Tuner DVB w Panasonic TX-37LZD80F

cheslaw

New member
Witam,

może ktoś napotkał podobny problem? Jestem posiadaczem Panasonica 37LZD80F, instrukcja i strona firmowa informują, że model ten wyposażony jest w tuner DVB. Po podłączeniu anteny telewizor nie może znaleźć żadnego cyfrowego programu (sygnał na pewno jest u sąsiada śmiga), także w mene nie mam żadnych zakładek DVB (chociaż instrukcja pokazuje inaczej). Moje pytanie jest takie: czy jest to wina softu, jakieś blokady czy po prostu telewizor ten nie ma tunera DVB?

Pozdrawiam,
cheslaw
 

cheslaw

New member
Witam,

dzięki Kiki za podpowiedź,na ciebie zawsze można liczyć, problem okazał się trywialny. Zaczełem tak: przywroć ustawienia fabryczne, język, kraj, szukanie automatyczne i tak kilka razy i nic (przestawianie anteny wyłączanie telewizora itp.).
POSZŁO!!!!!
Diabeł tkwi w szczegółach: wybór kraju- Polska nie idzie, Europa Wschodnia nie idzie, dopiero Niemcy i w menu pokazało sie DVB i szukanie cyfrowych kanałów. Nie sprawdzalem pozostałych krajów bo to nie było mi już potrzebne.

Pozdrawiam,
cheslaw
 

alyjen

New member
mpeg-2 chyba że ściągany jakoś z za granicy, w każdym razie ten sprzedwany u nas ma mpeg-2 ;) żadna różnica teraz bo standard zostanie ustalony jakoś w 2011 roku or so i do tego czasu może być różnie
 

cheslaw

New member
Tuner jest w mpg-2, i jak na razie w tym standarcie odbieram POLSAT,TV4 i TVN, reszta (TVP1,TVP2,TVP3, Historia, Kultura, TVP Sport) nadawany jest w MPG-4 i dla nich tylko fonia. Coś słyszałem o modułach CI które konwertują z mpg-2 na mpg-4, ale one chyba pracuja dla dvb-s czyli dla kanałów satelitarnych, to są jednak tylko moje domysły, więc jeśli ktos to sprawdzil u siebie, albo ma wieksza wiedze na ten temat to proszę dać znać na forum.

Pozdrawiam,
cheslaw
 

marCOMan

New member
Moduł MPEG-2 -> MPEG-4

cheslaw napisał:
Tuner jest w mpg-2, i jak na razie w tym standarcie odbieram POLSAT,TV4 i TVN, reszta (TVP1,TVP2,TVP3, Historia, Kultura, TVP Sport) nadawany jest w MPG-4 i dla nich tylko fonia. Coś słyszałem o modułach CI które konwertują z mpg-2 na mpg-4, ale one chyba pracuja dla dvb-s czyli dla kanałów satelitarnych, to są jednak tylko moje domysły, więc jeśli ktos to sprawdzil u siebie, albo ma wieksza wiedze na ten temat to proszę dać znać na forum.

Pozdrawiam,
cheslaw

Moduły które transkodują MPEG-4 na MPEG-2 produkuje firma Neotion. Z tego co się orientuję to działają nie tylko z tunerami DVB-S, ale i z DVB-T wbudowanymi w TV. Wymagane jest gniazdo CI. Tyle, że podobno nie wszystkie TV chcą z nimi współpracować...
 

elizasmile

New member
reply

bardzo duże theme.and dobre idea.I czerwony swój post i całkowicie zgadza się z you.Its nice sharing.Keeep go !!!!!!!!!!
 
Do góry