Podświetlenie w Panasonic'ach

robert723

New member
Spotkałem się z opinią, że LCD Panasonica mają problem z podświetleniem. Zastanawiam się nad kupnek jakiegos LCD i chciałem sie dowiedziec jak wygląda sprawa z tym Panasonicem.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Ogólnie wszystkie LCDeki mają problem z podświetleniem. Takie są już to telewizory. Ale Panasonic faktycznie gorzej się uporał z tym problemem i te podświetlenie psuje czerń. Mnie osobiscie nie bedzie to zbytnio przeszkadzalo. Reszta jest jak żyleta! Ja kupuje Panasa, ale model 37LZD800
 

slon1969

New member
mam osobiście Panasa 32LZD80 od 3 miesięcy:D i jak chodzi o podswietlenie to ma czasmi problem ale tylko przy obrazie obciętym i słabszym sygnale , przy obrazie pełnym obraz żyletka a ze źródła hd powalający ,kolory , nasycenie, perfekt . To podświetlenie nie ma wpływu na obraz wyświetlany pełnoekranowo. Miałem nerwa na samym początku i wezwałem serwis ale powiedziano mi że tak mają wszystkie LCD jedne więcej drugie mniej
 

gregor3411cr

New member
32lx85

ja mam tego panasa i rzeczywiscie ten problem z podswietleniem mam-w lewym górnym rogu jest jaśniejsza plama ale jak zauważyłem znika po jakimś czasie i prawie wcale jej nie widac nawet w nocy-nie wiem czy matryca sie nagrzewa i plama znika czy jak...?ogólnie jestem zadowolony z tego tv.mam jeszcze jedno pytanie to wlaścicieli owego tv-gdy patrze z lewej strony pod kątem czarny jest ok ale jak z prawej czrny robi sie jakiś taki fioletowy,czy to normalne...
 

ONEEYEEZZ

New member
Panasonic a problem podswietlenia

witam, jestem posiadaczem Pan...32lx70, w chwili obecnej wystapil problem z podswietleniem matrycy, bardziej 5-10 cm od lewego dolnego rogu.
prosze o wskazowki co z tym fantem zrobic.. czekac, zglaszac, naprawiac..
gwarancja mam jeszcze 1,5roku
za wszystkie mozliwe wskazowki bede wdzieczny..

pzdr
 

sl@veq

New member
Witam.
Czy można np. wejść do menu serwisowego w lx 85 i zmniejszyć intensywnośc świecenia matrycy?
Czy możę się coś skopać w trakcie (ewentualna utrata gwarancji za nieautoryzowane wejscie do menu serwisowego)?
Czy może jest inny sposób na zmniejszenie podświetlenia matrycy?
Pozdrawiam.
A jeszcze jedno.
Kalibracja. Ma może ktoś jakieś ustawienia , parametry itp. wg których można ustawić lx 85. Gdzieś, kiedyś na jakiejś angielskiej stronie był dział z najlepszymi ustawieniami dla różnych modeli TV. Ale na jakiej ? Kured, skleroza.
Jeszcze raz pozdrowienia.
 

meduza88

Banned
Wszedlem w menu serwisowe i jest tam taka opcja podswietlenie Backlight.Jednak w dzien trudno cokolwiek zauwazyc.Wytestuje dzisiaj w nocy
 

Henryk55

New member
Kolego Meduza czy to "podswietlenie Backlight" w panasoniku to to samo co podswietlanie w sony? Zastanawiam sie dlaczego jest to dostępne dopiero po wejsciu w menu serwisowe.
 

krawietz

New member
Daje dużo. W moim 32LZD85 na standardowych ustawieniach wprowadzonych przez producenta matryca strasznie dawała po oczach. Dopiero po naprawde sporym zjechaniu z podświetleniem (jak i jasnością i kontrastem) mozna oglądać i być zadowolonym z zakupu.

Krawiec
 

meduza88

Banned
ja wam powiem tak.Matryca sciemniala ale tez sciemnial kontrast i jasnosc.Nie bawilem sie innymi ustawieniami.Nie widze jednak sensu sciemniania matrycy gdyz filmy wygladaja naprawde czarno.Sony chwli sie swoja nienaturalna czernia.Mialem Sony 32W4000 i ta czern przechodzila w szary lub ciemnfioletowy na czarnych obiektach np. czarna kurtka.Dodatkowo jesli ogladalo sie Sony lekko z boku obraz byl juz o wiele jasniejszy i czern brala w d..e!Zostawcie tak jak jest.Uwazam ze Panas jest bardzo zblizony do Plasmy.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Ja mam Panasa 37LZD800. Czerń już trochę poprawili bo w tych LX80 ludzie bardziej narzekali. Mimo wszystko uważam, że do ideału daleko i niczym się tego nie da poprawić. Może tylko jeszcze trochę kalibracja pomoże. ;)
 

meduza88

Banned
czerni brakuje.Choc dziwne bo jak sie czyta te wszystkie dane na stronie Panasonic to panel musialby byc czarny jak smola a nie jest.Wydaje mi sie ze jest to zwiazane z katem patrzenia.gdyby poszli bardziej w czern katy patrzenia byly by tak slabe jak np.Sony
 

sl@veq

New member
Witam.
Widzę, że temat trochę ożył. Kolego Meduza, proszę o podanie sposobu jak wejść w to "menu serwisowe".
Pozdrawiam.
SK
 
Do góry