Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
TX-P50G10E.jpg


Telewizor plazmowy "VIERA", tuner DVBT MPEG-4
break.gif

Nowa, rewolucyjna technologia "NeoPDP"
break.gif

Wyjątkowa jakość obrazu, małe zużycie prądu
break.gif

Nowy, 50-calowy panel NeoPDP Full HD (1920 x 1080)
break.gif

Kontrast dynamiczny: ponad 2.000.000 : 1
break.gif

Kontrast statyczny: 40.000 : 1
break.gif

6.144 stopnie gradacji kolorów

600 Hz Sub-field Drive, Intelligent Frame Creation
o.gif
czas reakcji panelu: 0,001 msek. (!)
o.gif
Rozdzielczość ruchomego obrazu: 1080 linii
o.gif
x.v. Colour, "System zarządzania kolorem 3D"
o.gif
Sub-Pixel Controller - gładkie krawędzie obrazu
o.gif
Progresywne skanowanie, 24 p. Playback
o.gif
System automatycznej regulacji kontrastu(C.A.T.S.)
o.gif
Cyfrowy filtr grzebieniowy 3D

Cena sugerowana: 8'499,00 zł brutto
Okres gwarancji*: 24 miesiące


Tutaj znajdzie się link do testu​
 

zoll

New member
Ciekawe jak z ceną ?

Widać na stronie firmy , że jest szansa aby 42G10 był w sklepach internetowych poniżej 5000 zł :eek:k: , to chyba nieźle jak za cieplutki nowy model. W ciemno ostrzę ząbki na ten sprzęt , nawet przed testami:-D.
 

zoll

New member
timonek , tez bym wolał taki tv kupić za 3000 zł lub mniej , ale zobacz ,że jeszcze modele z 2008 roku wysoko stoją...ech..te kursy walut
 

12345a12345b

New member
Hehe, pomarzyć dobrze, ale niestety trzeba zejść na ziemię :). Za 4000 tys. (lub minimalnie mniej) można obecnie kupić 42'' PY80, dopłacając kilka stówek model PY85, a dopłacając kolejny tysiąc z hakiem model PY800.

Ale znowu tak źle nie jest - rok temu ceny na początku były o wiele bardziej wywindowane, a teraz taki 42'' G10 będzie raczej tańszy od PY800, mimo przebijania go w różnych parametrach.

I też ostrzę ząbki na różne testy - aż chyba się skuszę na subskrypcję konta tutaj, jeśli wkrótce się one pojawią :), bo ciekawość mnie zżera.

EDIT:
slupek
, odpisałem Ci w tamtym temacie, ale widzę, że Twój post już zniknął, to też swoją odpowiedź usunąłem. Chyba rzeczywiście lepiej przejść tutaj - trzeba poczekać na jakiekolwiek opinie, bo ta plazma do szerszego użytku jeszcze przecież nie weszła ;) (testy, opinie użytkowników etc.).

Swoją drogą ciekawe, czemu Panasonic Polska daje wyższe ceny na swojej oficjalnej stronie, a w swoim sklepie internetowym je obniża o kwoty, jak w tym przypadku, rzędu 500zł? Dziwna polityka, bo więcej osób się przestraszy ich ceny i zamiast sprawdzić ich ofertę internetową, zacznie się rozglądać po sklepach internetowych. A owa cena na ich stronie w porównaniu do owych sklepów internetowych wcale taka wysoka nie jest :).
 
Ostatnia edycja:

slupek

Member
Panasonic TX-P42G10 z DVBT MPEG-4 jest w całkiem dobrej cenie 5309,00:
-> panasonic.totu.pl/prodinfo.php?item_id=3186

Zastanawiam się nad zakupem plazmy z nowej oferty Panasonic'a, ale mam jeszcze czas i poczekam na więcej opinii :)
 

apol

New member
gdzie ty to niby wyczytales normalnie jest 1rok gwarancji chyba ze wykupisz na 3 lub 5 za kase (niektore sklepy daja juz z 5letnia ale ceny wieksze maja)
 

MrDudek

New member
Nie wiem, do której części mojej wypowiedzi się odnosisz. W Polsce, na G10, mamy dwuletnią gwarancję producenta, a pięcioletnią, bez dopłat, widzę na stronach sklepów w GB.
 

centur

New member
ludzie, a kto normalny kupuje tv kilkadziesiąt godzin po premierze ??? za pół roku ceny spadną do poziomu obecnych g11, kto musi kupić radzę g11 no chyba że chcecie płacić frycowe ...............
 

zoll

New member
Wszystko zależy ile jeszcze sklepy mają modeli z 2008 roku , a pewnie dużo , bo nie widać obniżek , niestety.
 

oli1975

New member
U Jonczaka mimo ze jest podana cena to nie ma serii G10.Pan powiedział ze panasonic cos kombinuje zeby sprzedawac tą serie w ekskluzywnych salonach a nie w we wszystkich sklepach.
 

raat

New member
Witam.
Posiadam 50PZ800 i planowałem zakup PS50A756, a nawet już go zakupiłm, ale niestety według mnie miał wadę więc go odesłałem. Obecnie jak wiadomo PS50A756 nie jest dostępny, ale to może i lepiej bo pojawił się nowy 50G10 za całkiem rozsądne pieniądze. Tutaj mam pytanie, czy ktoś pamięta jaki czas minął od premiry poprzednich modeli Panasonica do momentu pojawienia się ich w sklepach internetowych, bo porównójąc ceny sugerowane przez panasonica z tymi za jakie można kupić w sieci, chyba warto poczekać:)?

P.S.Mam nadziej, że Neo PDP ipodwyższony kontrast zapewni obras bardziej soczysty i wyraźny nie tracący na jasności jak zrobił to Samsung;).
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Ja kojarzę, że przykładowo dla PV80 od momentu premiery do całkiem fajnych cen w sklepach internetowych minęło jakieś 4-6 miesięcy.

Pozdrowienia!
 

raat

New member
Chodzi mi bardziej o pierwsze pojawienie się w sklepach internetowych. Dla przykładu topmarket już wystawił TX P50G10 za 6799 i ta cena jest do przyjęcia, tylko topmarket zawsze wystawia produkty, nawet gdy praktycznie są nie osiągalne.
Pytanie więc kiedy fizycznie nowa seria zacznie istnieś w sklepach internetowych.
P.S. Cena w sklepie Panasonica po rabacie to 7649.
 
Do góry