32LX70P - współpraca z N-ka po HDMI

Sylwia

New member
Witam,

Wstepnie zdecydowałam sie na zakup tego telewizora.Bede miala mozliwosc podlaczenia go tylko po HDMI.z N-recorderem.Czy wystepuja problemy z dzwiekiem/obrazem przy tym polączeniu?
 

fiaam

New member
Po aktualizacji oprogramowania recordera już nie występują. Minusem jest brak możliwosci sterownia głosem za pomocą pilota od "n" (w trybie HDMI). Dlatego większosć użytkowników ustawia recorder w trybie DVI i puszcza dzwięk po kablu cinch.
 

Sylwia

New member
cześć

po podlaczeniu kablem hdmi i zmianie formatu w RES na 720p lub 500...widze obraz ale brak fonii,czyli to co czasamiu czytalam generalnie.

czy mozna cos w ustaWIENIACH zmienuc czy niestey oddac tv do sklepu internetowego?

dzwonilam do N,powiedzieli ze to konflikt oprogramowania,nie ich wina.
prosze o opomoc,nie mam innego wyjscia jak po hdmi...
 

fiaam

New member
Najpierw sprobuj tego:
W ustawieniach nboxa ustaw "dolby digital" na "nie" ,przelacz nboxa w tryb HDMI i ustaw 1080i. Jezeli masz nboxa z serii BXZB to moze nie byc dzwieku, z seria BSKA nie powinno byc problemu. Koniecznie zrob aktualizacje oprogramowania.
Jezeli dzwieku nie bedzie przestaw nboxa w tryb DVI i podlacz dzwiek za pomoca kabla cinch. Twoj telewizor jest sprawny, to nbox powoduje problem.
 

Sylwia

New member
Dziekuje za info i sprawdzam wieczorem.Czy sa jeszcze jakies ustawienia do korekty typu zrodlo dziweku cyfrowy,analogowy etc?
 

Sylwia

New member
i jeszcze jedno pytanie,bo wlasnie okazalo sie ze jestem w potrzasku:sklep internetowy powiedzial mi,ze jak juz otworzylam i podlaczylam tv to nie mam mozliwosci zwrotu do 10 dni po zakupie.Że tylko fabrycznie zapakowany sprzet.Prawda to czy chcą mnie "spławić"?
 

fiaam

New member
Niestety prawda, do 10 dni możesz zwrócić towar nieuzywany, oryginalnie zapakowany. Teraz pozostaje Ci "niezgodność towaru z umową". Dlaczego chcesz go zwracać? Mówię Ci na 100% problemy powoduje nbox, nie telewizor.
 

Sylwia

New member
Czesc Fiaam,

Nie pocieszyłeś mnie ale skoro tak jest to nie mam wyjscias i musze zostac z TV.

Na marginesie,mam nboxa z serii BSKA,ustawilam dekodre na dziwek digital NIe plus 1080i (na RES).Probowalalm najpierw wlaczac dekoder potem TV i na odwrot - obraz byl,dzwieku BRAK.

Sasiad u mnie podlaczyc 42 PV80 i to samo,brak dzwieku.Byc moze jest jeszcze cos w ustawieniach co nalezy zmienic?Bo jesli zrobilam wszystko OK,tzn ze PV 80 czy LX70p nie wspolpracuja z nrecorderem via HDMI?

Pytanie dodatkowe:czy istnieje bezprzewodowy przekaznik,czyli bez kabla uzyskac fonie?Dziekuje za info.
 

pawek

New member
Jednokrotne nacisnieci zmienia tylko rozdzielczosc np. z 720 na 1080. Z tego co piszesz wynika ze jest ustawiony na dvi. Przytrzymaj RES dluzej ok. 4-5 s i jak jest na dvi to powinien zmienic sie na hdmi.
 
Ostatnia edycja:

Sylwia

New member
dziekuje.najprawdopodobniej mialam 1080 dvi zamiast 1080 hdmi poniewaz nie wiedzialam o tym,zeby dluzej przytrzymac RES.Dzsiaj sprubuje jeszcze raz:)
 

fiaam

New member
Pamiętaj, że w trybie DVI musisz połączyć nboxa z telewizorem kablem cinch. W trybie HDMI dzwięk jest przesyłany po kablu HDMI - minusem tego rozwiązania jest brak możliwosci sterownia dzwiękiem za pomocą pilota od nboxa.
 

Sylwia

New member
Niestety.ustaiwnia hdmi,dzwiek dolby digitaL NIE i w dalszym ciagu brak obrazu a fonia sporadycznie.Próbowałam narożnych wartościach hdmi (500,1000 etc).

Bez sensu jest ten probelm HDCP.Cala istota ogladania i sluchania za pomoca HDMI jest w tej chwili kkontrowersyjna majac n-recordera...

dziekuje za pomoc i porady.(chyba ze jest jeszcze cos co moglabym zmienic w ustawieniach zeby dzialalo po tym kablu,ale juz w to nie wierze;-)
 

fiaam

New member
Wyłącz telewizor i nboxa (nboxa z prądu na kilka minut).
Podłącz kabel HDMI do wejscia HDMI1 w telewizorze, włacz telewizor, przełącz w tryb AV, wybierz HDMI1. Włącz nboxa, po pobraniu listy programów ustawi się na kanale 7.Wciskając przycisk RES ustaw go na 1080i - jeżeli jest obraz i głos to ok.Jeżeli nie ma głosu przytrzymaj kilka sekund przycisk RES i przełącz nboxa w tryb DVI. Dzwięk podłącz poprzez kable cinch (w telewizorze do gniazda Component Audio R L ).
Najlepiej zawsze włączaj najpierw telewizor, a następnie nboxa - nie będziesz miała problemów.

Jeżeli problem z obrazem nie ustąpi to podejrzewam uszkodzenia kabla HDMI
 

Sylwia

New member
dziekuje za informacje.

1.zrobilam jak sugerowałeś: niestety nrecorder i LX70P nie współpracują po HDMI..
2.Kupiłam sender audio video(cena 80 pln wiec pewnie średni ).Obraz troche zamazany,dźwiek w miare ok.Zastosowalam rozwiązanie ze na DVI mam obraz poprzez kabel hdmi a dzwiek lapie z sendera.Troche uciazliwe bo trzeba wlaczac sender na dole i na gorze,ale dziala a pilotem mozna sterowac i tu i tu.

Jeszcze 2 pytania:
1.Czy taki sender "zżera" duzo pradu (chcialabym zostawic je właczone bo wygodniej)
2.Czy moznja kupic jakis uniwersalny,niedrogi pilot do N RECORDERA ?
 
Do góry