Panasonic PY80 wszystko o serii?

ArtS007

New member
Bez reklam
Ile razy można przekonywać, że poprawene ustawienia są zależne od oświetllenia otoczenia? Podawanie ogólnych ustawień nie ma więc sensu.

ArtS :)
 

Patrycjusz

New member
dokładnie, a do tego dochodzą jeszcze indywidualne preferencje oglądającego itd.
Zastosowałem ustawienia kolegi łazipęty, bo zaintrygowała mnie ta super głęboka czerń lepsza od plazmy pionka :D:D:D:D:D, :hmm::hmm::hmm:, hihihi.

pzdr
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Czyli co? Kalibrujecie ekran kilka razy dziennie, w zależności od ustawienia Słońca?
 
Ostatnia edycja:

łazipięta

New member
Warunkiem ustawień, które podałem dla tego modelu plazmy jest ciemne pomieszczenie.Zakładam, że ludzie którzy zakupili telewizor w tej technologii zorientowani są, że plazma nie nadaje się do jasnych pomieszczeń bo inaczej weszliby z pewnością w lcd.Jest to oczywista oczywistość. A co do "pionka" to będzie on już niebawem jechał na matrycach panasa moi drodzy lub zawiesi produkcję tv w technologii plazmowej.he he hi hi se se
 

Dziura.m

New member
Nie wiem jak jest w PY85 ale w 800 nie ma podanych wartości są tylko bezskalowe paski . Zatem jak mam rozumieć te 35 bądź 80 u siebie ??
Bo na oko , jak mawiał mój wykładowca od miernictwa, to chłop umarł.
Pozdrawiam
 

Patrycjusz

New member
sorry łazipęta, ale jak czytam to co piszesz, twoje wskazówki co do ustawień obrazu i przeznaczenia plazmy do ciemnego pomieszczenia, to odnoszę wrażenie, że ty chyba nigdy nie miałeś styczności z pv80.

pzdr
 

espaniol

New member
kalibracja obrazu na TH42-PY80P help

:mrgreen: Witam ludzicha ..zaraz sie zdenerwujeta na mnie czlowieki ale kupilem sobie dzis ta piekna maszynke ...i kolegac KIKI npisal mi abym...Pamiętaj tylko o kalibracji obrazu. jak to sie robi i moze jakies linki do watkow wczesniejszych..lub jakies podpowiedzi ...very very plisu..pozdrawiam:roll:
 

RheeTCT

New member
Szacun gościu za dobry wybór!
Kolega kiki miał prawdopodobnie na myśli profesjonalną kalibrację wykonywaną przez fachowca ,przy użyciu odpowiedniego sprzętu.Oczywiście można sobie taką usługę zafundować,ale jak się wydaje można również poprzestać na próbie wyregulowania tv samemu,stosownie do własnych preferencji.Pomocne mogą być(jako przykład) ustawienia wypróbowane przez innych-szukaj na forum takich przykładów.
No i dobrze jest ustawić jasność i kontrast ok. połowy skali na jakieś 200 godzin,żeby "dotrzeć" matrycę.
 
Ostatnia edycja:

espaniol

New member
moze troche podpowiedzi

:mrgreen: serdeczne...,dzieki ale moze jakies linki zebym sobie przestudiowal podstawy w ustawieniach podzielcie sie doswiadczeniami ... bardzo bardzo dzieki pozdrawiam:roll:
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Generalnie te plazmy są już bardzo dobrze zestrojone. Zresetuj telewizor do ustawień domyślnych, ustaw tryb kinowy i barwy na ciepły. Jeśli pasuje Ci taki obraz, to więcej już nie musisz kombinować :).
 

espaniol

New member
Jezusicku a to ci kaliber

:( juz ja mam kalibracyji dosc ..a tak chcialem dobrze..modele ..ja za ich usluge proponowalbym 3 tys ...i to by bylo za malo ..o j ta Polska to dziwne czlowieki...a tak na serio koledzy prosze o praktyczne rady, podpowiedzi, a prosze tych ktorzy juz ta maszynke maja nieco dluzej pozdrawiam:mrgreen:
 

espaniol

New member
o my god

:confused: fazer58..serdeczne dzieki ....sprobuje zrobic tescik ..poinformuje jak mi to poszlo pozdrawiam ..i prosze jeszcze , jeszcze ..sugestie podpowiedzi czy idzie jeszcze cusik wydusic z niego ..oczywiscie w granicach rozsadku:roll:
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
RheeTCT napisał:
No to niezłą cenę tam mają - tysiaka za jakąś godzinkę czy dwie roboty.....

Skoro to taki łatwy zarobek to zachęcam do stworzenia swojego biznesu w tym stylu, wystarczy krótki intensywny kurs z fizyki (po angielsku, głównie dział optyka), sprzęt za min 5-6 tys Euro, poznanie menu serwisowych i już można zaczynać zarabiać kokosy.

@ espaniol

Koledzy dali link do PEŁNEJ kalibracji, która raczej w Twoim przypadku nie jest konieczna, wystarczy kalibracja podstawowa bez ingerencji w menu serwisowe, która jest dużo tańsza.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zapomiałeś dodać że koszt szkolenia kilka tyś Euro.
I pikanterii dodaje fakt że wchodzisz w menu najnowszych modeli i ponosisz ryzyko uszkodzenia. Jeśli coś pójdzie nie tak to uszkodzony sprzęt np. za 20.000 jest Twój :D
 
Do góry