panasonic TX-32LE7PA

duke13

New member
Witam! wszystkich! Jestem tu nowy. Wczoraj kupiłem nowy telewizor Panasonic TX-32LE7PA LCD i mam takie pytanie bo gdy podłączyłem i ustawiłem programy to obraz jest tak jakby niewyraźny. Takie wrażenie jakby było widać kwadraty szczególnie z bliska. Na starym telewizorze (kineskopowy JVC 20 letni )tego nie było i obraz odbierał czysto. Dodam że mam antenę siatkową. I czy da się coś z tym zrobić czy tak musi być? Proszę o pomoc myślałem że obraz będzie odbierał jak lustro zyściutko itp a tu mała niespodzianka. Proszę o poradę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
niestety tak dobrze nię będzie jak na CRT . Tanie LCD- zawsze podkreślłem graja gorzej i trzeba mocno sie zastanowić przy zakupie , a najlepiej przed żeby nie doznać rozczarowania.
Teraz musisz od drugiej strony - czyli zadbać o jakość sygnału do telewizora. Może jakaś platforma cyfrowa?
 

duke13

New member
A co byś polecił? Ja nie mówie żeby odbierał idealnie na siatkowej tylko czy da się coś z tym zrobić. Czy jakbym założył cyfrowy polsat to będzie git?
 

duke13

New member
A czy w tym modelu da się zmieniać rozdzielczość obrazu? A czy wy też tak macie że np. jedna reklama jest w formacie 16:9 a reklama po niej jest na całym ekranie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście że poprawi się ilość informacji i to znacznie - przy Polsat Cyfrowy.
A jeśli mówisz o formatowaniu obrazu - to wielu autoustawienie wkurza i to mocno .
 

duke13

New member
A co lepsze n-ka czy polsat? Czy jest duża różnica? A wiecie może ile kosztuje najtańszy pakiet na n-ce bo szukałem i nie mogę znaleźć.
 

paolos123

New member
duke13 napisał:
A co lepsze n-ka czy polsat? Czy jest duża różnica? A wiecie może ile kosztuje najtańszy pakiet na n-ce bo szukałem i nie mogę znaleźć.
duke13, w inetrnecie na stronie n-ki znajdziesz wszystkie interesujące Cię informacje
 

deXid

New member
kwadraty widac bo to sygnał SD do tego ten tv nie ZADNYCH FUNKCJi poptawy jakosci obraz, obraz jest bardzo slabej jakosci, kontrast bardzo niski, reprezentacja ciemnych barw NIE ISTNIEJE WSZYSTKO JEST szare, tv moze dobry 5 lat teamu, leci na matrycy tft, nie widac smurzenia, uciezliwy pilot i OSD.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Sprawdz najpierw co to jest tft (między innymi mva,ips i inne używane obecnie) polecam przeczytać http://en.wikipedia.org/wiki/TFT_LCD zanim coś napiszesz. "reprezentacja kolorów"? "kwadraty widać bo tv nie ma funkcji poprawiających obraz"? Ile Ty masz lat człowieku że takie farmazony tu wypisujesz? Te twoje "kwadraty" to makrobloki i chyba chodziło Ci o reprodukcję barw a nie reprezentację...Po co Ty tutaj w ogóle coś piszesz, jak nie masz zupełnie jakiegokolwiek pojęcia o temacie (sprawdziłem inne twoje posty i w każdym takie brednie że słow brakuje by to opisać)?
 
Ostatnia edycja:

duke13

New member
A da się zmienić rozdzielczość? Doradźcie mi jak ustawić obraz żeby był git. Bo na polsacie i tvn jest ok tylko na 1 i 2 jest taki przymulony.
 
Do góry