TX-26LX70P (co w zamian)

at0m

New member
Witam, po przeczytaniu wielu informacji w internecie zdecydowałem się na zakup Panasonika TX-26LX70P.
Niestety model ten jest nieosiągalny w żadnym ze sklepów w mojej okolicy (trójmiasto), ani nawet w żadnym ze sklepów internetowych.

W związku z tym mam pytanie jaki inny model telewizora 26' o porównywalnych parametrach i cenie mi polecicie?

A tak BTW to może się ktoś orientuje czemu ten model jest tak trudno osiągalny?

Pozdrawiam
 

at0m

New member
U Jonczyka nie mają. Do maximedia.pl napisałem maila i czekam na odpowiedź.

Szczerze powiedziawszy to wolał bym kupic gdzieś na miejscu bo na forum jest parę skarg na nierównomierne podswietlenie przy krawędziach na skutek złego skręcenia matrycy w modelach 32".

Czy ktos miał z tym problem w przypadku modelu 26"?
 

radzix

Member
Wg. mnie na 26'' szkoda kasy, jest to mniej więcej odpowiednik 21'' crt. Lepie dołożyć 200-300zł i zgarnać 32. No chyba, że tv ma robić za monitor.

Pzdr.

Życzę udanych zakupów.
 

at0m

New member
No własnie ma zastapić stary wysłużony 21' CTR, którego wielkośc jest w pełni zadowalająca.
 

sunnyluk

Member
Wziąłbym na Twoim miejscu 32", sam aktualnie jestem na kupnie 32LX70P i tylko czekam na mały dopływ gotówki i będę zamawiał. Dziś 26" nie opłaca się kupować skoro dokładając 300zł masz naprawdę większy tv i większą przyjemność z oglądania.;)
 

mirsiek

New member
Zastanawiam się, kiedy wszyscy ,,doradcy" typu <<radzix>> przestaną się wymądrzać i przekonywać o wyższości 32 nad 26 cali. Ludzie ! Jeżeli ja, lub ktoś inny ma zamiar popełnić ten zakup, to nie mieszkamy w na Kamczatce i widzimy jakia jest wielkość obrazu. Zwracając się o pomoc na forum z reguły szukamy informacji o konkretnym modelu, lub jaki sprzęt wybrać. Nzjczęściej wielkość jest już wybrana ze względu na jakieś uwarunkowanie. Porady mówiące jedynie ,,kup większy" możecie sobie podarować. Szkoda klawiatury.
 
Ostatnia edycja:

rpa

New member
Akurat różnica w cenie to ok. 400zł między 26" a 32". Ostatnio z ciekawości robiłem pomiary i telewizor 26" oglądany np. na TVP1 w 4:3 to ok. 21".
Nikt tu o tym nie pisze ale ten 26" nie ma wejścia VGA, więc jako typowy monitor raczej nie posłuży. Oczywiście z kompem można go podłączyć po Component'ie - większość kart graficznych teraz ma takie wyjście.
PS. Ja zbieram na TX-37LZ70P :) - oglądam z 4 metrów
 

wa12

New member
rpa napisał:
Akurat różnica w cenie to ok. 400zł między 26" a 32". Ostatnio z ciekawości robiłem pomiary i telewizor 26" oglądany np. na TVP1 w 4:3 to ok. 21".
Nikt tu o tym nie pisze ale ten 26" nie ma wejścia VGA, więc jako typowy monitor raczej nie posłuży. Oczywiście z kompem można go podłączyć po Component'ie - większość kart graficznych teraz ma takie wyjście.
PS. Ja zbieram na TX-37LZ70P :) - oglądam z 4 metrów

Mam 26LX70 ponad pół roku i muszę powiedzieć, że jestem z niego bardzo zadowolony.
Co do wielkości ekranu to mi zupełnie wystarcza, a oglądam tv z ok 2 m. Też wcześniej miałem crt 21" i rozważałem zakup 32", ale wybrałem 26" i nie żałuję.
Co do wejścia VGA, to ten model je posiada, jak najbardziej.
Ja mam podłączony komputer przez HDMI i do oglądania filmów jest to połączenie optymalne.
 

rpa

New member
wa12 - faktycznie masz rację, 26LX70P ma VGA pomyłka z 26LM70P, 1 litera a tak wiele zmienia :)
 

mirsiek

New member
wa12 napisał:
Mam 26LX70 ponad pół roku i muszę powiedzieć, że jestem z niego bardzo zadowolony.
wa12 napisał:
Jeszcze raz dzięki ,, wa12 " za zdjęcia i informacje o gwintach z tyłu telewizora, a tak w ogóle po tym pół roku, czy masz jakieś uwagi? Jestem co raz bliżej zakupu - cena spada, gotówki przybywa. Zastanawiam sie jeszcze, kiedy Panasonic wmontuje, podobnie jak niektórych krajach w modelach 26 LXD 70 tunery DVB-T?
atOm; jak tam poszukiwana LX-a?
 
Ostatnia edycja:

wa12

New member
mirsiek napisał:
a tak w ogóle po tym pół roku, czy masz jakieś uwagi? Jestem co raz bliżej zakupu - cena spada, gotówki przybywa. Zastanawiam sie jeszcze, kiedy Panasonic wmontuje, podobnie jak niektórych krajach w modelach 26 LXD 70 tunery DVB-T?
Po ponad pół roku nadal uważam, że to świetny telewizor. Od czasu jak mam cyfrową VECTRE to jest jeszcze lepiej, obraz żyleta. Teraz czekam na HD, ma być w drugim kwartale. Pewnie czekają na szerszą ofertę kanałów bo teraz to by mogli dać jeden jak multimedia, a to trochę bez sensu, chyba żeby się chwalić: mamy HD. Co do wbudowanego tunera, to trzeba na to troche poczekać, właśnie zaczęły się testy multipleksu TVP w mpeg-4, a większość tv ma wbudowane tunery mpeg-2. Jak nadawcy będą nadawać sygnał cyfrowy to i producenci się dostosują, bo będzie popyt na takie telewizory.
 

at0m

New member
mirsiek napisał:
atOm; jak tam poszukiwana LX-a?

Nigdzie nie ma modelu 26", ani w sklepach w trojmiescie, ani w sklepach internetowych, ani nawet na allegro. Przyjdzie chyba czekać aż Panasonic wypuści TX-26LX80p ;)
 

wa12

New member
at0m napisał:
Nigdzie nie ma modelu 26", ani w sklepach w trojmiescie, ani w sklepach internetowych, ani nawet na allegro. Przyjdzie chyba czekać aż Panasonic wypuści TX-26LX80p ;)

Dzisiaj widziałem 26LX70 w mediamarkt w Białymstoku za 2599 zł. Stoi tam już dwa miesiące od otwarcia sklepu i poprzednio kosztował 2999.
 
Do góry