Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

darekn12

New member
hejka ja tez od wczoraj mam ten tv i docieram go.nic mnie to nie kosztuje a mam nadzieje ze bedzie to pozytywne dla uzytkowania tv.
co do menu seriwsowego musisz poszukac na forum jak w nie wejsc i jest mozliwosc sprawdzenia ile h tv pracowal.moj poki co tylko 13h.
pozdro
darek
 

weslee

New member
re

Chyba jestem całkowicie zielony w tym temacie bo otwieram menu serwisowe poprzez F V- i cztery zera z pilota... i nie wiem co dalej. Na tym co mi się wyświetla nie mam nigdzie info na interesujący mnie temat a trochę się boję przekombinować. A jak to u siebie robisz ??
 

gorylla

New member
Bez reklam
weslee napisał:
Właśnie od wczoraj jestem posiadaczem pierwszej plazmy 46s10. Cały czas kombinuję czy faktycznie "wypalać" ją czy mimo wszystko jechać na takich ustawieniach jakie mnie i mojej rodzinie odpowiadają. Czytając forum w tym temacie można odnieść wrażenie, że "na dwoje babka wróżyła"...
Obecnie mam CP podłączony przez HDMI i zauważyłem, że na Discovery HD po jakimś czasie obraz mi klatkuje... czy to wina dekodera, sygnału... mam nadzieję, że nie nowego nabytku...
Proszę jeszcze o podpowiedz czy w naszym tv jest też możliwość sprawdzenia czasu pracy telewizora i ilość włączeń...
Pozdrawiam serdecznie.

Nie kombinuj, tylko docieraj na obniżonych ustawieniach. Rodzina przeżyje i nic Wam się nie stanie, jak przez około miesiąc-półtora, nie będziecie oglądać obrazu takiego, jak wam się podoba (rozumiem, że bardziej nasyconego niż kinowy). Ale nie wiem, czy rodzina przeżyje, jak trwale uszkodzicie panel. Wtedy będzie płacz i zgrzytanie zębów. Nie chcę twierdzić, że tak na pewno się stanie, jak nie będziesz uważał. Ale po co kusić los...

I unikaj długiego oglądania kanału z jakimś logami, paskami w tych samych miejscach, bo może źle się skończyć. W SZCZEGÓLNOŚCI dotyczy to podłączenia komputera i konsoli. Tam jest dużo statycznych obrazów.

Odnośnie rwania obrazu. Mam to samo, ale bardzo rzadko i tylko na Polsacie Sport HD. Jestem absolutnie przekonany, że to wina sygnału, a raczej nawet dekodera, a nie TV. Zauważyłem też, ę jak antena była mokra po deszczu, czy był silny wiatr (jak ostatnio wiały), to bywało to częściej.

Nie wiem jak u ciebie, ale u mnie wystarcza przełączyć na inny kanał i wrócić i wszystko wraca do normy.

Dlatego myślę tak sobie, że być może w którymś momencie nastąpił jakiś krótkotrwały defekt sygnału i potem dekoder jakby nie mógł tego nadrobić i tak klatkuje (pogubił się w dekodowaniu wysokiego bit-rate'u).
Pokombinuj z polepszeniem jakości sygnału, ja siedziałem cały dzień i ustawiłem zielony pasek tak na około 90% (nie chcę się jakoś chwalić, ale ja u wszystkich znajomych takiego sygnału jak u mnie to nie widziałem.)

Sprzedawca powiedział, że najgorsze problemy są z 4funtv- jeśli ten kanał się nie tnie, to sygnał jest ok. Ale zawsze można popróbować ustawić najlepszy.

Na marginesie- czy ktoś już czytał test porównawczy S10 i G10? Bo mnie cholera wzięła- od razu z ciekawości wykupiłem subskrypcję i do tej pory mi nie aktywowali. Wcześniej odbyło się to w kilka minut (płaciłem w ten sam sposób). A z drugiej strony to kiki trochę przesadził z wrzuceniem wszystkiego do strefu zamkniętej. Przynajmniej kilka słów komentarza to już mógłby sprzedać no otwartym forum.

Rivam napisał:
Prawie wszystkie zapodane obrazy lepiej pokazywał S10.

Rivam, thanks.
To rewelacyjny news. Jednak moje przemyślenia okazały się trafne. :cool:
Cieszę się podwójnie, bo choć podałem w tym i w wątku o G10 szereg argumentów za S10, to urządzono tam na mnie nagonkę, że jestem głupi, bo G10 jest NA PEWNO lepszy, a ja kupiłem badziewie. To teraz kriswasowi i innym mądralom, co kupili G10 miny porzedły. I dobrze im tak, bo nie myśleli logicznie, tylko łykali te bajki, co im producent naopowiadał. :p :p :p

@ zibi01011968

No jak jesteś w słonecznej Italii to chyba jednak stać na kabelek. HEHE

Ale do rzeczy.
Jeszcze raz posiedziałem trochę porównując jakość sygnału po HDMI i Euro i powiem ci, żeby cię uspokoić, że jakbyś się uparł, to nie musisz kupować HDMI (ale lepiej kup). Sygnał po Euro też jest bardzo dobry, bo jak zauważyłem TV po Euro włącza dużo algorytmów ulepszających obraz (niedostępnych po HDMI), które naprawdę muszą sobie świetnie radzić. Obraz również jest ładny, ostry, kolorki nawet chyba lepiej nasycone niż po HDMI. HD to jednak porażka, ale to zrozumiałe, Euro nie służy do przesyłu HD.
Ogólnie po HDMI jest troszeczkę lepiej- przede wszystki ogólna plastyczność i wyrazistość obrazu jest lepsza.
 
Ostatnia edycja:

Rivam

New member
gorylla napisał:
Na marginesie- czy ktoś już czytał test porównawczy S10 i G10? Bo mnie cholera wzięła- od razu z ciekawości wykupiłem subskrypcję i do tej pory mi nie aktywowali. Wcześniej odbyło się to w kilka minut (płaciłem w ten sam sposób). A z drugiej strony to kiki trochę przesadził z wrzuceniem wszystkiego do strefu zamkniętej. Przynajmniej kilka słów komentarza to już mógłby sprzedać no otwartym forum.
Ja czytałem.

S10 i G10 postawili obok siebie. Ustawienia w obu TV - normalne. Zapodali czerń testową - oba identycznie. Podświetlenie matrycy - oba identycznie. Biel i czytelność trochę lepsza na G10. Pozostałe obrazy (pomidory, pomarańcze, jakieś miasto nocą, Figo w czasie meczu, dom itp) lepiej wyświetlał ekran po prawej czyli S10. kiki pisał, że to to na razie część testu, reszta później.

Sorry, nie zauważyłem Twojej edycji postu, gorylla.
 
Ostatnia edycja:

superkowal

New member
Witam.Też nie mogę otworzyć tego testu porównawczego kikiego.Posiadam pełną aktywację konta i nie wiem czemu akurat właśnie do tego nie mam dostępu.Jak pech to pech:confused: .Jestem w 70% zdecydowany na S10 , a ponieważ mają go w MM w dobrej cenie to muszę podjąć w miarę szybką decyzję.Te 30% niezdecydowania wynika z obawy o sygnał SD tej plazmy(mam osiedlową kablówkę).Na G10 było z tym kiepsko.
p.s.
Ponieważ to moja pierwsza wypowiedź , serdecznie pozdrawiam wszystich forumowiczów.:)
 

gorylla

New member
Bez reklam
superkowal napisał:
Witam.Też nie mogę otworzyć tego testu porównawczego kikiego.Posiadam pełną aktywację konta i nie wiem czemu akurat właśnie do tego nie mam dostępu.Jak pech to pech:confused: .Jestem w 70% zdecydowany na S10 , a ponieważ mają go w MM w dobrej cenie to muszę podjąć w miarę szybką decyzję.Te 30% niezdecydowania wynika z obawy o sygnał SD tej plazmy(mam osiedlową kablówkę).Na G10 było z tym kiepsko.
p.s.
Ponieważ to moja pierwsza wypowiedź , serdecznie pozdrawiam wszystich forumowiczów.:)

Leć i kupuj, bo promocja MM (bez Vat) jest megazajebista (mówię o tej 2999 no chyba, że się już skończyła).
Nie obawiaj się o SD, jest naprawdę świetnie. Pisałem o tym wiele razy i nie tylko ja. Na G10 będzie według mnie ciut gorzej, bo powszechną już opinią jest to, że G10 został zestrojony bardziej w kierunku HD niż SD.
 

superkowal

New member
Dzięki Rivam chociaż za tyle.Czy kiki wspomniał coś o sygnale SD?Jeśli poda tę informację w drugiej części testu to może być dla mnie za późno na "doby zakup".
 

superkowal

New member
Dzięki Gorylla! Biorę kaskę , pakuję się w samochód i jak Kubica gnam do MM! Może jeszcze są na stanie.Na marginesie Robertowi poszło dzisiaj całkiem nieźle (obiektywnie rzecz biorąc):grin:
 

darekn12

New member
ja go mam glownie tylk do kablowki osiedlowej i tak jak pisali przedemna obraz jest ok.polecam i tez go kupilem w MM za 2999.byl tanszy od 42x10y niewiedziec czemu.
 

chester2046

New member
co kupic nie mam pojecia ?!

irzi napisał:
Zaczeły się już pojawiać pierwsze egzemplarze nowej serii Panasonica : TX-P42S10 ( Full HD ). Może warto dołożyć około 800zł i kupić go zamiast TX-P42X10 !

wyprowadzam ie na wieś na spokojna emeryture chciłbym kupić tv 50",ale jest tego tyle ,z
że juz mnie glowa nie boli tylko pęka
moze znajdzie sie ktoś życzliwy i podpowie co kupic do 5.tys.zl:eek:k:
 

chillboy

New member
Też mam s10 42".Od miesiąca jest na docieraniu przy ustawieniach 30 i kinowym.Na dodatek N-ka po eurozłączu- bo kabelek qed'a w przyszłym miesiącu dojdzie ;).Z tygodnia na tydzień widać dużą poprawę głębi i czerni.Najlepeij to wypada na filmach wieczorem.Czasem podkręce ustawienia do 40- kilku i widać ogromną różnicę po miesiącu kiedy jeszcze zaraz po włączeniu ustawienia miałłem na około 50.Sygnał najlepszy dla mnie mają oczywiście kanały w HD (po kupieniu Qed'a i skalibrowaniu to już chyba szczęka opadnie), w dalszej kolejności tvn, tvp.Dvd na razie u mnie niet ;) bo cały czas zastanawiam się na niebieskim laserem. Więcej napiszę za jakiś miesiąc.Pozdro
 

zibi01011968

New member
txs10e

gorylla jestem też posiadaczem 42s10 po troszkę dzięki tobie i twoim opisom i poradami dzięki pierwsze wrażenia mieszane tj zamieniłem 28 na 42 i wszystko stalo się zbyt wielkie i bardzo kolorowe aż dziwne ale po godzince zabawy zrobiłem przerwę i jest o wiele lepiej myślę że wielkość to kwestia dwóch dni izrobi się mniejszy teraz odbiór 1 2 tvn itd bardzo dobry i tu mógłbym przytoczyć wszystko co opisałeś ..prawda..podłączyłem kamerkę sd9 full hd przez hdmi normalnie bajer polsat się chowa dopuki nie kupię do niego nowego dekodera :eek:k:
 

Cichy123

New member
Witam,

Specjalnie zarejestrowalem sie na tym forum dla S10...
Jutro ostatni dzien promocji w MM a do tego moge jeszcze wziac fakturke wiec 2500 zl za takie cacko...:grin: W dodatku w tescie porownawczym z g10 wychodzi na to, ze NeoPDP wcale nie jest takie rewolucyjne w porownaniu z S10... wiec chyba sie w koncu zdecyduje.
Mam zwykly dekoder cyfry (brak wejscia HDMI), i nie mam juz programow nadawanych w HD, czy w zwiazku z tym wystarczy podlaczenie na eurozlaczu czy reklamowac dekoder (czasami sie zawiesza) i wziac z wejsciami HDMI??
 

majk!

New member
Cichy123 jeśli kupujesz TV wysokiej rozdzielczości to takim sygnałem powinieneś go nakarmić. Wtedy tak naprawdę, będziesz mógł w pełni cieszyć się z obrazu. Poza tym kanały SD z cyfry będą lepiej wyglądać jak podłączysz dekoder po HDMI.
 

ASIK

New member
P42s10e

Witam serdecznie,
Informacje przekazane na forum pomogły mi zakupić P 42S10 - promocja MM: ~3 tysiące ( myślę że to okazja tym bardziej że mam duże zaufanie do wyrobów PANASONICA).Jestem na etapie testowania i trochę się wkurzam - problem buczenia.W zestawie dekoder cyfrowy INEA (kablówka osiedlowa), VCR+DVD NV-VHD1EE połączone 3xSCART.W przypadku pracy tylko plazmy wszystko OK; po włączeniu bądź dekodera bądź VCR+DVD pojawia się dość głośne buczenie którego natężenie zmienia się wraz ze zmianą głośności.Sprzedawca w sklepie poinformował mnie,że to normalka:confused: - za grosz mu nie uwierzyłem.Problem polega na zlokalizowaniu przyczyny - wymieniłem SCARTY i bez zmian.Być może na COMPONENT nie będzie problemu,ale to znowu kosztuje
.Może ktoś zna lekarstwo na tę przypadłość - z góry serdeczne dzięki.I jeszcze jedna uwaga - skoro docieranie jest tak ważne, to dlaczego producent nie informuje o tym i nie określa warunków gwarantujących właściwą pracę plazmy?!
 

moskal75

New member
docieranie s10

witam
dzieki gorylla za podpowiedz co do s10 bo wcześniej byłem zdecydowanany na g10, ale w tej chwieli jestem zadowolony.jeśli mozesz podpowiedziec o co chodzi z tym docieraniem plazmy, i jakie są ustawieni a na dotarciu to będę wdzięczny. I jeszcze jedno pytamnie czy te 400Hz to się gdzieś załącza bo w zadnym menu ytego nie ma. może to kwestia odbioru mam cyfrę podłączoną przez euro. czekam na odpowiedź.
 

darekn12

New member
hejka,poradzcie mi jakim kabelkiem podlaczyc nagrywarke hdd pioniera do tego tv?w instrukcji wszedzie jest kabel scart pokazany.czy to lepsze rozwiazanie niz np hdmi?
dzieki i pozdr
darek
 

gorylla

New member
Bez reklam
moskal75 napisał:
witam
dzieki gorylla za podpowiedz co do s10 bo wcześniej byłem zdecydowanany na g10, ale w tej chwieli jestem zadowolony.jeśli mozesz podpowiedziec o co chodzi z tym docieraniem plazmy, i jakie są ustawieni a na dotarciu to będę wdzięczny. I jeszcze jedno pytamnie czy te 400Hz to się gdzieś załącza bo w zadnym menu ytego nie ma. może to kwestia odbioru mam cyfrę podłączoną przez euro. czekam na odpowiedź.

@ moskal75
na stronie 5 tego wątku opisałem sposób docierania w odpowiedzi dla weslee. Ale takie wypowiedzi możesz znaleźć także w wątku o G10 czy X10, a nawet starszych wątkach np. o pY8, pv80 czy py85.

wyświetlanie 400Hz jest daną techniczną systemu Intelligent Frame Creation. Jest to sztuczne tworzenie dodatkowych ramek obrazu, wstawianych pomiędzy następujące po sobie ramki np. A i B. Panasonicowi wyszło, że szybkość wyświetlania ramek rzeczywistych i sztucznie generowanych jest równa częstotliwości 400Hz i dlatego tak to zostało opisane w specyfikacji technicznej. W istocie to jednak żadne rzeczywiste 400HZ odświeżania, a takie, można by rzec, oszustwo programowe. Jeśli włączysz system IFC to to samo właśnie, co byś włączył system 400Hz.
 
Do góry