No i padl wybor

annc

New member
Czy wlasciwy ? To sie okaze. Mam nadzieje ze tak.

Nie zalezalo mi na czasie - od dobrych 6 miesiecy obserwowalem rynek.
Dzisiaj zdecydowalem sie na 37lx85.....
Naczytalem sie mase testow i podobno wzglednie nadaje sie do ogladania SD (Cyfra +) i DVD (po HDMI). No i 100Hz umili mi pewnie troszke ogladanie 2.5 - 3.5m (zaleznie gdzie usiade).

W tym tyg musze tylko znalesc troche czasu zeby skoczyc do Maximedia i odebrac (juz napisalem maila z pytaniem o dostepnosc).



Do samego konca wahalem sie pomiedzy w/w a 42PV80....... i do tej pory nie wiem czy dobrze robie :)
Jakos boje sie plazmy.... sam nie wiem czemu. Wypalania sie? Poboru pradu? (Niby nie jest wiekszy) -a jednak gdzies gleboko obawa jest.



Jak potwierdza dostepnosc to skladam zamowienie :))



Pozdrawiam
Annc



PS. Teraz mam Grundig 20" CRT, ktory miga, piszczy, ucina obraz i robi pare innych dziwnych rzeczy, wiec zmiana powinna byc in plus :)
 
Ostatnia edycja:

Bartos81

Member
Bez reklam
bierz PV80 i nawet sie nie zastanawiaj, ja też balem się plazm i teraz jak już ją mam nie chce LCD.

Taka ciekawostka, mój max powinien zużywać 470W, po miesiącu użytkowania ok 7-8 h dziennie rachunek za prąd wzrósł o 11zł czyli wychodzi i ok 280-300W :eek:k:


a co do wypalania to już przeszłość. jak odpowiednio potraktujesz ekran na początku to potem możesz spać spokojnie.
 
Ostatnia edycja:

annc

New member
Tego sie balem :D
Ze jednak ktos powie, ze robie zle :D


Chyba skonczy sie tak, ze pojade do sklepu, kaze postawic obok siebei te dwa modele i wybiore ten, ktory bardziej przypadnie mi do gustu

Zuzycia pradu az tak sie nie boje. Bardziej martwie sie o "docieranie" TV i jego czas zycia (zeby sie nei zuzywal szybko) :(
 

Bartos81

Member
Bez reklam
Producent deklaruje żywotność panela 100000godz, po tym okresie jego nasycenie kolorów itp spada o połowę, więc ustaw sobie wszystkie parametry napołowe i sprawdz jak to bedzie wyglądało :)

100 000godz to jest ponad 34 lata o 8godz dziennie
 
J

Judash

Guest
Ja kupilem swojego Panasa 2 lata beda w styczniu i powiem tak! Dostosowalem sie do instrukcji przetarcia plazmy na poczatku uzytkowania, ateraz nie zwracam uwagi, czy cos wypalilo, czy nie,bo albo tego nie widac, albo znika...TV gra 6-10h dziennie, a zuzycie pradu srednio 140-190 Watt wg takiego miernika z Allegro za 50 zlotych ;).IM TV jasniej s swieci tym wiecej zre pradu.
 

annc

New member
Jesli o mnie chodzi, to TV uzywany jest zwykle 2-3 h / dziennie - to zwykle maksimum. W weekendy troszke wiecej - ale na pewno nie 8 :)



Nadal sie waham :D - jeszcze poczytalem o "zielonych duszkach"
Co za zycie - czasami lepiej nic nie czytac :D
 

skylla1

Member
Bez reklam
nie przesadzaj

Nie przesadzaj chłopie. Co z tego kupisz, będziesz zadowolony, bo jedno i drugie to bdb telewizory, a każdy ma jakies wady i zalety. Obraz na obu będzie zależał głownie od jakości nadawanego sygnału na danym kanale a nie od telewizora. W sklepie przy tym samym sygnale naprawdę trudno rozróżnić który tv to plazma a który to lcd. No chyba że masz zamiar oglądac matrycę z 30 cm ;-).
 

annc

New member
Wlasnie wrocilem
Kierujac sie opiniami z forum wybralem..... 42PV80 :)

Stalem chyba ze 2h w sklepie i ogladalem, ogladalem.... i do zadnego konkretnego wniosku nie doszedlem, wiec Wam zaufalem.
Pierwsze wrazenie w domu po odpakowaniu - Jezu, jakie to duuuuuuuuuuuuuuze :)

Obraz z Cyfra + (zwykly dekoder podlaczony przez Euro) - dobry. Odsuwajac sie na odleglosc ok. 2m - bardzo dobry
Kupilem od razu kabel HDMI zeby DVD podlaczyc, ale mam same DivXy - wiec narazie nie ocenie. Musze jeszcze dokupic wieszak na sciane i bedzie komplet.


Tak czy inaczej - bardzo dziekuje wszystkim za pomoc w wyborze i za znoszenie mojego marudzenia :)
Mam nadzieje ze to dobrze zainwestowana kasa i bede zadowolony.



.... a tak patrze teraz na mojego starego 20" CRT.... i wyglada jak wyswietlacz w komorce :D

Musze jeszcze poczytac o tym calym docieraniu - co i jak. Narazie zeby niczego nie zepsuc ustawilem wiekszosc parametrow tak na 1/4 skali.

Pozdrawiam
Annc



PS. Tak z innej beczki. TV kupilem w Auchan - ale TYLKO z jednego powodu. Akurat spotkalem starego kumpla jeszcze z LO. I przy mnie zadzwonil do magazyniera zeby dal nowy TV a nie taki ze zwrotow,itp
I tu moja uwaga po rozmowie z nim - WIEKSZOSC tych marketowych TV (Philips, Sony, Manta, itp) sprzedawana jest tak naprawde uzywana.... tylko klient o tym nie wie :)
Wiec ludzie - kupujac w markecie - strzezcie sie i badzie czujni!!!!
 
Ostatnia edycja:

annc

New member
No - TV wisi juz na scianie :D
Jeszcze male przemeblowanko - ale to w weekend

Podlaczylem DVD przez HDMI.
Obraz - o niebo lepszy niz Cyfra +

Ogolnie - jestem zadowolony
Ustawilem jasnosc, kontrast i kolory na troszke ponizej polowy - daje to fajny wyglad i chyba nie obciaza tak matrycy.

Jutro jeszcze moze uda mi sie podlaczyc PCta przez dsub'a - ciekawe jak to bedzie wygladalo.



Pozdrawiam
 
Do góry