Panasonic TX-32LX85P wersja okrojona?

tomal38

New member
Witam w sklepie dowiedziałem się od sprzedawcy że w/w LCD z literką P na końcu to okrojona wersja-brak panelu IPS Alpha- w pozostałych wersjach TX32lx85F i TX32lx85 zamontowane są panele ips alpha?Co o tym myślicie?
 

tomal38

New member
odpowiedz z panasonic polska

Witamy!
Uprzejmie informujemy, że LCD TX-32LX85P nie posiada panelu IPS-alpha

Z poważaniem,
Info / Panasonic Polska
EL> Witam .Chciałem się dowiedzieć czy model telewizora LCD TX-32LX85P (z literką P na końcu)posiada panel IPS-alpha? dziękuje za odpowiedz
 

skylla1

Member
Bez reklam
ciekawe

tomal38 napisał:
Witamy!
Uprzejmie informujemy, że LCD TX-32LX85P nie posiada panelu IPS-alpha

Z poważaniem,
Info / Panasonic Polska
EL> Witam .Chciałem się dowiedzieć czy model telewizora LCD TX-32LX85P (z literką P na końcu)posiada panel IPS-alpha? dziękuje za odpowiedz
A to ciekawe, bo ja zadałem identyczne pytanie i dostałem identyczną odpowiedź, tylko bez NIE - zatem, że posiada panel IPS :). Przy czym w pytaniu zaznaczyłem, że są pogłoski, że nie posiada z literka P a posiada z F na ten przykład.
 

rpa

New member
TX-32LX85P oraz TX-37LX85P, którego jestem właścicielem posiadają IPS Alpha Panel na 100%.

Możliwe, że są tacy sprzedawcy, którzy robią jakieś przekręty i podrasowują modele,ale chyba każdy z nas bez problemu to zauważy ;)

TX-32LX85F - taki model z F na końcu albo w ogóle bez literki faktycznie może mieć zwykły panel. Z moich doświadczeń, tego typu oznaczenia mają tv z przeznaczeniem do innych krajów albo do sieci typu makro itp.

Modele z literką P mają na 100% IPS Alpha Panel :D
 

Hen56

New member
Witam !
To mój pierwszy post na tym Forum - kłaniam się wszystkim "Panasonowiczom"
Od wczoraj jestem posiadaczem TX37LX85 P - zobaczymy czy zadowolonym !
Na razie jest ok - jeszcze jestem na analogowym sygnale, ale "moja"
kablówka (Telpol) oferuje cyfrową, łącznie z HD. Zamówimy - zobaczymy ;)
A wracając do głównego wątku, chociaż już chyba "po sprawie":
- qrcze, nie mogę (na razie!) wklejać linka, ale na polskiej stronie Panasonicl ten telewizor ma w/w panel :D
Pozdróweczka i do usłyszenia !
 

Ma_R_tinezku

New member
Hen56 napisał:
Witam !
To mój pierwszy post na tym Forum - kłaniam się wszystkim "Panasonowiczom"
Od wczoraj jestem posiadaczem TX37LX85 P - zobaczymy czy zadowolonym !
Na razie jest ok - jeszcze jestem na analogowym sygnale, ale "moja"
kablówka (Telpol) oferuje cyfrową, łącznie z HD. Zamówimy - zobaczymy ;)
A wracając do głównego wątku, chociaż już chyba "po sprawie":
- qrcze, nie mogę (na razie!) wklejać linka, ale na polskiej stronie Panasonicl ten telewizor ma w/w panel :D
Pozdróweczka i do usłyszenia !

Z tym Telpolem cyfrowym to bym się zastanowił. Też jestem posiadaczem tego lcd-eka i telpolu. Niestety albo jam mam tak mało wprawne oko ale nie widzę różnicy w sygnale z kabla zwykłego antenowego a sygnale sd z tunera cyfrowego telpolu. Faktycznie programy HD wyglądają rewelacyjnie ale wydawać 60pln tylko z powodu 6 programów w HD? Lepszym wyjściem ( a i tańszym) byłoby wzięcie któregoś z pakietów telewizji cyfrowych gdzie sygnał sd jest o wiele lepszy jakościowo od telpolu.
 

Hen56

New member
Ma_R_tinezku napisał:
Z tym Telpolem cyfrowym to bym się zastanowił. Też jestem posiadaczem tego lcd-eka i telpolu. Niestety albo jam mam tak mało wprawne oko ale nie widzę różnicy w sygnale z kabla zwykłego antenowego a sygnale sd z tunera cyfrowego telpolu. Faktycznie programy HD wyglądają rewelacyjnie ale wydawać 60pln tylko z powodu 6 programów w HD? Lepszym wyjściem ( a i tańszym) byłoby wzięcie któregoś z pakietów telewizji cyfrowych gdzie sygnał sd jest o wiele lepszy jakościowo od telpolu.
Witam !

Kolego Ma_R_tinezku !
Może masz rację, mówiąc o przepłaceniu za 6 programów HD (od paru dni już jest 8 i będą podobno następne!).
Testuję tuner cyfrowy Telpolu i Panasa od piątku tj. 13.02.09 (co za data!!!) – dla mnie różnica pomiędzy sygnałem analogowym a cyfrowym jest widoczna na zdecydowanej większości programów. Oczywiście, sygnał HD jest extra !
„Za” kablówką cyfrową przemawiają u mnie dwa dodatkowe telewizory analogowe. Sygnał analoga mam w cenie cyfrowej, no i promocja kablówki też ma swój wymiar finansowy – 50 % zniżki to jednak gratka :)
Dodatkowo unikam w ten sposób wiercenia w ścianach, instalacji anteny, itd, a atuty są namacalne - już patrzę na cyfrowy obraz świata i cieszę się z tych widoków :D
Swoją drogą – od czegoś trzeba zacząć, a czas pokaże czy wybór był trafny !
Pozdrawiam.
 

meduza88

Banned
chcialem tylko dodac ze nie ma roznicy miedzy F a P w koncowce.Znalazlem jedna strone ktora oferuje np.
Panasonic TX-37LX85P


prosze przeczytac dane techniczne

oraz model dla sieci media markt i tym podobnych
Panasonic TX-D37LT84F



Wedlug nich ten drugi nie posiada
V-real PRO 3 tylko


V-real PRO 2

oraz nie potrafi obslugiwac filmow 24p

oczywiscie sa to bzury.Pisalem do Panasonic odnosnie oznaczen oraz modelu 84F czyli dla sieci handlowych.Dostalem odpowiedz ze modele nie roznia sie niczym.Za to modele 84 F posiadaja dodatkowo tuner DVB-T oraz sorround.
 

kajtas11

New member
Witam temat był juz kiedyś drążony ( sam mam też ten TV) Panasonic TX-37LX85P i Panasonic TX-37LX85F to te same tv produkowane na różne rynki (niemiecki i polski)
Jeśli chodzi o matryce IPS Alpha to na 100% te modele jej nie mają.
Pozdro.
 

skylla1

Member
Bez reklam
Chłopak bredzi. Na pewno LX85 i LZD85 oraz nawet LZD80 mają matryce IPS Alpha i skończcie już ten kretyński wątek, który rozpoczął jakiś niedoinformowany miłosnik spiskowej teorii...
Pomijając wszystkie internetowe testy i polskie i obcojęzyczne, strony www Panasonic i jego katalog (gdzie wszędzie się o tej matrycy mówi), każdy posiadacz tego telewizora (jako i ja) łatwo może sprawdzić własnoocznie stając pod duzym kątem :).
 

skylla1

Member
Bez reklam
meduza88 napisał:
Za to modele 84 F posiadaja dodatkowo tuner DVB-T oraz sorround.
Modele P też posiadają DVB-T (trzeba tylko przy instalacji wybrać np. czechy a nie polskę, aby się uaktywnił, oraz sorround:)
To naprawdę są te same telewizory.
 

meduza88

Banned
Skylla swietnie pisze.Te panele mozna rozpoznac nawet z boku telewizora i obraz pozostaje bez zmian. Zgadza sie ze 84 F posiada dodatkowo tuner DVB-T.Temat do zamkniecia
 

meduza88

Banned
Sehr geehrter Herr Miller,

vielen Dank für Ihre e-mail sowie Ihr Interesse an Panasonic.

Bezug nehmend auf Ihre Anfrage teilen wir Ihnen mit, dass es sich beim TX-D32LT84F um ein Fachhandelssondermodell handelt, welches bis auf folgende Unterschiede mit dem TX-32LX85F identisch ist.

- Anderes Design
- V-Audio Surround
- SRSTruSurroundXT
- 2.000 statt 1.500 Seiten Videotextspeicher
- Premium Fernbedienung

Beide Geräte verfügen über die Signalverarbeitung V-Real 3 und können 24p Signale entgegennehmen und anzeigen.

Mit freundlichen Grüßen

Ihr Panasonic Customer Care Team

Panasonic Deutschland
eine Division der
Panasonic Marketing Europe GmbH
Hauptsitz: Hagenauer Strasse 43, D-65203 Wiesbaden
Geschaeftsfuehrer: Yorihisa Shiokawa, Junichiro Kitagawa, Thierry Destexhe, Helmut Kuster
Amtsgericht Wiesbaden : HRB 13178
Ust-Id.: DE118587560
 
Do góry