Pomocy - problem z LZD800!

KOJOT80

New member
Witam
Od ok tygodnia jestem posiadaczem Panasonica 37LZD800.W końcu załatwiłem sobie n-kę i podłączyłen nboxa.
Powiem szczerze że jestem rozczarowany jakości HD.
1
Największy problem jest gradacją kolorów. Dla mnie ten problem był szczególnie wyraźny gdy oglądałem wczoraj na DiscoveryHD pokazy balonów która latały nad jakimiś lasami. W scenach statycznych (a takie dominowały) w miejscu gdzie błękitne niebo szybciej sie rozjaśniało przechodząc niemal do białego, odnosiło się wrażenie że "niebo się porusza" - pixele ciagle skaczą nie mogąc się zdecydować na konkretny kolor. Również u góry ekrany, tam gdzie niebo było najciemniejszsze ten efekt jakiejś takiej pixelozy był wyraźny.
Poprostu fatalne przechodzenie między kolorami.
Toshiba czy Sony chwalą się 10-bitowymi panalami które eliminują taki problem. Sam już nie wiem a może to ja nie potrafię ustawić tego TV.

2
Poza tym obraz HD swoją ostrością mnie nie zachwycił.

3
Również na wspomnianych lotach balonowych dało się zauważyć taką obwódke do okoła koron drzew (z drugiego planu) widniejących na choryzoncie na tle nieba.
Innymi słowy, na drugim planie drzewa oddzielały się od nieba taką delikatną linią.
Może co do tego jestem czepliwy ale wcześniej na wystawie w sklepie nigdy tego nie widziałem. Również w Toshibie Z i Zf tego problemu nie było podobie jak i zresztą z gradacją kolorów.

4
Co do SD to bez rewelacji. Moda na sukces z Toshibie Z w sklepie wypadała o 2 głwoy lepiej niz w LZD u mnie. W toshibie obraz był bardziej taki przymulony (może to ten efekt kinowy), wygładzony (duszny- nie wiem czy to dobre określenie) - nie podobało mi sie to za bardzo. Ale jak zobaczyłem jak to wypada w LZD od razu zatęskniłem za obrazem z Zki.

CZY KTOś MI MOżE POMóC USTAWIć TEN TELEWIZOR. W SZCZEGóLNOśCI POPRAWIC GRADACJę KOLORóW. CZY WY TEZ DOSTRZEGACIE TAKIE PROBLEMY.
Kombinowałem już z ustawieniamiw menu ale bez powodzenia.

PS. Podświetlanie matrycy - bez zarzutu, kąty również, czarny do zaakceptowania.
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Ja mam co prawda sama 32a451 a to tivik z zupełnie innej półki i mam to samo z gradiacją kolorów.Ale myślę że nie o ilość bitów tv tu chodzi a o jakość i bitrate nadawanego sygnału na nce.Ja mam cyfrę+ hd i czasami w nocy jakość jest taka że nogi się uginają a czasami pixele skaczą z koloru na kolor tak jak to opisałeś.Jeśli chodzi o te "obwódki" to już czytałem gdzieś na avforum że użytkownicy tego modelu mieli z tym problem.Spróbuj wyłączyć wyostrzanie krawędzi.Pozdrawiam.
 

alyjen

New member
Co do pkt 3 to niestety Panasonic nawet jak ustawisz wyostrzanie krawędzi na 0 to go nie wyłącza i zwłaszcza w źródłach HD powoduje to niepotrzebne efekty tego typu co opisałeś

Gradacja kolorów, załatw sobie jakieś plansze testowe i zobacz czy przejścia tonalne też wyglądają tak nędznie
 

ROMAN W

New member
Witam wydaje mi się że jakaś firma skutecznie wstrzymóje pokaz testu lzd800. dziwi mnie też ocena KOJOTA wychodzi na to że mój 3/5 letni WASTON z cyfrowego polsatu i dennego dekodera echostar odbiera lepiej jak jego lzd800 chyba że ma coś innego nie wiadomo co pozdrawiam.
 
Do góry