Panasonic TX-32LE8P rozmiar obrazu

megi82

New member
Witam. Wczoraj zakupiłam telewizor lcd Panasonic 32'. Moje pytanie dotyczy rozmiaru obrazu. Przez cały czas obraz był jakby "spłaszczony", a u góry i na dole były czarne paski. Dziś, po przełączeniu na wybrany kanał też tak jest, a po chwili obraz jakby się powiększa i czarnych pasków już nie ma...:???: Jednak nie na wszystkich programach:( Przyznam że obraz bez "czarnych pasków" bardziej mi odpowiada:D Czy to normalne ze po przełączeniu na inny kanał po chwili dopiero wskakuje taki "pełen" obraz? I dlaczego nie dzieje się tak na wszystkich kanałach??? Proszę o pomoc bo jestem "zielona"w tej dziedzinie
 

bizonx

New member
Tak się dzieje kiedy proporcje obrazu są ustawione na Auto.
TV musi ustalić czy są wyświetlane ramki i to trochę może potrwać zwłaszcza kiedy np. film jest przyciemniony bo jest noc (w filmie) to tv nie wie czy jest noc czy to ramki. I to może być też odpowiedzią na twoje drugie pytanie.
 

BruenorBH

Member
zoom1

Zoom 1 (czy jak to się nazywa, ale na pewno 1 ;) ) rozciąga właśnie tak żeby usunąć czarne paski na dole i górze. Auto rozciągnie, jeżeli oba paski są w 100% martwe. Jeżeli jest, jakakolwiek zmiana (mora albo pasek z txt) w tym polu automat od razu zmieni proporcje obrazu i pokaże ten obszar.
 

megi82

New member
Wybierałam każdy z możliwych formatów, a telewizor i tak robił co chciał :???: W sklepie stwierdzono że jest wadliwy:eek: Wymieniłam go na Samsunga-nie wiem czy dobry wybów okaże się...:???:

Dziękuję za pomoc :)
 
Do góry