Panasonic LZD85 - test, opinie, wszystko o serii. (32LZD85, 26LZD85, ...)

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nikon, to chyba pomylka. Ten model ma FullHd opiero od 37'. 32' to nadal tylko HD Ready. Może wyczytałeś 1080 i skojarzyło Ci się z Full HD, tymczasem chodzi o to, że ten model przyjmuje taki synał 1080p/24fps z Blueray i tyle, natomiast matryca ma rozdzielczość 1368/768. Polecam czytac oficjalne strony, Na innych jest sporo błędów i błędnych informacji tylko napędzających klienta.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

MJot

Member
Nikon300 ma rację, na stronie Panasonica podali dla LZD85:
- panel LCD IPS-Alpha Full HD (1920 x 1080 pikseli)
- skanowanie 100 Hz Motion Picture Pro 2 z technologią wyostrzania ruchu - technologia V-real PRO 3
- kontrast dynamiczny 10 000:1
- inteligentny kontroler sceny
- odtwarzanie obrazu w formacie 24p

Wcześniejsze informacje na forum też potwierdzają, że LZD85 jest FullHD

Pojawiły się też inne, nowe modele, w tym 50 calowe plazmy serii PY (800/80) i PV8
 
Ostatnia edycja:

AnTurek

New member
Filmy na SDHC

Czy ktoś wie, czy nagrane na karcie SDHC filmy (np. na kamerze AVCHD) będzie można na tym odbiorniku odtworzyć bezpośrednio ?

Czy slot kart SDHC w tym modelu służy nie tylko do odtwarzania zdjęć JPEG lecz również do odtwarzania filmów (również tych w rozdzielczości HD w formacie AVCHD)?
 

klata69

New member
Obawiam się, że jedynie zdjęcia... przynajmniej tak było dotychczas i nie sądzę, aby coś się zmieniło. Przynajmniej w opisach nowych LCD nic o tym nie piszą.
 

KOJOT80

New member
AnTurek napisał:
Czy ktoś wie, czy nagrane na karcie SDHC filmy (np. na kamerze AVCHD) będzie można na tym odbiorniku odtworzyć bezpośrednio ?

Czy slot kart SDHC w tym modelu służy nie tylko do odtwarzania zdjęć JPEG lecz również do odtwarzania filmów (również tych w rozdzielczości HD w formacie AVCHD)?

No właśnie odtwarza nie tylko zdjęcia le i filmy! Na tym polega min. jego różnica w porownaniu do LX700. Panasonic i Sony wspólnie wypracowały AVCHD. Fajnie tak odtworzyć sobie filmik z karty Sd nagrany na kamerze HD.
 

_spy_

New member
Skąd ta informacja? W instrukcji do tego modelu nie ma ani słowa o odtwarzaniu filmów: Only “.JPG” extension can be read by this TV.
 

KOJOT80

New member
_spy_ napisał:
Skąd ta informacja? W instrukcji do tego modelu nie ma ani słowa o odtwarzaniu filmów: Only “.JPG” extension can be read by this TV.

Hejka
Informacji o możliwości otwarzania na nowych Panasoniach zarówno zdjęć jak i filmów z kart SD jest całkiem dużo. Oto przykłady:

zaczerpnięte ze str. http://hfc.com.pl/?

"Odtwarzanie formatu AVCHD
Telewizory Panasonic Viera umożliwiają odtwarzanie filmów video Full HD z doskonałą płynnością ruchu i żywymi kolorami. Wystarczy włożyć kartę pamięci SD do gniazda w telewizorze, aby obejrzeć na dużym ekranie wideoklipy Full HD zarejestrowane przez kamery HD Panasonic.
* Co to jest AVCHD?
AVCHD to standard opracowany wspólnie przez Panasonic i Sony. Dzięki zastosowaniu efektywnych kodeków pozwala rejestrować sygnały HD 1080i na nośnikach takich jak 8-centymetrowe płyty DVD oraz karty pamięci SD/SDHC. Format AVCHD umożliwia kamerom HD tworzenie długich nagrań na płytach DVD i kartach pamięci SD/SDHC."

inny przykład:

http://www.hi-fi.com.pl/
Większość modeli telewizorów jest wyposażona w gniazdo na karty pamięci SD. Wystarczy wyjąć kartę SD np. z cyfrowego aparatu fotograficznego lub kamery i włożyć ją do gniazda, aby natychmiast obejrzeć pokaz zdjęć lub film video na płaskim ekranie telewizora.

to samo na http://66.102.9.104/search?q=cache:...s=335+37LZD800+avchd&hl=pl&ct=clnk&cd=2&gl=pl

wydaj mi się ze to wyczerpuje temat :D
pozdro
 

AnTurek

New member
Czas reakcji 16 ms

Czy nie uważacie, że czas reakcji jest zbyt duży jak na obecne czasy? Na stronie producenta niby nie piszą o tej wartości, lecz na innych witrynach można odczytać, że wynosi on aż 16 ms.

http://manager.money.pl/hitech/tele...tv;full;hd;32;tx-32lzd85,telewizor,24411.html

A na tej stronie z kolei pisze o czasie 14 ms. Nie rozumiem tylko jednego:

Dlaczego w nawiasie ujęte są dwie wartości, które się sumują (8 + 6) ?

http://en.buchmann.ch/products/Panasonic_TX-32LZD85_Full_HD_Aktions_Preis_anfragen.htm
 
Ostatnia edycja:

_spy_

New member
Kojot, na stronach, które podałeś jest wyraźnie napisane:

"Ponadto, modele plazmowe z serii PY800 obsługują nowy standard AVCHD"

Myślę, że jadnak ten model nie odtwarza AVCHD. Tak jak napisałem, nie ma o tym ani słowa w instrukcji.

Jeśli ktoś ma możliwości to sprawdzić w praktyce, to bardzo proszę o taki test, bo jestem zainteresowany zakupem tego telewizora. ;)
 

AnTurek

New member
_spy_ napisał:
Kojot, na stronach, które podałeś jest wyraźnie napisane:
"Ponadto, modele plazmowe z serii PY800 obsługują nowy standard AVCHD"
Myślę, że jadnak ten model nie odtwarza AVCHD. Tak jak napisałem, nie ma o tym ani słowa w instrukcji.
Jeśli ktoś ma możliwości to sprawdzić w praktyce, to bardzo proszę o taki test, bo jestem zainteresowany zakupem tego telewizora. ;)

Dokładnie też jestem tym zainteresowany. Wszystko jednak wskazuje na to, że jednak tylko przeglądanie zdjęć jest możliwe z karty SDHC.

Ale, czy może to ktoś potwierdzić ? Zadzwonie do Panasonic Polska, może oni mi udzielą informacji.
 

jakenda

New member
:eek:k: no i nic nowego nie słychać wszyscy nabrali wody w usta. Sprzedaż miała ruszyć w maju a tu cisza nikt nie pisze ,że widział już to cudo w sklepie a tym bardziej nikt nie dzieli się pierwszymi wrażeniami nawet ten watek zamiera.To co nic sie nie dowiemy o tym telewizorze:)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
jakenda napisał:
:eek:k: no i nic nowego nie słychać wszyscy nabrali wody w usta. Sprzedaż miała ruszyć w maju a tu cisza nikt nie pisze ,że widział już to cudo w sklepie a tym bardziej nikt nie dzieli się pierwszymi wrażeniami nawet ten watek zamiera.To co nic sie nie dowiemy o tym telewizorze:)

Nic się nie pisze, bo nie ma o czym. TV nie ma w sklepach więc i nie ma kupujacych a więc i oceniających. W ten sposób koło się zamyka :eek: Trzeba się uzbroić w troszkę cierpliwości. Myślę, że w połowie maja nowe Panasy trafią do sklepów w odpowiedniej ilości w stosunku do oczekiwań potencjalnych nabywców. Tym bardziej, że do Euro 2008 już tuż tuż, stąd też chyba takie poddenerwowanie wśród forumowiczów :grin: Każdy chce mieć szybko nowy TV :p
 

AnTurek

New member
jakenda napisał:
:eek:k: no i nic nowego nie słychać wszyscy nabrali wody w usta. Sprzedaż miała ruszyć w maju a tu cisza nikt nie pisze ,że widział już to cudo w sklepie a tym bardziej nikt nie dzieli się pierwszymi wrażeniami nawet ten watek zamiera.To co nic sie nie dowiemy o tym telewizorze:)

W sklepach internetowych są w ofertach te modele.
 

whiteghost

New member
Zastanawiam się mocno nad zakupem tego TV. Probmel tylko, że wciąż jest mało recenzji/opinii na jego temat, a wolałbym nie kupować w ciemno.
Ktoś tutaj wspomniał o czasie reakcji 16 ms. Czy jest to rzeczywiście duża wartość, które będzie w znacznym stopniu odczuwalna ?
 
Do góry