Panasonic TX-37LZD85, ręce opadają !!!

rafal800

New member
W sklepie firmowym Panasa w Gliwicach, obraz wydawał się żyleta, po podłączeniu w domu z Cyfrą, obraz jest szatkowany, zniekształcony i ma kolor czerwony. Proszę podzielcie się swoimi spostrzeżeniami z serią lzd. Może ten super lcd zepsuł się...
 

brekaut

New member
rafal800 napisał:
W sklepie firmowym Panasa w Gliwicach, obraz wydawał się żyleta, po podłączeniu w domu z Cyfrą, obraz jest szatkowany, zniekształcony i ma kolor czerwony. Proszę podzielcie się swoimi spostrzeżeniami z serią lzd. Może ten super lcd zepsuł się...
Wydaję mi się że coś nie tak z podłączeniem ja miałem sprawę odwrotną w sklepie był sygnał słaby ze zwykłej anteny RF więc nie wymagałem zbyt wiele od obrazu ale gdy go przywiozłem do domu i podłączyłem do cyfrowego polsatu zwykłym kablem euro to byłem mile zaskoczony-choć przyznam się że bałem się tego momentu co zobaczę po podłączeniu do swojego tunera.I jeszcze jedno ja mam 32 cale ale nie sądzę żeby to miało większy wpływ.Myślę że lcd masz dobry problem jest z sygnałem-POZDRAWIAM!!!!
 

Incrediboy

New member
rafal800 napisał:
W sklepie firmowym Panasa w Gliwicach, obraz wydawał się żyleta, po podłączeniu w domu z Cyfrą, obraz jest szatkowany, zniekształcony i ma kolor czerwony. Proszę podzielcie się swoimi spostrzeżeniami z serią lzd. Może ten super lcd zepsuł się...

Nie wiń od razu LCD może problem tkwi w twoim sprzęcie z Cyfry a nie w Panasonicu. U mnie działa super przy słabym sygnale z kablówki jest lepiej niż przyzwoicie, dvd to samo. Sprawdź okablowanie o najlepiej postaraj się pożyczyć od kogoś inny tuner i wtedy będziesz widział gdzie leży problem. w około 70% wina leży po stronie źle skonfigurowanego sprzętu a nie winie LCD.
 

Foxxx24

New member
Zgadza się:)
Wielokrotnie już słyszałem w tym od mojego znajomego elektronika,że cyfra plus ma dekodery beznadziejnie i najlepiej jest miec swój z własną anteną.
Ja również myślę,że to kwestia przede wszystkim dekodera,a nie tylo samego okablowania.
Pozdrawiam.
 

marcus1968

New member
rafal800 napisał:
W sklepie <...> obraz wydawał się żyleta, po podłączeniu w domu z Cyfrą, obraz jest szatkowany, zniekształcony i ma kolor czerwony.

Jesli wczesniej obraz z Cyfry byl OK, to ja bym stawial na kable pomiedzy dekoderem Cyfry a LCD - moze byc tez problematyczna kwestia "kompatybilnosci" sprzetu jesli uzywasz polaczenia przez HDMI - jesli tak jest - zmien rodzaj polaczenia lub oprogramowanie (firmware) tunera, ew. wymien tuner ...
A moze miales pecha i akurat chmury Ci sygnal popsuly...;)
 

mpowidel

New member
tx-37lzd85

Mam taki tv od kilku dni odbiera na analogowej kablówce i jest naprawdę dobrze, a nawet lepiej niż na poprzednim tv. Nie zauważyłem podobnych obiawów
 
Do góry