TH-42PY800 i Harmony One Logitech

spikeff

New member
Witam

Od wczoraj jestem użytkownikiem (narazie szczęśliwym :)) TH-42PY800. Do sterowania moimi urządzeniami używam pilota Harmony One Logitech. Wszystko działa bez zarzutu, oprócz włączania TV. Panasonic potrzebuje do włączenia, sygnału z pilota około 1s (trzyma się przycisk power wciśnięty około 1s) i wtym problem. Harmony One podaje zbyt krótki sygnał i uniemożliwia to włączenie TV. Czy ktoś miał takie doświadczeni i jak sobie z tym poradził?

Wszelka pomoc mile widziana

pozdrawiam
spikeff
 

szwajcar

New member
Kopię się z podobnym felerem tyle, że PY700
Zgłaszałem do suportu to wstawili mi monitor TV - to samo co mój telewizor tylko powtarzanie sygnałów ustawione na 5 (zamiast standardowego 3)

Na nim telewizor się włącza, ale programy przeskakują co 2 lub 3 wszystkie pozycje menu też oraz - co najuciążliwsze - to głośność co 3 kreski.
Stanowczo za mało precyzyjnie.

Ale dało mi to na tyle do myślenia, że wpadłem na pewien pomysł

Działanie typu "Oglądaj Telewizję" będzie zawierało 2 telewizory.
Telewizor Panasonic - będę go używał w działaniach ale ustawiony będzie jako zawsze włączony. (ustawienie powtarzalności klawiszy 3)
Monitor Panasonic - będzie w działaniach włączany i wyłączany a poza tym nie używany. (ustawienie powtarzalności klawiszy 5)
 

spikeff

New member
To przeskakiwanie po kilka kanałów też miałem, ale związane z dekoderem nTV. Rozwiązanie jest takie, musisz wejść do konfiguratora pilota przez PC i w wybranym urządzeniu klikasz pomoc techniczną i tam znajdziesz pytanie czy twój pilot za mocno reaguje na polecania, wchodzisz tam i masz skale od 6 do 0 chyba, ja ustawiłem na 1 i problem bezpowrotnie znikł.
A co do włączania TV jedynym rozwiązanie (tak mi się wydaje) jest przypisanie konkretnego klawisza na klawiaturze (ja to zrobiłen na klawiszu +) Dzięki temu wszystko włączam klawiszem Power pilota, a sam TV klawiszem + przytrzymując go dłużej.
Tylko pytanie czy można coś jeszcze wymyśleć

pozdrawiam

szwajcar napisał:
Kopię się z podobnym felerem tyle, że PY700
Zgłaszałem do suportu to wstawili mi monitor TV - to samo co mój telewizor tylko powtarzanie sygnałów ustawione na 5 (zamiast standardowego 3)

Na nim telewizor się włącza, ale programy przeskakują co 2 lub 3 wszystkie pozycje menu też oraz - co najuciążliwsze - to głośność co 3 kreski.
Stanowczo za mało precyzyjnie.

Ale dało mi to na tyle do myślenia, że wpadłem na pewien pomysł

Działanie typu "Oglądaj Telewizję" będzie zawierało 2 telewizory.
Telewizor Panasonic - będę go używał w działaniach ale ustawiony będzie jako zawsze włączony. (ustawienie powtarzalności klawiszy 3)
Monitor Panasonic - będzie w działaniach włączany i wyłączany a poza tym nie używany. (ustawienie powtarzalności klawiszy 5)
 
Do góry