Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

Pixeel

Member
Green Ghost

Witam,

Czy posiada już ktoś informacje, czy nowa seria Pansaonic'a pozbawiona jest "GreenGhost" ??

Pozdrawiam
Pixeel
 

12345a12345b

New member
Ciężko powiedzieć, bo póki co pojawił się tylko jeden model - plazma HD Ready X10.
Na dniach ma się pojawić Full HD G10.

Jeśli chodzi o gry - to pojawiła się opcja trybu TV "game mode", co może jakieś nadzieje budzić.

Jeśli chodzi o normalne użytkowanie - to w modelach Full HD (z wyjątkiem S10) pojawiły się nowe rodzaje paneli (Neo PDP), które również mogą budzić nadzieję na poprawę.

No, pojawi się też nowsza wersja procesora zarządzającego TV, ale to akurat zbyt wiele w tej materii raczej nie zmieni :).
 

boliniak

New member
margru napisał:
No i stanąłem przed dylematem Sharp LC-42DH77E który zbiera dość pochlebne opinie czy TX-P42G10.
Ma ktoś może porównanie tych dwóch sprzętów i coś doradzi ?

Mam ten sam dylemat, dokładnie taki sam, plazma wg mojej subiektywnej oceny ma lepszy obraz, obawiam się tylko o szybę, mam dość nasłonecznione pomieszczenie, nie wiem czy nie będzie się zbytnio w niej odbijać światło..
 

raat

New member
Witam.
Na allegro od dwóch dni jest seria G10, dzisiaj pojawił się interesujący mnie model 50" więc jutro zadzwonię i zorientuję czy faktycznie go mają.
 

zoll

New member
Na stronce rtveuroagd wycofali ofertę na serię X ( a były już ceny wczoraj) , z maximedia dostałem maila , że nie wiadomo kiedy dostaną , więc lipa z dostępnością:???:
 

qqś1

New member
mozliwosci G10

jtd podal linki do swiezutkiej recenzji G10 pisanej zza oceanu okraszonej fotografiami, i bardzo dobrze, jesli natomiast komus nie chce sie rejestrowac na tamtym forum by je zobaczyc, to wrzuce tu kilka zdjec, by zachecic do obejrzenia pozostalych jak i przeczytania recenzji:

img266.imageshack.us/img266/7384/dscf1589.jpg

img266.imageshack.us/img266/3356/dscf1592.jpg

img266.imageshack.us/img266/9484/dscf1605.jpg

ekran jest po kalibracji. zdjecia robia wrazenie, recenzje sa bardzo entuzjastyczne. G10 dosyc lekko wygrywa starcie z PY800.

tutaj natomiast jest bardzo znamienne porownanie z nowym Samsungiem na LEDach, drozszym bagatela o 1000$:

comparescreenshots.slicx.com/comparison/3576

pozostaje czekac na spadki cen, dolar juz powolutku wraca do starej, dobrej kondycji ;)
 

MrDudek

New member
zoll napisał:
Na stronce rtveuroagd wycofali ofertę na serię X ( a były już ceny wczoraj) ...
Może tylko ze względu na ceny. Bo przy telewizorach G10 były podane sugerowane ceny Panasonica, w których to nawet sam Panasonic nie sprzedaje, któż więc chciałby kupować :) Jednak powód braku dostępności wydaje się co najmniej równie prawdopodobny.
 

piko70

New member
Trochę dziwna polityka panasonica;w Europie wersja G10 bez certyfikatu THX jest wyższa od ceny amerykańskiej z tymże certyfikatem.Możnaby poczekać na model S1 ale ten podobno nie jest z panelem NeoPDP w wersji europejskiej....
 

raat

New member
G10

Dzwoniłem właśnie do sklepu który ogłosił się na Allegro z serią G10, a jeżeli ktoś ogłasza się na Allegro to zazwyczaj posiada dany produkt. Niestety okazało się, że nawet i na Allegro sprzedaje się wirtualny produkt:(. Według sprzedawcy telewizory miały być dzisiaj, kolejny termin Panasonica to poniedziałek-wtorek...okaże się.
 

jerryx

New member
W sklepie internetowym Pansonic pojawila sie informacja o TX-37G10 cenna 4799zl z rabatem 4300zl. Ciekawe bo ani w informacjach prasowych ani na stronie glownej nie ma ani slowa o 37'
 

_BOSS_

New member
Witam.
Mam pytanie - co byście wybrali Z Panasonica Plazme 42 Cali.
czy nową serie G10 (42 cale) czy może zostać przy zakupie PY85 ? PYZ85 ? Jakie są konkretne wady/zalety każdych z tych Plazm!
 

zoll

New member
BOSS , poczytaj trochę o PY 85 czy PZ 85 , bo jest mnóstwo opinii i wątków na forum , a odnośnie G10 jak widzisz sam -nie ma jeszcze tych tv w sprzedaży ,nie ma testów ani opinii posiadaczy , trza czekać.....:???:
 

empel64

New member
Tx-37g10

Mam pytanko do wszech wiedzących interesuje mnie ten model Panasa TX-37G10 to LCD czy Plazma, bo 42" to dla mnie za dużo? chociaż wiem że warto startować do G10.
 

empel64

New member
G10

Tak mi się wydaje , wiem że lepiej zainwestować w lepszy telewizor a takim telewizorem jest właśnie G10 , tylko jak dla mnie 37" styka
 

WaJa

New member
empel64, chodzi tobie chyba o LCD TX-L37G10.
Zastanów się nad wielkością, ponieważ po jakimś czasie możesz stwierdzić, że lepiej było trochę tych cali dołożyć (chyba, że gabaryty twojego pokoju są bardzo małe).

Pozdrawiam :)
 

acton777

New member
Bez reklam
zgadzam się i opowiem swoją historię:

Miałem 25 CRT, zastanawiałem się czy kupić 37, czy 42. Piękniejsza Połowa twardo twierdziła, ze "po co taki duzy TV, 32 starczy". Pozyczyłem od znajomego LCD 32 na weekend, w piątek wieczór: "wow, jaki duzy", ale juz w niedzielę: "miałeś rację, kupmy 37 :grin:". Pod nieobecność PP, kupiłem 42 (promocja była ;) ), na początku było narzekanie "za duzy, ze przytłacza, ze zajmuje całą szafkę", powiesiłem na ścianie, kupiłem fajną szafkę i po 3 miesiącach PP stwierdziła: "szkoda, ze ten TV nie jest większy".

PS. teraz( niecały rok po zakupie) chętnie zamieniłbym go na 46-50, choć na początku, myślałem, ze 37" wystarczy. Oczywiście wszystko zalezy od odległości z jakiej będziesz oglądać ( w zalezności gdzie siedzę mam do ekranu 1,5- 3m.) i oczywiście kasy. Ale jeśli zastanawiasz się teraz nad wielkością, to kup większy, bo potem nie da Ci to spokoju...
 
Ostatnia edycja:
Do góry