Ciemny obraz TX32LXp

Jozev

New member
Witam.Mam pytanie do posiadaczy w/w modelu.Otóż posiadam ten model od 2tyg. i poza nierównym podświetleniem matrycy, ale to da się przeżyć mam zastrzeżenia co do możliwości regulacji jaskrawości.W ustawieniach fabrycznych,nie da się go poprostu oglądać jest ciemny. Czy jest w trybie kino,normalny lub auto.Jedynie w dynamicznym jest w miarę.A jak przesune regulację kontrastu i jaskrawości na max dopiero jest ok;).A gdzie jest jakiś zapas regulacji na przysłość przecież za pare lat lampy też się w jakimś stopniu zużyją i co wtedy nowy TV ???. Ogólnie rzecz biorąc na ustawieniach fabrycznych jest tragedia:( jeżeli chodzi o jasność ekranu. Czy u Was jest podobnie czy ja trafiłem na wadliwy??? Proszę o pomoc i Wasze opinie na ten temat.
 

mirsiek

New member
O ile się nie mylę, to posiada on okład dopasowujący parametry wyświetlania do jasności w pomieszczeniu.
 

fiaam

New member
Ale tylko w trybie "auto" automatycznie dostaraja jasność, skoro @Jozev twierdzi, że we wszystkich trybach jest za ciemno to może faktycznie jest coś nie tak z telewizorem.
 

Jozev

New member
Witam.No co do tego ciemnego ekranu sprawa wygląda następująco:Najpierw zadzwoniłem do Panasonic Polska,ale całkiem niepotrzebnie bo okazało się że niema tam tak naprawdę ludzi którzy wiedzą o co chodzi.(Traktują ludzi jak intruza i do tego niekompetentni)Potem zadzwoniłem do serwisu we Wrocławiu(wybrałem losowo) gość mi wytłumaczył,że niema co się martwić po pierwsze lampy podświetlające wytrzymają dłużej,a ewentualne zwiekszenie jasności w przyszłości można podnieść przez menu serwisowe.Dlatego dałem sobie na luz z wymianą na inny ,bo zawsze można trafić na gorszy i zwiększymi wadami.Chociaż z drugiej strony 2 dni temu trafiłem sklep w którym był ten model(ogólnie w moim mieście go nigdzie niema)Oczywiście sprawdziłem jak jest w nim i powiem ,że prawie tak samo było z możliwością podkręcenia jasności.Dlatego (Mirsiek) ma prawdopodobnie rację co do układu który ma zmieniać parametry wyświetlania i jasności w pomieszczeniu.Z drugiej strony powiem wam,że jeżeli chodzi o ten czujnik C.A.T.S tak naprawde to bajer który nie działa sprawdziłem na trzech innych LE,LM i jeszcze na innym modelu 37" z matrycą IPS za 4600zł.Niezależnie czy jest przysłonięty czy się go oświetli mocnym światłem(Podobny czujnik miał przecież LG).No i jeszcze jedna rzecz którą odkryłem to że tańsze modele jak LM czy LE mają taką opcję jak podświetlenie lamp i zdecydowanie większą jasność do regulacji.Jednym słowem ten model tak ma.Ja się już z tym pogodziłem.Dzięki za wytrwanie do końca.:D
 

mirsiek

New member
Ależ Jozev - LE i LM to inna bajka, która ma przełożenie niestety na cenę.
Nic się nie martw, mój kolega przyzwyczaił się nawet do teściowej, a co dopiero do LX-a. Na pewno byłoby mu łatwiej do telewizora.
 

Jozev

New member
Mirsiek dobre to co napisałeś wiem coś o tym i zgadzam się z tobą w 100%:D.Ale napisz mi czy na ustawieniach fabrycznych możesz go normalnie oglądać i czy nie wydaje Ci się trochę za ciemny.Mam rację czy nie????
 
Ostatnia edycja:

mirsiek

New member
Jeśli mam być szczery, to jestem dopiero na kupnie LCD-ka, jednak z powodów lokalowo- meblowych jestem zmuszony szukać 26 cali. Przyglądałem się Soniakom, ale mnie nie powalały. Jedynie poważnie zastanawiałem się nad 26 T 3000 + 5 lat gwarancji, ale promocja się skończyła , a model był praktycznie nieosiągalny - może i lepiej. Lekko mnie ruszył Sharp 26AD5, do czasu jak zobaczyłem w sklepie Sharpa z obrazom w dziwnych konwulsjach- przypadek? W końcu pozostał ten, który najbardziej mi się podobał od początku, czyli 26LX70. W sklepie widziałem wprawdzie 32- calowy i może był ciut ciemniejszy od innych, ale jak pisałem to inna bajka. Nie bawiłem się w ustawienia. Nie wiem czy uda mi się go kupić przed wakacjami, ale 90 proc. będzie to LX i mam nadzieję, ze na olimpiadę zdążę, a może na EURO 2008. Liczę jedynie na to, że może dołożą tuner DVB-T. Konkretne informace na temat LX70, choć 26 cali z pewnością uzyskasz od < wa12 > (poszukaj na forum), który i mi bardzo pomógł.
ps
zgadzasz się co do telewizora- czy mamusi?
 

Jozev

New member
Powiem Ci tak, ogólnie niemam wiekszych zastrzeżeń co do tego modelu jedna rzecz w nim mi się podoba najbardziej ,jadę na zwykłej antenie(myśle o N-ce) i niema problemu z jakimś tam smużeniem.A co do SHARPA to miałem okazję zobaczyć co ma ciekawego i nic nie zrobiło na mnie wrażenia poza napisem MADE IN JAPAN. i do tego wciąga 155W prądu,a model 32" 180W więc co to za nowa technologia.A dodatkowo po matrycy można rysować wzorki palcem.
ps. :hmm:zgadzam się co do TV !!! i już przywykłem ,a co do tego drugiego to niewiem czy starczy mi życia:-D:mrgreen:
 

fiaam

New member
Jozev napisał:
Z drugiej strony powiem wam,że jeżeli chodzi o ten czujnik C.A.T.S tak naprawde to bajer który nie działa sprawdziłem na trzech innych LE,LM i jeszcze na innym modelu 37" z matrycą IPS za 4600zł.Niezależnie czy jest przysłonięty czy się go oświetli mocnym światłem

To chyba u Ciebie nie działa, bo u mnie wszystko działa jak należy. Wybieram tryb "Auto" daję po czujniku latarką i obraz się rozjaśnia, przestaję świecić i obraz się przyciemnia. Najlepiej widać to wieczorem.
 

Jozev

New member
Dobra Fiaam załóżmy,że to u Ciebie działa(nie pisze tego złośliwie) w takim razie powiedz mi dlaczego i po co są jakieś możliwości ustawienia w trybie (AUTO) jeżeli ten TV ma sam dostrajać obraz ??? 2.ustaw tryb AUTO na najniższe parametry(jasność,kontrast) a po wyjściu z menu zobacz czy automatycznie sam skoryguje obraz, tak żeby było można go w mierę oglądać. 3.Paski regulacyjne powinny się przemieścić w inne położenie,tak czy nie???
 

Jozev

New member
Dobra Fiaam załóżmy,że to u Ciebie działa(nie pisze tego złośliwie) w takim razie powiedz mi dlaczego i po co są jakieś możliwości ustawienia w trybie (AUTO) jeżeli ten TV ma sam dostrajać obraz ??? 2.ustaw tryb AUTO na najniższe parametry(jasność,kontrast) a po wyjściu z menu zobacz czy automatycznie sam skoryguje obraz, tak żeby było można go w mierę oglądać. 3.Paski regulacyjne powinny się przemieścić w inne położenie,tak czy nie???
 

irroo

Klub HDTV.com.pl
VIP
Również posiadam ten tv i oglądam z Enki , co do jasności to mam ustawiony tak:
rodzaj obrazu - auto
kontrast - pod koniec skali
jaskrawośc - duż mniej niż połowa skali
kolor - połowa skali
ostrośc - troche ponad połowa skali
balans bieli - normalny
sterowanie kolorami - włączony
mpeg nr -pośrednie
i obraz mam jak dlamnie bardzo dobry
 

Jozev

New member
Irroo dzięki za sprawdzenie i opis jak wygląda to u Ciebie.Ja mam podobne ustawienia parametrów oprócz, jasności u mnie jest 90-95% paska regulacyjnego.Troche to jest dziwne,ale jeżeli to można zmienić przez menu serwisowe to niech narazie będzie tak jak jest.
 

akus

New member
Ja u siebie wg porad zawartych wcześniej na forum zwiekszyłem podświetlenie w trybie kinowym na 406 z 276. I uważam ze jest lepszy obraz.
 

Piotr1303

New member
Mam ten TV od roku patrzę na niego z odległości 1m i na początku tak jakby mi różne rzeczy przeszkadzały. Obecnie nic już nie zauważam, nawet niedawno oglądałem swój stary TV Thompson 29” scenium i powiem Wam Panowie tego się nie da oglądać. Panas to Panas. Pozdrawiam wszystkich posiadaczy i sympatyków Panasonica TX-32LX70P
 

zen44

New member
Regulacje

Mam LX70 od miesiąca. Ogólnie jestem zadowolony:) .
Uważam jednak, że menu fabryczne jest b.skromne- mało regulacji.
Piszecie o menu serwisowym, jak wejść na to menu:confused: , czy sam mogę to zrobić.
Zen
 

Jozev

New member
Zen44 na twoim miejscu nie próbował bym raczej zaglądać do menu serwisowego,bo można tam trochę namieszać i tv może się uszkodzić,a w takim przypadku nie masz już gwarancji.Za wszystkie szkody spowodowane przez Ciebie będziesz musiał zapłacić z własnej kieszeni.Zastanów się czy warto!!!
 
Do góry