LZD85 32 cale - problem z podświetleniem

Detec

New member
Witam

W moim TV występuje problem z podświetleniem matrycy w prawym dolnym rogu i częściowo w lewym dolnym. Mam w związku z tym 2 pytania:
1. Czy Panasonic uznaje to za wadę i jak wygląda pstępowanie reklamacyjne?

2. Czy to jest naprawialne, jeśli tak - to z czym to się wiąże? Jeśli nie to rozumiem, że w grę wchodzi wymiana TV?

Będę wdzięczny za pomoc.
 

alyjen

New member
Nie wiem jak panasonic ale to latwo sprawdzic wystarczy zadzwonic ;) natomiast wiekszosc dobrych sklepow powinno przyjac zwrot i wymienic TV na inna sztuke
 

Detec

New member
alyjen: jutro będę dzwonił, ale wpierw chciałem dowiedzieć się jak najwięcej czego się mogę spodziewać...Czesto jest tak, że jak serwis/sklep widzi, że ktoś nie jest do końca świadomy swoiich praw, to może przeciągać sprawę.
 

jtpapai

New member
Detec napisał:
alyjen: jutro będę dzwonił, ale wpierw chciałem dowiedzieć się jak najwięcej czego się mogę spodziewać...Czesto jest tak, że jak serwis/sklep widzi, że ktoś nie jest do końca świadomy swoiich praw, to może przeciągać sprawę.

Cześć. No i jak uznali? Mam ten sam problem.
 

Detec

New member
Cześć
Póki co nie wiadomo. Wyślę zdjęcia i oficjalnie zareklamuję. Podobno Panasonic Polska wie o tym problemie i rozważa co dalej. Mam nadzieję, że nie uznają tego za "naturalną cechę technologiczną". Podobno ma to związek ze zbyt mocnem dociskiem matrycy do obudowy podczas mocowania/przykręcania (naprężenia).
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprawa nie jest prosta bo mieści w normach producenta. Myśmy wymieniali na modele JVC i jest spokój :D .
 

Detec

New member
A co te normy dokładniej mówią i czy można gdzieś je znaleźć, żeby poczytać? Piszesz, że wymienialiście, czyli uznawaliście jednak tą reklamację?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
niezadowolony klient to zaden klient. Ale więcej nie będziemy wymieniać - bo ich nie polecamy aż Panasonic poprawi tą dokuczliwość.
 

Detec

New member
kiki: do niezadowolonych klientów to już niestety się teraz zaliczam, bo to druga usterka na tym TV. Zdarzyć się może najlepszym, kwestia jak to się wszystko skończy.

czy możesz przybliżyć temat tych norm o których wspominałeś?

Czy w praktyce wynmienia się matrycę, czy raczej jest wymiana telewizora?
 

jtpapai

New member
sl@veq napisał:
Witam.
Kolego Detec jak zakończyła sie sprawa z tym podświetleniem martycy?
Pozdrawiam.
SK.

U mnie (LDZ 800 37 cali) po jakimś 1.5 miesiąca podświetlenie się wyrównało i jest OK.
 
Ostatnia edycja:

Detec

New member
Witam

Telewizor został wymieniony na nowy. Tym razem bardzo dokładnie sprawdziłem go w ciemnym pomieszczeniu, przed ponownym "zakupem".
 

skylla1

Member
Bez reklam
Czyli duzy plus dla serwisu Panasonic. Jest to chyba najmniej problematyczny serwis, sądząc po forum.
A tak na marginesie, ostatnio sprzedawane modele mają już równo podświetlane matryce (znam 3 zakupy i wszystkie ok) więc zdaje się problem został w fabryce rozwiązany.
 

Detec

New member
skylla1 napisał:
Czyli duzy plus dla serwisu Panasonic. Jest to chyba najmniej problematyczny serwis, sądząc po forum.
A tak na marginesie, ostatnio sprzedawane modele mają już równo podświetlane matryce (znam 3 zakupy i wszystkie ok) więc zdaje się problem został w fabryce rozwiązany.

Nie do końca. Reklamowałem w miejscu zakupu, gdyż serwis przeciągał sprawę w nieskończoność.
 

wesolo22

New member
Właśnie sie przymierzam do zakupu TV może ktoś napisać jak ten panas się sprawuje np. razem z ps3 albo pc?? oraz potwierdzić czy wada z podświetlaniem została usunieta przez producenta.
 

skylla1

Member
Bez reklam
Panasonic kupowane ostatnio nie mialy już tego problemu, ale oczywiście każdy tv lcd każdej firmy może miec tę przypadłość, jesli został trochę niedokładnie zmontowany.
 
Do góry