Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
TX-P50X10E.jpg


Dane modelu 50"

Telewizor plazmowy serii "VIERA"
break.gif

Nowy, 50-calowy, progresywny panel HD (1366 x 768)
break.gif

Kontrast dynamiczny: 2.000.000 : 1
break.gif

Kontrast statyczny: 20.000 : 1
break.gif

4.096 stopni gradacji kolorów
break.gif

Redukcja zakłóceń ruchomego obrazu
break.gif

100 Hz Double Scan, czas reakcji 0,001 msek.!

x.v. Colour, "System zarządzania kolorem 3D"
o.gif
Sub-Pixel Controller - gładkie krawędzie obrazu
o.gif
Progresywne skanowanie, 24 p. Playback
o.gif
System automatycznej regulacji kontrastu(C.A.T.S.)
o.gif
Cyfrowy filtr grzebieniowy 3D
o.gif
VIERA Link - sterowanie wielu urządzeń 1 pilotem
o.gif
Viera Image Viewer (gniazdo SD): JPEG
o.gif
Funkcja PAT, wejście HDMI x3, wejście komputerowe


50"
Cena sugerowana: 5'399,00 zł brutto
Okres gwarancji*: 24 miesiące

42"
Cena sugerowana: 3'799,00 zł brutto
Okres gwarancji*: 24 miesiące

37"
Cena sugerowana: 3'599,00 zł brutto
Okres gwarancji*: 24 miesiące


Tutaj znajdzie się link do testu​
 

zoll

New member
można kupić ?

na stronce firmy w sklepie , możesz już kupować , ale chyba warto poczekać na inne oferty , pozdrawiam
 

timonek

Member
Bez reklam
Troche sporo drozsze ciekawe czy az na tyle lepsze zeby wiecej placic bo modele wczesniejsze mzna o wiele taniej kupic wiec nei wiadomo czy sie oplaca przeplacac za nowy model.
 

uniorek

New member
a ja dziś zamówiłem 42pv80, chyba różnicy dużej nie będzie jeśli chodzi o nowe panele HD redy miedzy G11 a G12 a jak będzie to czy ją zawuważę ???
chyba tylko kontrast skoczył z 15 tys na 20 tys no i dynamiczny do 2 mln :D
Cena na algro TX-P42X10 3200 róznica ok 700-800 zł
 

XoR

New member
niedługo zaczną się pojawiać w dużych sklepach to będzie można sobie porównać. Różnica w cenie duża więc na dzisiaj raczej niewarto, szczególnie że nikt nie stwierdził aby dużo lepiej grały...
 

trade

Klub HDTV.com.pl
vip
Ja liczę, że różnica będzie duża. To nowa technologia NeoPDP, poza tym zużycie prądu ma znacząco spaść. Zamierzam kupić dość duży TV, gdzieś w granicach 46-50 cali i nie chciałbym płacić za pobór prądu nowego TV tyle co za n-ke. Chociaż nie wiem na jaki model nowej serii się zdecyduje. Jak ceny nie spadna w ciagu najbliższych miesięcy to bedzie trzeba przyoszczędzić.
 

yanky

New member
Czy może ktoś autorytatywnie na 100% stwierdzić ile mają te nowości Panasonica (HD Ready) 1024 x 768 czy też 1366 x 760 ???
 

zaz

Member
yanky napisał:
Czy może ktoś autorytatywnie na 100% stwierdzić ile mają te nowości Panasonica (HD Ready) 1024 x 768 czy też 1366 x 760 ???
Z początku na polskiej stronie panasonica było 1366 x 760 obecnie jest 1024 x 768 - czyli tak jak na wszystkich stronach panasonica w innych krajach.
 

broda1725

New member
Bez reklam
A czy przyjrzałeś się dokładnie ? porównywałeś identycznie były ustawione ? X10 ma chyba lepszą elektronikę i większy kontrast więc musi być zauważalne.
 

12345a12345b

New member
Ej no nie narzekajcie tak na tą cenę. Panasonic zawsze zawyżał ceny sugerowane (radzę spojrzeć na ceny obecnych modeli na ich stronie, a później na stronach sklepów internetowych). Teraz już w kilku się pojawiły nowe modele i..
http://jonczak.pl/plazma,178,2,2.html
42 cale za 3300zł. Czyli +- 700-1000zł w porównaniu do cen PV80. Niby jest to rzeczywiście więcej, ale ludzie, jest to nowość, która dopiero co wchodzi na rynek! Oczekujecie, że będzie tańsze/porównywalne ze starymi modelami? I wtedy co, tamte nagle znikną? Je też trzeba opchnąć i dlatego musi być jeszcze różnica w cenie - taki ostatni gwizdek dla chcących kupić stosunkowo taniej swój TV:).

trade, chyba przypadkowo wspomniałeś, ale że jesteśmy w takim, a nie innym temacie, to na wszelki wypadek sprostuję - Neo PDP będzie tylko w wyższych modelach Full HD, serie C10, X10 i S10 jeszcze nie będą miały tego typu panelu.

Aha, o różnicach między X10 a PV80 pisałem w innym temacie, więc tutaj może zacytuję fragment swojego postu:
12345a12345b napisał:
oprócz większego kontrastu:
-nowa generacja plazm, więc m.in procesor V-Real 4
-cały czas aktywne 720 linii w poziomie (nie ma konkretnych danych co do zeszłorocznych modeli, ale skoro plazma Full HD ze wspomagaczem osiągała ledwo ponad 900, to chyba HD-Ready nie miało wszystkich aktywnych, chociaż pewny nie jestem)
-zmniejszone odbicia światła od ekranu, polepszające czerń i ostrość
-funkcja x.v Colour
-dźwięk V-Audio Surround
-game mode
-Viera Tools, czyli ulepszone menu do zarządzania multimediami oraz bajery przy oglądaniu zdjęć, takie jak muzyczka w tle itp.
-1 HDMI po boku, dwa z tyłu, zamiast wszystkich z tyłu
-nie znam się na tym, ale nowy model wydaje się akceptować większą różnorodność formatów wynikających z połączenia z PC

Informacje na podstawie:
http://panasonic.net/avc/viera/eu/product/x10_plasma.html
http://www.panasonic.co.uk/html/en_...s/displayResult.html?p=TH-42PX80B&p=TX-P42X10
W tym drugim linku tak tylko przeglądnąłem (X80 to odpowiednik naszego PV80), także różnice wypisałem te, które mi od razu wpadły w oko - a pewnie jest ich więcej.
I właśnie, dla zainteresowanych polecam ten pierwszy link - jest on po angielsku, ale że na naszej rodzimej stronie jeszcze tego nie ma.. - są tutaj opisane technologie zastosowane w modelu X10 (wraz z przykładowymi obrazkami i prostymi objaśnieniami), można też wybrać pozostałe modele i porównać.
 
Ostatnia edycja:

tobas

New member
Witam,
Czy ktoś może mi powiedzieć jak ma się rozdzielczość 1024x768 (format 4:3) do wyświetlania filmów z komputera?
Trochę mnie ciekawi jaka jest jakość obrazu wyświetlanego z komputera na panomramicznej plazmie. Myślałem o modelu TH-42PV80
Jakość typowej telewizji oraz telewizji HD widziałem w sklepie, ale zastanawiam się czy po podłączeniu kompa obraz będzie wyraźny itd.

Myślałem że ten nowy model ma już panoramiczną rozdzielczość ale na to wygląda że jednak nie... tak że ma pewno zmiany marketingowe polegające na wycofywaniu "starych" modeli i wprowadzanie w ich miejsce tego samego w innej obduowie z dorzuceniem kilku zbędnych gadżetów, ale za to w nowej lepszej cenie ;)
 

12345a12345b

New member
Nie całkiem.

Pewnie piszesz na podstawie polskiej strony Panasonica, bądź też amerykańskiej. Na tej pierwszej jest news sprzed dwóch miesięcy i masa informacji jest nieaktualna (rozmiary, niektóre funkcje), a na tej drugiej to owszem, ale tylko w modelach na rynek USA.

Telewizory z panelem Neo PDP charakteryzują się m. in ciągłą aktywnością 1080 linii w poziomie. Teraz kilka linków:
http://www.panasonic.co.uk/html/en_GB/2115782/index.html#anker_2115729
W końcówce opisu technologii Neo PDP widnieje "These new technologies will be introduced for the first time in its flagship Z1 series, V10 series, G15 and G10 series."
http://www.panasonic.co.uk/html/en_GB/2115746/index.html#anker_2115749
http://panasonic.net/avc/viera/eu/product/s_plasma.html
Na tych dwóch linkach z kolei brak informacji o cechach, które telewizor z panelem Neo PDP by posiadał. Dla porównania spójrz na opisy pozostałych modeli - tam owe cechy już są.

Przekonany? :)
 

broda1725

New member
Bez reklam
Jedno mnie zastanawia bo w PV80 był tryb obrazu ECO gdzie współpracował wraz z " Systemem automatycznej regulacji kontrastu(C.A.T.S.) ", działał fajnie a w nowym modelu X10 jest System automatycznej regulacji kontrastu(C.A.T.S.) a trybu obrazu ECO nie ma (albo nie wymienione) więc który tryb jest z tym połącznony ? bo chyba nie zrobili tego na stałe.
 

soriek

New member
Czy ktoś wie czy i jeśli tak to czym różnią sie modele TX-P50X10 i TX-P50X10E (i ewentualnie TX-P50X10B)?
 
Ostatnia edycja:
Do góry