26LE7P - do kablówki?

herbi31

New member
Witam, potrzebuje rady odnośnie jaki telewizorek kupić rodzicom.
Telewizor będzie oglądany z odległości od 1,5 do 3 m. A to dlatego, że będzie stał prawie po środku najdłuższej ściany i właśnie w zależności gdzie będzie się siedzieć będą różne odległości i kąty.
Rodzice oglądają w 99% kablówkę, przeważnie tvn24 i tvn, czasem tvp1 i 2, polsat, polsat sportowy.
Telewizję oglądają głównie wieczorem i w nocy.
Okna mamy wschodnie, więc słoneczno jest tylko do godz. 10.00.
Telewizor ma stać. No i dodam na zakończenie, że do tej pory był to panasonic 21 cali (kineskopowy, staruszek 17 letni).
Oczywiście jak najtańszy. Max 1800 zł w sklepie internetowym.
Zastanawiam się czy 26 cali będzie w porządku czy może jednak 32.
Prosiłbym o radę zarówno o model mniejszego jak i większego.
Z góry dzięki, pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli dla rodziców - to zdecydowanie 32". Bo wzrok zmeczony też porzebuje radości nie męczącej. W podobnej klasie masz Hitachi 32 A 01 , Sharp D 44 , JVC 32 A 90, Panasonic 32 LE 8.
Naprawdę będą zadowoleni.
 

herbi31

New member
dzieki za tak szybką odpowiedź, ale niestety chyba jednak będzie to 26 cali (brak miejsca, troszeczke taniej i mniejsze zużycie prądu).
Obszedłem sklepy i dowiedziałem się, że oprócz sharpa też dobrze skalują w sd lg i panasonic.
I z tym wiąże się jeszcze jedno pytanie:
czy lg lc41(51) nie będzie lepszy, szczególnie do oglądania jakiegoś meczyku (ma 5ms, a sharp 8ms i tego się troszke obawiam)
a no i jak na tle dwóch wyżej wymienionych wypada panasonic le7?
na koniec: znalazłemTX-26 LX70P za 1700zł, z tego co przeczytałem do bdb model, może właśnie ten kupić?
z góry dzięki za odpowiedź
 
Ostatnia edycja:

herbi31

New member
ostateczna decyzja

No to już na koniec, na pewno 26 cali!
i teraz: sharp d44 czy panasonic le7p/lx70?

te panasonici to starsze modele, troszkę się tego obawiam, mam czego?
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Panasonic LX70, bo ma układ 100Hz a Sharp D44 jest pozbawiony tego układu, co istotnie wpływa na płynność obrazu przy szybkich ruchach kamerą (np. w czasie meczu piłkarskiego) i sygnale SD :)
 

jpk78

New member
Panas lx70 jest świetny :) sam go mam i to był najlepszy wybór w ubiegłym roku :) a w tym też wybrałbym Panasa
 

herbi31

New member
heh, sorki, że tak mieszam, ale to pierwszy zakup lcdeka, nastąpiła lekka zmiana, otóż zrobimy lekkie przemeblowanie i kupimy 32 cale.
będzie to le8, mam nadzieje, że nie będę zawiedziony, a raczej rodzice :)
jakbyście mieli inne pomysły to proszę pisać, zamówię w poniedziałek, więc jeszcze jest czas na zmianę :)
dzięki za podpowiedzi, pozdro
 

herbi31

New member
WIELKIE dzięki za informacje, telewizorek LE8 sprawuje się wyśmienicie (oczywiście jak za te pieniążki), sam się zdziwiłem, myślałem, że w tej cenie tv bedzie slabiutki, a tu taka miła niespodzianka, jak do kablóweczki to idealny tv dla moich rodziców, jeszcze raz dzięki, pozdrawiam
 
Do góry