Panasonic LZD85 i komputer

alyjen

New member
Hej

Konkretne pytanie do userów tej serii Panasonica, podłączaliście komputer do tego telewizora kablem dvi-hdmi? Z tego co już ustaliłem to nie ma problemu z overscanem, a jak wygląda wybór rozdzielczości odświeżania?
Czy układ 100Hz którego w Panasonicu nie da się wyłączyć (przynajmniej ja nic o tym nie znalazłem) nie powoduje jakiś problemów w przypadku gier z PC?

pozdrawiam
 

mislowik

New member
laptopa do swojego 32LZD-85 podłączałem tylko zwykłym kablem (takim jak do monitora), automatycznie zmienia się rozdzielczość na SVGA a częstotliwość do 60Hz (przynajmniej tyle zrozumiałem z tego co pokazuje się na ekranie). Próbowałem na razie tylko PES 6 i wyglądał super, nie było żadnych problemów i praktycznie po za podłączeniem kabla nie musiałem nic zmieniać, wszystko ustawiło się automatycznie.
 

alyjen

New member
;) dzięki to zawsze jakieś info że nawet nie w natywnej rozdzielczości wygląda ok, muszę jeszcze dopaść kogoś kto podłączył ten TV kablem DVI-HDMI i jaki jest tego efekt, zwłaszcza jakie rozdzielczości poprawnie wyświetla poza oczywistą 1080p
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
alyjen w poniedziałek zapewne dojdzie do mnie dostawa zamówionego Panasa 32 LZD85. Kabelek DVI-D - HDMI już mam, wiec jak TV przyjdzie to podłącze kompa pod HDMI w TV i dam znać jakie efekty :)
 

alyjen

New member
! masz piwko jak się przypadkiem gdzieś spotkany :mrgreen:
mój zakup planuje na "przed olimpiadą" więc na pewno zdążę przeczytać Twoją opinie
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Panasonic TX-32 LZD85 - pierwsze wrażenia z zakupu

Witam:)

Moje pierwsze wrażenia z zakupu Panasa 32 cale LZD85:
1. sygnał SD z kablówki porównując z obrazem na TV CRT - obraz niezły - wszystko oczywiście zależy od jakości danego kanału. Wiadomo, że na SD cudów nie ma sie co spodziewać, ale jest i tak nieźle. Transmitowany na Eurosporcie mecz tenisa ziemnego pokazał moc nowego układu 100 Hz - piłeczka chodziła bez smug Widzę poprawione formatowanie w SD w stosunku do starego modelu LX70.
2. sygnał z DVD po componenecie (stara konsola Xbox) bardzo dobry - ogląda się jak w kinie . Divx-y oczywiscie wyraźnie słabiej, ale to zupełnie normalne.
3. gry ze starego Xboxa - krótko mówiąc obraz extra Na przykładzie gry Pro Evolution Soccer widzę istotną poprawę współpracy z konsolą w stosunku do poprzednika LX70, którego zamawiałem bratu w ubiegłym roku. Oczywiście czerń również znacznie lepsza od LX70.
4. sygnał z kompa podłączonego pod HDMI Nr 1 kabelkiem DVI-D - HDMI świetny. Na mojej zintergrowanej na płycie głównej karcie graficznej Geforce 6150 wyświetla pełne full HD 1920x1080 przy odświeżaniu 60 Hz. Testowałem filmy w High Definition 720p i pokazują one prawdziwą moc tego TV - obraz fenomenalny Jedyny minus - przy rozdziałce 1920x1080 nie widzę na ekranie dolnego paska nadzędziowego Win XP (widać tylko jego górne krawędzie). Pełny obraz nie jest również widoczny (brakuje ok. 1 - 2 cm z lewej i prawej strony ekranu Pomogło minialne zmniejszenie rozdziałki na 1920x1060 w panelu sterowania Nvidii - dolny pasek narzędziowy jest już widoczny, ale lewa i prawa część pulpita jest nadal częściowo niewidoczna. Zmniejszenie ręczne rozmiarów pulpitu skutkuje automatycznym zmniejszaniem rozdziałki. Niestety nie ma tak jak w przypadku podłączonego monitora CRT opcji przesuwania widocznej powierzchni pulpitu (góra - dół oraz lewo - prawo) ta opcja po prostu znika po przełączeniu się z monitora CRT LG na TV Panasa w panelu sterowania Nvidi. Samo przełączanie jest bardzo wygodne - korzystam jednocześnie tylko z jednego odbiornika ze względu na ograniczenia zintegrowanego układu graficznego - jednoczesny sygnał na dwa odbiorniki mogłby przekroczyć możliwości tej karty hehe.
Zna ktoś może jakiś dobry programik w którym miałbym możliowść przesusuwania pulpitu Win Xp (góra - dół oraz lewo - prawo). Wiem, że jest to możliwe w samym TV w przypadku podłączenia kompa przez kabelek VGA do złącza PC IN (VGA) w TV, ale nie zdecydowałem sie na takie rozwiązanie z uwagi na brak możliwości wyświetlenia rodzialki full HD 1920x1080 na tym analogowym złączu (ograniczenie technologiczne - max to przecież bodajże 1366x768 ) a poza tym na cyfrowym DVI jest lepszy obraz niż na analogowym złączu VGA. Poza tym planuję zakup do kompa czytnika Blu-Ray Słyszałem o dobrym programie PowerStrip do kompa do układu graficznego oferującego m.in. możliwość zwiększania i pomniejszania obszaru widzialności obrazu na monitorze. Testował go ktoś może pod TV LCD???

To na razie tyle moich wrażen. Dziś przetestuję czytnik kart pamięci a niebawem pożyczę od kolegi na przetestowanie N-boxa i kanały w HD:)

Podsumowując z TV jestem bardzo zadowolony - fajniutki design, super czerń, extra kąty patrzenia, super współpraca z konsolą i DVD oraz niezły obraz w kablówce SD.
Super jakość obrazu na filmach High Definition z kompa.
Jedyne czego mi brakuje do szczęścia to znalezienie sposobu na regulację proporcji obrazu z kompa na kablu DVI-HDMI (zmianę położenia widocznej powierzchni pulpitu), ale być może tym PowerStripem coś się uda wykombinować:mrgreen:

Pozdrawiam :)
Rafał
 
Ostatnia edycja:

Carbon_

New member
Bez reklam
rafcio76r napisał:
Widzę poprawione formatowanie w SD w stosunku do starego modelu LX70.
W jaki sposób formatowany jest obraz w tym Panasoniku? Rozciągany jest cały/tylko boki/przycinany/.. ? Występuje efekt pogrubionych twarzy/postaci? Masz porównanie do JVC P80?
 
Ostatnia edycja:

alyjen

New member
rafcio76r: spróbuj wyłączyć overscan, z tego co czytałem to właśnie tak się w Panasonicu realizuje 1:1 maping, wtedy powinieneś mieć pełną rozdziałkę 1920x1080 bez przycięć, bo to o czym Ty piszesz to właśnie overscan
no chyba że po wyłączeniu tej opcji masz taki efekt, wtedy nie byłoby za ciekawie /
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Carbon_ napisał:
W jaki sposób formatowany jest obraz w tym Panasoniku? Rozciągany jest cały/tylko boki/przycinany/.. ? Występuje efekt pogrubionych twarzy/postaci? Masz porównanie do JVC P80?

Wczoraj przyszła przesyłka z TV, więc zbyt długo nie obserwałałem formatowania SD. W porównaniu do modelu starszego Panasa LX70, którego miałem okazję testować w domowych warunkach pół roku temu mogę śmiało stwierdzić, że jest lepiej w zakresie formatowania sygnału 4:3 do formatu 16:9. Obraz jest rozciągany przez TV w pionie, postacie nie są już na szczęście takie "grube" jak w modelu LX70 ;) Na tle JVC nie mam porównania, bo niestety nie widziałem go "na żywo". Jak przyjrzę się bliżej i przetestuje to dam znać :)
P.S. Gra na starego Xboxa Pro Evolution Soccer wykonana w formacie 4:3 na starym Panasie LX70 miała bardzo zniekształcony obraz a na nowym modelu LZD85 jest super :)
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
alyjen

alyjen napisał:
rafcio76r: spróbuj wyłączyć overscan, z tego co czytałem to właśnie tak się w Panasonicu realizuje 1:1 maping, wtedy powinieneś mieć pełną rozdziałkę 1920x1080 bez przycięć, bo to o czym Ty piszesz to właśnie overscan
no chyba że po wyłączeniu tej opcji masz taki efekt, wtedy nie byłoby za ciekawie /


To moja pierwsza przygoda z TV LCD. Wspomaniany przez Ciebie overscan można wyłączyć w opcjach samego TV czy też programowo w sterownikach Nvidii?? W panelu sterowania Nvidii były o ile pamiętam takie opcje w przypadku sygnału niższego niż Full HD 1920x1080 opcje takie jak: a) skaluj za pomocą układu Nvidia..... b) za pomocą sprzętowego skalera monitora .... c) nie skaluj ... i dwie inne, nazwy opcji byc może pomyliłem, jestem teraz w pracy więc nie mam jak sprawdzić.

Pozdrawiam :)
Rafał
 

alyjen

New member
To jest jedna z opcji telewizora, pisał o niej kiki w teście LZD85 ;) powinno rozwiązać wszystkie Twoje problemy, zresztą blackinja też potwierdził że po wyłączeniu overscanu wyświetla pełne 1080p bez ucinania pikseli
edit:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=25479
3-4 zdjęcie widać najlepiej, z overscanem ta skala zostałaby ucięta
 
Ostatnia edycja:

rl0infeck

New member
a co to znaczy wyłączyć overscan - gdzie to się robi ?? - sorki jeśli to jest jakieś proste pytanie ale jestem początkujący
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
alyjen napisał:
To jest jedna z opcji telewizora, pisał o niej kiki w teście LZD85 ;) powinno rozwiązać wszystkie Twoje problemy, zresztą blackinja też potwierdził że po wyłączeniu overscanu wyświetla pełne 1080p bez ucinania pikseli
edit:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=25479
3-4 zdjęcie widać najlepiej, z overscanem ta skala zostałaby ucięta

Pobawie się w domu i spróbuje znaleźć tą opcję wyłączania overscanu w TV. Dam znać jakie efekty :) Kiki w teście podłączał kompa pod złącze analogowe D-sub (VGA), natomiast pod HDMI nie. Skoro jednak blackinja testował i da się go wyłączyć pod HDMI to super :D

P.S. TV nie ma żadnych problemów z nierównomiernym podświetleniem matrycy oraz z buczeniem. Wszystko chodzi cacy :) Trybu 24p jeszcze nie sprawdzałem.
 

alyjen

New member
Co to overscan to kiki zalinkował w teście tego Panasa, a jak to wyłączyć to trzeba zajrzeć do instrukcji telewizora ;) ja go jeszcze nie mam ale pewnie zakupię, tryb 24p to jak sie dorobisz odtwarzacz BR więc raczej nic pilnego, dla mnie to i tak żaden argument
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
overscan zdjęty :)

witam:)
Doszedłem już jak zdjąć overscan obrazu z kompa podpiętego pod HDMI w Panasie 32 LZD85 w rozdziałce pełnego Full HD 1920x1080
1. Ustawia się tryb obrazu TV na tryb 16:9 (moze być też auto)
2. Wchodzi się do: "menu główne" potem "ustawianie" i w opcji "powierzchnia obrazu" nastawia się na "wyłącz" i overscan znika :mrgreen: a obraz malinka :p

P.S. Tryb kinowy 24p jest cały czas włączony i obraz się wcale nie tnie jak ktoś napisał :)
 
Ostatnia edycja:

alyjen

New member
;) no to overscanem super
a tryb kinowy 24p/fps czy jak to tam każdy nazywa dotyczy źródeł zapisanych "jak w kinie" czyli 24 klatki na sekundę (pal licho że w kinie każda klatka też jest wyświetlana kilka razy np. 3x -> 72Hz projektor)
całość zagadnienia jest dość rozbudowana, i w skrócie tak długo jak nie postanowisz sobie puścić filmu Bluray np z PS3 lub odtwarzacza BR to nie zauważysz żadnych problemów ;)

pzdr
 

clannad

New member
A czy ktoś mi mółby powiedzieć jak w tym Panasie znaleźć głos po podłączeniu jego do kompa (ASUS-a G1S) kablem HDMI. Bo obraz jest żyleta ale głosu brak.
PS
Dzięki rafcio76r za podpowiedź ze zdjęciem overscanu
 

alyjen

New member
a masz grafikę z wyjściem hdmi przez którą możesz puścić dźwięk? bo jeżeli nie to trzeba jeszcze kartę dźwiękową podłączyć ;)
 
Do góry