TX-37LZD800 - szukanie naziemnych cyfrowych stacji

Forest89

Active member
Bez reklam
Witam. Posiadam Panasonica TX-37LZD800. Chciałbym wyszukać cyfrowe naziemne stacje nadawające w mpeg-2 bo tylko te ten Panasonic dekoduje. Jak je się wyszukuje? bo ja potrafię tylko analogowe wyszukać :/
 

Maurycy_007

New member
Jeżeli wybrałeś przy początku strojenia kanałów lokalizację/ kraj jako Polska, to obsługi tunera DVB nie ma w menu. Do tego potrzeba wybrać lokalizację np. Niemcy. Nie pamiętam czy obsługa tunera DVB jest przy wyborze lokalizacji Europa Wschodnia ale chyba też nie.
Potem to już standardowo puszczamy strojenie automatyczne i TV sam znajduje kanały, najpierw cyfrowe, potem analogowe. Przy analogowych trzeba ręcznie zmienić system dzwięku, bo automatycznie ustawia się na inny niż u nas.
Po ustawieniu wszystkiego, przełącznik między 2 tunerami jest w pilocie jako Input TV.
Niestety ponowny wybór lokalizacji /kraju jest możliwy dopiero po resecie całego TV do ustwień fabrycznych "prosto ze sklepu".
Mi znajduje 7 kanałów cyfrowych + 3 cyfrowe radiowe, niestety w mojej lokalizacji nadawany jest chyba tylko MPEG-4 czyli brak jest obrazu :(
 
Do góry