Dvb

mareknot

New member
Witam! Jestem świeżym posiadaczem Panasa PZ70E z głowicą na kanały nadawane w systemie DVB T:) , lecz po podłączeniu do anteny z tym sygnałem niestety odbiornik nie daje znać, że taką głowicę posiada, nie da się przełączyć w ten tryb i w menu nie nie ma śladu o takich funkcjach:( . Może ktoś spotkał się z tym problemem? Pozdrawiam Marek

P.S. Przepraszam za zamieszanie, poradziłem sobie tym problemem. Zainteresowanych mogę o tym problemie poinformować. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
 
Ostatnia edycja:

wkar

New member
próby z pz70

Jaka jest Twoja opinia o tym tv?
Jakdziała u Ciebie DVB?
Czy robiłeś próby z mpeg-4?
Czy oglądałeś 24p?
Jestem b. ciekawy.
Mam taki tv i uważam go za z.....
Pzdr. wkar.
 

mareknot

New member
Witam!:)
Na razie wszystko w porządku. Działa dobrze. Pod sygnałem analogowym, wiadomo, cudów nie ma:confused: , ale oglądać można spokojnie. Polsat lepszy niż TVN. Wniosek nadajniki do wymiany). Pod tunerem cyfrowym DVB, z kanałami podstawowymi (Katowice - odbiór z Szczyrku) TVP 1,2,3 - dobry odbiór, z TVP Sport- jest różnie, chyba zależy od pogody (sic!!!) obraz i dzwięk się rwie, a na ekranie mam szachy(kwadraciki kolorowe, tylko konia brak, chyba, że transmisja z hippiki). Pod Cyfrą na HD(NG) obraz super. Dzisiaj dokupię kabel optyczny pod ampli i zobaczymy jak Cyferka zagra(jak będzie co). Do DVD jeszcze nie podłączałem. Dam znać. Generalnie jak na nasze (PL) warunki telewizorek wart kupna. Zobaczymy dalej jak będzie działał. Pozdrawiam
 

wkar

New member
pz cd...

Ciężko pisać!
Nasmarowałem taki "piękny" list i..... wcięło!!!

Cieszę się, że dobrze odbiera Cyfra.
To jest jakiś "wynik".
Podobno u nas nikt jeszcze nie nadaje full HD!
Słyszałem, że "n" daje720p.
Dlatego niektóre "swietne" telewizory tak "pięknie"
odbierają.

Jeżeli zrywa wizję i fonię-to słaby sygnał i będzie
z odbioru d.....

Masz wskażnik wTv można sprawdzić.

Dobre SD-to MOC!!!
Pamiętaj, że "MPEG i " są tylko dość dobrym
"przybliżeniem" sygnału "analnego".


Ten TV (Panas.) to Full mocarność.
Porównuję z 3 innymi!!!

Jakby co. Polecam się!!!
wkar
 

mareknot

New member
Dla pado!
Witam! Wydaje mi sie, że to na pewno Szczyrk, gdyż w kierunku Bytkowa nie mam żadnej anteny, a poza tym gdzieś w sieci spotkałem spis wszystkich nadajników polskich DVB i tak tam stało. Chyba, że pojawiło sie coś nowego w ofercie powietrznej i błądzi. Trzeba to sprawdzić w jakiś sposób. Może ktoś z forumowiczów ma jakieś newsy na ten temat. Zastanawiam się też na okoliczność wymiany na inną antenę, mocniejszą (może ktoś doradzi jaką? mam bardzo małą krótką z dipolami w formie x). A przy okazji pytanko, gdzie szukać wskaźnika sygnału cyfrowego z anteny w TV? Tyle idę szukać i oglądać.
 

wkar

New member
odbiór DVB

Witam!

Wskaźnik jakości sygnału DVB:

pilot/TV-DVB-MENU-USTAWIANIE-STROJENIE MENU-
-STAN SYGNAŁU DVB-PROGRAM (zmieniasz i pokazuje
paski dot. każdego progr.

i tyle.

Jeżeli odbierzesz MPG-4 będzie tylko fonia.
Wiem co dalej, żeby odebrać.

Antena musi być wieloelementowa, odpowiednia do
pasma najlepiej typu YAGI-UDA ze wzmacniaczem
najlepiej "Ryniaka".
A maszt wysoko - odbierzesz "wszystko" z danego
kierunku.
Są anteny dookólne spec. do DVB ale w dziwnych
cenach.

Czy masz możliwość oceny obrazka z dobrego
playerka najlepiej HD?
Pzdr. wkar:)
 

mareknot

New member
DVB+inne

Witam!
Dzieki wkar, jak napisałem, że idę szukać, >a kto szuka to znajdzie< to znalazłem, ale dzięki WIELKIE za pomoc. Co do playerka, to mam dwa Marantza i LG (nagr.2000) tylko nie miałem zbyt dużo czasu by sprawdzić. Chyba dziś to zrobię i dam znać. Co do anteny rozpocznę poszukiwania i cdn. Pozdrawiam:)
 
Do góry