cokupic do 2500 zł z PANAsonic

difenbacker

New member
Panowie nie jestem biegły w tym temacie, ale czytam czytam czytam i ciągle niezardzo wszystkiego wiem i rozumiem. Mam 2500 zł i chce kupic lcd, nie jestem żadnym maniakiem obrazu, niemniej jednak lubie aby obraz był ładny. Obecnie mam dekoder fergusona i ogladam CAnal plus. W przyszłości mogę zmienic na N lu polsat cyfrowy. Oczywiście w tej chwili HDMI nie mam nigdzie. W rachubę wchodzi jedynie 32 cale bo nie zmiesci się wiekszy. Zastanawiałem sie nad lx70 ale proszę nie wiem czy warto. Jeszcze cos w pracy chłopaki mówią o jakieś zmianie sygnału ze obecne telewizory nie będą działać - ale nic z tego nie rozumiem i nie wiem czy to prawda. a co to jest tuner DVBT( może o to chodzi?)
Kolejne pytanie, zauważyłem bardzo dużą różnicę w skleipie normalnym a internetowym. czy warto kupować w sklepie internetowym? czy nie należy się bać?? proszę o pomoc bedęęnaprawdę wdzięczny.
difenbacker
 

Azizi

New member
Odświeżę temat. Chcę kupić LCD, ale w gąszczu marek i modeli po prostu się gubię. Jestem laikiem i sam sobię z tym nie poradzę, pomocy;)

Może to pomoże :

Odległość od TV to ok. 3 metry, pokój jasny.

Kablówka i Polsat Cyfrowy przed wszystkim (musi ładnie wyglądać:D) poza tym może Cyfra + i w przyszłości N+

Odlądam troszkę piłki nożnej, obraz ma być żyleta ;)

Najważniejsza rzecz : PS2 !!! W przyszłości PS3 i XBOX 360

Będę również podłączał kompa i oglądał filmy w Divixie

No i chyba tyle. Naczytałem się sporo o Panasonic TX-32LX85. Nie ukrywam, że nawet cena mi odpowiada (żona:p).

To jak Panowie ? Pomożecie?! ;)
 

Topgun

New member
Witam:)
Od kilku miesięcy posiadam tv Panasonic TX-32LX85 i jestem zadowolony.Gry z PS2 wygladają super,podłączone kabelkiem component,filmy z dvd również miodnie.Kompa podłączyłem przez HDMI pomimo zastrzeżeń producenta,że ten tv nie może współpracować z kompem przez HDMI:eek:k: .Obraz nie jest sklonowany lecz dołączony(widać samą tapetę),telewizor troszkę go powiększa i ucina minimalnie z każdej strony.Divixy ogląda się o wiele fajniej niż na monitorze.Obraz przez d-sub również super.Gorzej jest z kablówką,choć niektóre kanały wyglądają całkiem nieżle.Teraz ten tv jest sporo tańszy niż np w czerwcu,dostaniesz go już za mniej niż 2400zł.
Pozdrawiam8)
 

qoorczak

New member
Witam wszystkich!!
Dokleję się do tego tematu, gdyż mam podobny problem. Tak jak część z nas, chcę zakupić TV. Do poprzedniego tygodnia wybór był na Panasonica TX-37LZD80.
Wybór był w/g mnie następujący: FullHD, DVB-T, dla żony podoba się obudowa oraz że glośniki ma niewidoczne, ale przede wszystkim jego cena. Graniczny górny próg jest tu 2.600zł

Pokój gdzie ma stać TV jest o wymiarach 3m x 4m. Będzie wisiał.
Odległość od TV to ok. 3 metry, pokój ciemny.
Telewizja z Cyfry+ oraz kanały HD (przede wszystkim), odtwarzacz DVD oraz w niedalekiej przyszłości odtwarzacz BlueRay
Sportu nie oglądam. Czasami będę podłączał PC. Czasami będzie polsat z anteny naziemnej.
Pytanie, czy przy tych wymaganiach ten w/w tv będzie dobrym wyborem??

Ale po przeczytaniu lektury na tym forum, widzę, że raczej zalecacie TV plasmy. Jednak FullHD są dopiero od 42' i to od ceny 3.100zł.
Teraz już sam nie wiem, co wybrać......:hmm:
PS. Zauważyłem następujący TV:
Panasonic TH-42PY8P - kosztuje ponad 2.800zł
Czy lepiej pozostać przy TX-37LZD80 ?? :confused: :confused::confused:
 
Ostatnia edycja:

qoorczak

New member
Witam ponownie!!!
Jestem już zdecydowany na Panasonic TH-42PY8P (pozostała tylko sprawa z akceptacją żony na ten TV ;-) ale pracuje nad tym.....), jednak odległość ekranu od oczy będzie wynosić ok. 2,5-2,8m. Czy to aby nie za blisko?? Nie będzie męczyło, czy wręcz szkodziło na wzrok??
Pozdrawiam
 
Do góry