Słabo widoczny pionowy pas na TH-37PV7P

Firestorm

New member
Witam.
Kilka dni temu kupiłem Plazme Panasonica TH-37PV7P. Początkowo była do niego podpięta kablówka UPC ( jestem w trakcie przesiadki na "N tv") oraz jedno DVD połączeniem komponent i drugie DVD kablem SCART. Przez pierwsze 3 dni wszystko było ok ale czwartego dnia przypadkiem ogladając coś w formacie 16:9 na tych czarnych pasach na gorze i dole ekranu zauwazyłem taki odrobine jaśniejszy (wyrożniający sie od reszty ekranu) pionowy pas. Po przełączeniu na cały czarny ekran okazało się ze owy pas biegnie przez caly ekran pionowo delikatnie na lewo od środka.Ma jakies 4 cm szerokości. Widać go tylko na czarnym lub bardzo ciemnym tle i kiedy w pokoju jest raczej ciemno.
Byłem w sklepie i zamowiono mi nowy TV na wymiane w sobote ale dzisiaj zastanowilo mnie jedno. Powypinalem z niego wszelkie kable ,zresetowalem do ustawien fabrycznych ,wyjąłem z gniazdka na jakis czas i po włączeniu paska nie było widać. Jednak po około godzinie znów się pojawił.Nie mam pojęcia co jest nie tak. Oferują mi wymiane plazmy na nowy ale nie chciałbym wyjść na idiote kiedy przyniose TV do sklepu tam go włączą i okaze sie ze nie ma zadnego problemu.
Może ktoś z forumowiczów ma jakiś pomysł co może być przyczyną?
Pozdrawiam.
PS.Kabel Component to tech-Link a SCART Vivanco (oba po około 60 zl)
 

zbynio81

Member
Wymieniaj na nowa plazme bez zadnych obaw. jest to czesto spotykana wada ale gównie w modelach pv70.
Wada fabryczna ktora moze wyjsc predzej czy pozniej. Jezeli nie wyminisz TV to po pewnym czasie bedziesz mial wiecej takich "kochanych" paskow
 

Firestorm

New member
zbynio81 napisał:
Wymieniaj na nowa plazme bez zadnych obaw. jest to czesto spotykana wada ale gównie w modelach pv70.
Wada fabryczna ktora moze wyjsc predzej czy pozniej. Jezeli nie wyminisz TV to po pewnym czasie bedziesz mial wiecej takich "kochanych" paskow

Wymieniam wymieniam ,jutro koło południa ma być nowy na magazynie dla mnie. Byłem tylko ciekaw z czego się to wzieło a skoro piszesz ,że to częsta fabryczna wada to mam nadzieję ,że kolejny który dostane będzie ok :)
 
Do góry