32LZD85 - Syczenie

Detec

New member
Witam
Od kliku tygodni jestem posiadaczem Panasonica 32LZD85. Ogólnie jestem zadowolony lecz jedna kwestia strasznie mnie drażni. Telewizor syczy podczas pracy. Jest to szczególnie denerwujące wieczorem, kiedy ogląda się z dość ściszonym głosem. Przedtem miałem 26LX70P i był tak cichy, że jego pracy w ogóle nie było słychać.
Czy taka jest uroda 32 calowego telewizora, czy coś jest nie tak? Proszę o pomoc i porady, zanim uderzę np. do serwisu (wiadomo, że jak się nie wie co i jak, to mogą łatwo zbyć)
 

sittek

New member
poszukaj po forum, troche ludzi już na ten efekt narzekało, więc proponuje kontakt bezpośredni. Jednakże z moich obserwacji wynika,iz nie jest to wada serii tylko danego modelu lub niedostosowania sie do nowych technologii.
Ja posiadałem niedawno ctr sony, jakiś flat 100Hz, 28 calowy. Obraz super,ale w czasie włączania strzelał tak mocno,że musiałem fachowca wezwać. Przyszedł miły gośc, posłuchał, pokiwał głową i poprosił o jakąś gąbkę. Potem odkręcił obudowę no i poupychał tam i ówdzie moja gąbkę. Od tego czasu juz nie strzelał. Poza tym przy przechodzeniu ze scen cielnych w jasne i odwrotnie strasznie cpykał i jakby iskrzł. Poza tym w czasie pracy tez cos tam mu z tyłu szumiało. Fachowiec stwierdził,że ten typ tak ma no i praca na wysokich napoięciach nie jest cicha. Nie wiem jak jest z lcd, ale może cos w tym jest..
zaznaczam że był to głos laika.
 

brekaut

New member
Detec napisał:
Witam
Od kliku tygodni jestem posiadaczem Panasonica 32LZD85. Ogólnie jestem zadowolony lecz jedna kwestia strasznie mnie drażni. Telewizor syczy podczas pracy. Jest to szczególnie denerwujące wieczorem, kiedy ogląda się z dość ściszonym głosem. Przedtem miałem 26LX70P i był tak cichy, że jego pracy w ogóle nie było słychać.
Czy taka jest uroda 32 calowego telewizora, czy coś jest nie tak? Proszę o pomoc i porady, zanim uderzę np. do serwisu (wiadomo, że jak się nie wie co i jak, to mogą łatwo zbyć)
Witam ja też kupiłem ten lcd ale mój nie syczy jestem jak na razie bardzo zadowolony z obrazu i dzwięku o wyglądzie nie wspomnę też super-jak dla mnie.Radzę spokój wsłuchaj się w niego spokojnie może to przewrażliwienie a jak rzeczywiście będzie Ci to doskwierało to udaj się do sklepu posłuchać inny egzemplarz i jażeli okaże się że jest różnica to zacznij działać.
 

klata69

New member
Spróbuj zmniejszyć jasność obrazu. nie wiem czy to pomoże, ale gdzieś czytalem (nie pamiętam gdzie), że syczenie pojawiało się przy jasności pow. 90%.
 

Detec

New member
To "syczenie" można bardziej porównać do delikatnego iskrzenia, które dochodzi z góry obudowy. Natężenie zmienia się np. przy przełączaniu kanałów. Facet w MM powiedział, że telewizor nie ma prawa wydawać takich dźwięków i on by to reklamował. Zastanawiam się nad tym jak to rozegrać, bo jak TV pojedzie do serwisu to będzie już rozbierany i nie wiadomo jak to będzie w przyszłości. Mam prawo domagać się nowego?
 
Do góry