37LZD80 lub 37LXD85

fifiak

New member
Witam
Po wstępnym przeglądaniu forum jestem bliski decyzji zakupu telewizora LCD Panasonic jednego z 37LZD80 lub 37LXD85.
Moje warunki:
Odległość od TV 2,2-2,8m
Pokój jasny.
Oglądanie nie tylko na wprost (dlatego panasonic-kąty)-jedyny TV w domu dla całej rodziny.
Źródło sygnału telewizja "n", DVD,+komputer-divx i filmy HD, w przyszłości BlueRay
Głownie filmy, publicystyka, sport-ale bez przesady jakieś wielkie sportowe imprezy.
Do wydania max 3000zł.
Proszę o opinię osób mających lub znających te telewizory o radę czy kupić FULLHD w LZD80, czy HDReady+100Hz w LXD85.
Intereują mnie głównie 2 kwestie:
1. Czy formatowanie SD w obu TV jest podobne-jeśli chodzi o jakość obrazu.
2. Czy brak 100Hz przy oglądaniu np fimu akcji czy meczu piłki nożnej daje się we znaki i w jaki sposób.

Jeśli ktoś ma zupełnie inne propozycje mieszczące się w moich założeniach również proszę pisać.
Pozdrawaiam
jacek
 

fifiak

New member
LZD80 lub LX85 lub Samsung 37A656

W weekend po analizach na różnych forach i teście w AUDIOVIDEO do faworytów doszedł Samsung 37 A656, który ma i fullhd i 100Hz, i mieści się w moim zasięgu cenowym.
Co o tym sądzicie?
 

giagi

New member
ja sam się zastanawiam nad wyborem TV od pewnego czasu, zacząłem już poważnie myśleć o samsungu serii 5 i 6 już byłem bliski zakupu ale odrzuciło mi ich kiepskie skalowanie SD.
Tak więc nadal myślę o LX85 szkoda że nie ma na forum test tego TV bo LZD85 w teście wypadł bardzo dobrze, pytanie o ile LX jest gorsze?

Ponadto dochodzi nowy gracz - sharp D65 w wersji z mpeg4...
i znowu decyzja aby jeszcze poczekać, tylko ileż można czekać :)
 
Do góry