Panasonic TX-32LX85

biksio

New member
Panasonic TX-32LX85.Czy ktos wie co wart jest ten lcd ? Lepszy ten czy lx700 ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

biksio

New member
Panasonic lx85.Dane.

INFORMACJE PODSTAWOWE
Panel IPS-Alpha HD ready
break.gif

Skanowanie 100 Hz Motion Picture Pro
break.gif

Technologia V-real PRO 3
break.gif

Kontrast dynamiczny 10 000:1
break.gif

Inteligentny kontroler sceny
break.gif

Odtwarzanie obrazu w formacie 24p
break.gif

VIERA Link
break.gif

Obsługa kart pamięci SDHC (przeglądarka zdjęć HD-JPEG)
o.gif
Dźwięk V-AUDIO
o.gif
Dołączony stojak

px.gif
px.gif
sub_spec.gif
px.gif
px.gif
TUNER TELEWIZYJNY Zintegrowany tuner jest Cyfrowy tuner DVB jest System wyszukiwania stacji 100-pozycyjny z pętlą PLL i autowyszukiwaniem Kompatybilność z CATV pasmo hyperband Odbiór stereo NICAM -B, G, I, L, niemiecki (A2) Telegazeta 1000stron, poziom 2.5, TOP/FASTEXT Standardy telewizyjne PAL -B/G, -D/K; SECAM -L, L’, D/K; DVB Standardy telewizyjne (wejście AV) PAL-60, NTSC, M-NTSC OBRAZ Rozmiar ekranu (przekątna) 32” (80 cm) Format obrazu panoramiczny 16:9 Typ wyświetlacza LCD panel LCD (WXGA) Kontrast (dynamiczny) 10 000:1 Progresywne skanowanie jest Liczba pikseli 1 049 088 (1366 x 768) pikseli Obsługiwany sygnał PC XGA (SXGA skompresowany) Dostępne formaty obrazu 525 (480)/60i, 525 (480)/60p, 625 (576)/50i, 625 (576)/50p, 750 (720)/50p, 750 (720)/60p, 1125 (1080)/50i, 1125 (1080)/60i, 1125 (1080)/24p (tylko HDMI), 1125 (1080)/50p (tylko HDMI), 1125 (1080)/60p (tylko HDMI) Skanowanie 100 Hz Motion Picture Pro jest Inteligentny kontroler sceny jest Odtwarzanie formatu 24p jest System zarządzania kolorem 3D jest System Sub Pixel Control jest C.A.T.S. (System automatycznego śledzenia kontrastu) jest Redukcja szumów obrazu wideo jest Filtr grzebieniowy 3D jest Tryby obrazu dynamiczny/normalny/kinowy/eco DŹWIĘK System głośników głośniki umieszczone pod ekranem Głośniki 1-drożne, 2-głośnikowe Wyjście głośnikowe 20 W (10 W x 2), THD 10% Tryby dźwięku muzyka/mowa System dźwięku V-Audio jest Tło dźwiękowe jest ZŁĄCZA Złącze CI (Common Interface) jest Gniazdo kart SD/SDHC jest Wejścia HDMI 3 (2 tył, 1 z boku) Kompozytowe wejście wideo AV3: Gniazda typu RCA x 1 (z boku) Wejście S-Video AV3: Mini DIN 4-pin (z boku) Wejście audio (dla wideo) AV3: Gniazda typu RCA (L, R) (1 zestaw, z boku) Wejście monitorowe PC mini D-sub, 15-pinowe x 1 (tył) Komponentowe wejście wideo gniazda typu RCA x 3 [Y , PB, PR] (tył) Wejście audio (dla HDMI, PC, Component) gniazda typu RCA (L, R) (1 zestaw, tył) 21-pinowe wejście/wyjście AV1: Wej./Wyj. AV, Wej. RGB, Q-Link (tył), AV2: Wej./Wyj. AV, Wej. S-Video, Wej. RGB, Q-Link (tył) Wyjście audio gniazda typu RCA (L, R) (1 zestaw, tył), gniazdo słuchawkowe (1, z boku) FUNKCJE EPG jest VIERA Link jest Multiplikacja okien obrazu PAT Q-Link jest Regulacja proporcji obrazu auto/16:9/14:9/JUST/4:3/4:3 FULL (tylko sygnał HD)/zoom1/zoom2/zoom3 Liczba języków menu OSD 25 języków Timer wyłączający jest POZOSTAŁE DANE Zasilanie AC 220-240 V, 50/60 Hz Wymiary ze stojakiem (szer. x wys. x głęb.) 820 x 572 x 250 mm Wymiary bez stojaka (szer. x wys. x głęb.) 820 x 534 x 119 mm Masa (ze stojakiem) 17 kg Kąt obrotu ±15° Zgodność ze standardem VESA jest
 

Jedras

New member
Też z niecierpliwością czekam na testy! Na allegro i w sklepach internetowych jest już za 2800 zł. Jeśli okaże się lepszy od LX70/700 będzie to naprawdę atrakcyjny zakup. Szkoda tylko, że nie ma technologii Motion Pro Picture 2 - myślałem, że będzie miał takie same parametry jak LZD85 i tylko rozdzielczość matrycy będzie inna.

PS. A jak z podświetleniem matrycy. Czy jest równomierne? Bo w nowych modelach Panas ma z tym problemy, zresztą w LX70 też były z tym problemy.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Różnice między LZD85 a LX85 jakie udało mi się znależć:
1. LZD matryca Full HD (1920 x 1080) a LX matryca HD Ready (1366 x 768).
2. LZD Telegazeta 1500 stron a LX 1000 stron.
3. LZD skanowanie 100 Hz w wersji Motion Picture Pro 2 a w LX tylko Motion Picture Pro.
4. LZD ma dodatkowo technologię Motion Focus odpowiadającą za wyostrzanie ruchu. LX jej niestety nie ma.
5. LZD ma dodatkowo realizm kinowy 24p oraz system x.v. Colour.
6. LZD ma lepszy układ dźwiękowy V-Audio Surround, dźwięk BBE ViVA HD3D oraz Dolby Digital.
7. LZD ma dodatkowe złącze audio w postaci cyfrowego wyjście audio.
8. Na koniec różnica cenowa wynosząca 700-800 zł. Ceny 32 cale LX85 zaczynają się od ok. 2800 zł w górę a ceny 32 cale LZD85 od 3500 zł.
 

ferhin

New member
jutro będę testował 32LX85 i porównywał go do 32LX70,
32LX85 wydaje się być lepszą wersją 32LX70 aczkolwiek dopiero jak zobaczymy - uwieżymy, żeby nie było klapy jak z 32LX80,
nie wiem czy uda mi się dostrzec równomierność podświetlenia matrycy bo będą to warunki sklepowe. Napiszę jak przetestuje.
 

walker214

New member
No wreszcie, bo rozważam zakup tego tv a żadnego testu nie było do tej pory. Czekam zatem z niecierpliwością na Twoje wnioski ferhin. Pozdrawiam.
 

pkkr

New member
Ja też czekam z niecierpliwością na wyniki testu. Bo właśnie zastanawiam się co wybrać JVC LT-32P80BU czy właśnie Panasonic TX-32LX85.
 

Jedras

New member
rafcio76r napisał:
Różnice między LZD85 a LX85 jakie udało mi się znależć:
...
5. LZD ma dodatkowo realizm kinowy 24p oraz system x.v. Colour.
...
LX85 tez ma odtwarzanie 24p. Zreszta czytalem jakas recenzje tyle ze modelu LZD i jedna z wad bylo odtwarzanie wlasnie w tym trybie, watpie zeby w LX85 bylo lepiej :/

ferhin - jakbys mial pod reka jeszcze JVC P80 do porownania to byloby super :)
 
Ostatnia edycja:

ferhin

New member
32LX85 czyli niespełnione marzenie o perfekcji,
no i stało się - pół dnia testowałem i porównywałem 32LX70 z 32LX85

wnioski i spostrzeżenie

1) sprawa najmniej istotna wygląd i wykonanie,
tutaj zdecydowanie przeważa 32LX85, model ładnie i solidnie wykonany, posiadający o jedno HDMI więcej niż poprzednik i wejście na karte SD.

2) obraz HD z N-ki
tutaj zdecydowanie widać, że:
32LX85 posiada lepiej wyostrzone szczegóły i nie trudno zauważyć, że tych szczegółów widać więcej,
32LX85 posiada, wydaje, się bardziej NATURALNY i prawdziwy obraz
32LX85 niestety ma gorsze nasycenie barw niż 32LX70 i niestety gorsza głębia obrazu
kolory w 32LX85 są cieplejsze i wpadają bardziej w odcień żółty
czerń 32LX85 ma odcień szary i jaśniejszy niż 32LX70, ale nie wpada tak w niebieski jak jego starszy brat
system 100Hz działa raczej tak samo
niestety nie poprawiono obrazu w ruchu :[ - tu wielki minus, nadal przy szybszych ruchach następuje rozszczepieniekrawędzi obrazu

3) obraz po EURO z Cyfry+
niestety kanały SD wyświetlane są gorzej niż w 32LX70, większa pikseloza, widać zniekształcenia i zakłócenia obrazu

4) formatowanie
i znów minus nic nie poprawiono, a format auto i 16/9 są bardziej szerokie niż w poprzedniku

5) matryca
tu zaskoczenie - przynajmniej w dwóch egzemplarzach, które testowałem nie stwierdzam znaczących nadświetleń,

inna ciekawostka dwa egzemplarze i inne menu !!! :hmm:
jeden posiada sterowanie 3D-comb przez co posiada 2 strony menu - OBRAZ,
a drugi egzemplarz co troche szokujące posiada 1 storne menu OBRAZ i nie posiada 3D-Comb

po za tym ustawienia fabryczne są zupełnie inne w obu tych egzemplarzach - "czeski film" :hmm:

pofatygowałem też się zapytać na www Panasonic pl jaką to matryce zastosowali w 32LX85,
odpowiedź - zastosowano nową matrycę (co jest bardzo odkrywcze), która (podobno) poprawia jakość obrazu.

WNIOSKI:
coś pokombinowali ale nie do końca,
ostrość i szczegółowość poprawione kosztem kolorów i bieli,
lepszy obraz na HD kosztem obrazu na SD,

nadal daleko do ideału.

mimo to polecam :eek:k:
lepszy od każdej BRAVII, Toshiby i LG Scarlet, które stały obok i można było porównać

zastrzegam wszystkie moje opinie są subiektywne i co egzemplarz mogą się różnić
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie musisz wątpić - wystarczy że sprawdzisz na własne oczy
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14360&page=30

Kolorystyka w HD i ilość szczegółów prawie obala mity o rozdzielczości. Bo jakość faktycznie do pozazdroszczenia przez konkurencję. Te rośliny zdają się poruszać na zdjęciach.
p1050813qe1.jpg


p1050835zv4.jpg



Chwila nieuwagi i nasz udział był mocno zagrożony w wyścigu.
p1050635ft8.jpg


a model LX 85 - już dziś do nas wjechał. Pierwsze spostrzeżenia - extra płynność .
ferhin - czy zrobiłeś kalibrację obrazu ? Wydaje mi się że nie i coś Ci ucieka kolor :D.
 

walker214

New member
Pojawil sie nowy gracz na rynku czyli SONY 32v4500 w cenie LX85, wiec moze on spelnilby nasze oczekiwania (sygnal z kablowki) ? Ciekawe jak wyglada w porownaniu do panasonica..
 

walker214

New member
Planuje jutro jechać po tv i nadal nic nie wiem o TX-32LX85, procz tego co napisal fehrin. Naprawde jest tak nieciekawie z sygnalem SD??
 
Do góry