "-/V" wciskamy trzy razy na pilocie przycisk AV.
Spowoduje to wyświetlenie się menu trybu "Hotel Mode", w którym ustawiamy:

Hotel mode - On
Initial INPUT - wybrane wejście (u siebie wybrałem HDMI1)

Wychodzimy z tego trybu tak jak pokazuje legenda na dole ekranu czyli wciskając EXIT.
 

langolier

New member
Jeszcze coś, co wygrzebałem z archiwum - sposób nie jest mój, wklejam go tak, jak kiedyś skopiowałem gdzieś z Internetu (np. z tego forum):

"Ustawienie poziomu czerni (black level):

1) Trzymamy V- na Tv i wciskamy 0 0 0 na pilocie.
2) Naciskając kilka razy 1 na pilocie wybieramy menu ADJUST DINAMIC.
3) Naciskając kilka razy 9 na pilocie wybieramy tryb, na którym chcemy wyregulować tv: Dynamiczny, Normalny, Kino, Dynamiczny, Normalny….
4) Naciskając kilka razy 4 na pilocie przełączamy się między ……, ……., …….., [SUB-BRT = 81A] (81A=810)
5) +V/-V (głośność) na pilocie ustawiamy wartości np.800.
7) Każdą zmianę parametru zatwierdzamy [ok] na pilocie. Wartość zostaje zmieniona, przywrócenie poprzedniej wartości możliwe tylko z kartki!!!
8 ) Wyjście z menu serwisowego przytrzymać [exit].

Panasonici z czasem uwypuklają czerń. Ja po 1000h zwiększyłem ten parametr o +8 kroków w górę."

Uwaga. Czerń (Black level) jest parametrem określającym, jaki poziom szarości jest już przedstawiany jako czarny. Jego regulacja nie zmienia jasności czernego ekranu
 

timbot

New member
Bez reklam
Musiałem przejść w moim Tx-p42s10 na DVB-C, co dzięki internetowi nie było problemem (tylko trzeba było powiedzieć telewizorowi, że jestem w Finlandii, rejon Helsinek :) ).
I przypadkiem zajrzałem do wątku, jak ustawić od nowa tryb hotelowy.
Skoro wpadłem, to dopisze, że moja plazma działa bez zarzutu już jakieś 11 lat :)
Ale nie dorównuje kolegom z przebiegiem: mam wylatane zaledwie 13000 godzin i 10000 włączeń :) :) :)
Widziałem ostatnio lepiej świecące LCD ze średniej półki, ale i gorzej wyglądające LCD 4k.

Szkoda, że już nie robią takich sprzętów ;(

Trzymam kciuki za wszystkich właścicieli serii S10, niech nam dalej służą!
 

konradk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niech służą ....
Gorzej tylko z tym, że jak chce się wymienić na większy to trzeba celować w górną półkę lcd (i to z powłoką rozszerzająca kąty widzenia) albo oled. Bo inaczej to tylko irytacja .....

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry