Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

plastex

New member
Mam następujący problem z P46G10: często po podłączeniu PS3 czy BR po HDMI i włączeniu urządzenia sygnał odbioru zanika.
Ekran miga, rozdzielczość się zmienia, czasami pokazuje 1080 ale po chwili jest znowu czarno/niebiesko lub śnieży i tak w kółko. Po kilku odłączeniach-podłączeniach do gniazda HDMI1/HDMI2/HDMI3 udaje się podłączyć lub nie. Nie ma reguły. Soft to 1206. Nigdy nie był aktualizowany.
Czy aktualizacja pomoże na ten problem?
 

jacabad

New member
Witam czy żeby wyszukać cyfrowe kanały telewizji naziemnej trzeba w tej plazmie ustawić na jakiś inny kraj prosze o odpowiedź.
 

slawek773

New member
TX-P42G10E Tak na Czechy i wtedy łapie polskie DVBT, jeśli dobrze pamiętam.
Zmówiony CI+ UPC zobaczymy czy zadziała ,pozbędę się mediaboxa upc z pilotem.
 
Ostatnia edycja:

Kaizen_pl

New member
Nie wiem co się dzieje ale mój telewizor podczas oglądania, co jakiś czas sam się wyłącza i załącza . Czy miał ktoś podobny problem?

Mi też się to zaczęło robić. Losowo. Może być z raz na tydzień, ale bywa, że na jednym filmie dwa razy się telewizor zrestartuje.
Rozwiązałeś problem?

Do tego Viera Link nie działa z kamerą Panasonica jeżeli podepnę pod inne HDMI coś jeszcze. Zmiana podpięcia nie rozwiązuje sprawy. Viera Link działa tylko gdy kamera jest jedynym urządzeniem podpiętym przez HDMI. Da się to jakoś rozwiązać?
 
Ostatnia edycja:

Kelso.

New member
Jako, że zmienił się standard nadawania sygnału naziemnego, musiałem zakupić odpowiedni dekoder. Mam pytanie do bardziej zaznajomionych z konfiguracją TV - czy można ustawić w opcjach tak, żeby TV włączał się od razu z wybranym źródłem sygnału (u mnie HDMI 1). Teraz po każdorazowym włączeniu TV muszę wybierać to źródło sygnału ręcznie, aby móc oglądać telewizję za pośrednictwem dekodera.
TV to model: Panasonic TX-P42G10.
 

Bartos81

Member
Bez reklam
poszukaj w Internecie opcji hotel mode dla Panasonic.
Nie pamiętam kodu, ale tam możesz ustawić wybrane źródło przy włączeniu tv
 

pionier123

Member
trzymaj wciśnięty V/- na tv
a następnie 3x av na pilocie,
ustaw hotel mode na on,
initial input np na HDMI1,
initial VOL level np 15
Miłego oglądania
 

Kelso.

New member
Wielkie dzięki koledzy - działa! Mała rzecz a cieszy... Szczerze mówiąc - nie liczyłem nawet na odpowiedź. W końcu ostatni wpis w tym wątku z 2017 roku. A tu proszę - nie dość, że szybko to jeszcze skutecznie.
 
Do góry