Podświetlenie w TX-37LZD85

crest

New member
Od półtora tygodnia mam telewizor Panasonic TX-37LZD85. Wszystko chodzi wyśmienicie - nawet kanały z analogowej telewizji kablowej wyglądają znakomicie, a skalowanie z dobrze zakodowanych płyt DVD też moim zdaniem bardzo dobre, lekko wyostrzone, z wyeksponowanymi detalami w wyższej rozdzielczości.

Zmartwiła mnie tylko jedna sprawa - nierówne podświetlenie. Nad diodą sygnalizującą zasilanie po lewej stronie widoczna jest biała poświata szerokości ok 15 cm i wysokości 10 cm, widoczna zazwyczaj przy czarnym obrazie (np. przy filmie kinowym z kaszetami lub po prostu niepodłączonym źródle). Całe podświetlenie wydaję się jednolite prócz tego jednego miejsca. Nie wiem czy może być to problem egzemplarza czy po prostu ten typ tak ma ...

Marcin
 

alyjen

New member
Wada produkcyjna, niestety bardzo częsta w przypadku tej serii Panasonica, na zachodnich forach największa wada tego telewizora to właśnie bardzo duże problemy z równomiernym podświetleniem ~50% userów ma z tym jakieś problemy, i spora część z nich raportowała właśnie te okolice o których piszesz
 

sittek

New member
dlatego chyba lepiej kupowac sprzęt w sklepie.Trochę drożej ale pewniej. Jednakże w przypadku zakupu przez internet jest pare dni na zwrot bez podania przyczyny-zgodnie z dyrektywą unijną.
 
Do góry