Panasonic seria PV80 i PV8

c43

Member
Witam,

Po wielu latach bezproblemowego działania przestały mi w TV Panasonic TH-42PY80 działać porty HDMI - miałem w ten sposób podłączony dekoder DVB-T.

Czy ktoś orientuje się w kosztach naprawy? Warto to naprawiać, czy lepiej kupić nowy TV LED?

pzdr
EC
Lepiej naprawić bo jak kupisz TV LED to duzo stracisz na jakości, chyba że że kupisz OLEDa.
 

SDman

Banned
Spokojnie trzeba podejść do tematu. Osobiście uważam, że OLED = dobry status finansowy i brak jasnego pokoju lub więcej oglądania wieczorami -nocą, wypalenie są większym problemem niż w PDP
Już modele starsze nawiązują walkę jak równy z równym, w jednym aspekcie lekko przegrywają (głębia czerni -nie mylić z czernią) ale za to w wielu innych wygrywają.
Osobiście po roku poszukiwań kupiłem Samsunga Q90T po PDP ST60 mam go już ponad 4 miesiące, dał się ustawić metodą bezpośrednich porównań jak Plazma -bo takie są moje preferencje.
Jestem zachwycony, że nie bije po oczach czego się w LCD obawiałem, a oczywiście paletą barw przewyższa PDP (jak ktoś wie co to jest WCG -to już ten fakt nie daje najmniejszych szans PDP, o HDR już nawet nie wspomnę).
Bezcenny jest również brak odbić (najlepsza powłoka antyrefleksyjna) ze "słoneczka" nic sobie nie robi, ważny również jest niski pobór energii: 60-120W -to 120 to przy pełnym słońcu.

Nadużyciem jest stwierdzenie, że każdy OLED jest lepszy od LCD. Takich stwierdzeń nie używają poważni recenzenci -nigdy .
 

Attachments

  • LCDvsPDP.jpg
    LCDvsPDP.jpg
    30,7 KB · Wyś: 76
Ostatnia edycja:

c43

Member
Mam mieszane uczucia, sam mam plazmę z 2011 roku Panasonic TX-VT30 i jak patrzę na TV w sklepach to żaden nie dorównuje jakością mojej plaźmie. Co mnie razi nienaturalne kolory, jarzeniówa strasznie obraz bije po oczach, nienaturalność obrazu teatr, motion. Parę lat temu zepsuł mi się moduł zasilania, naprawiłem za 500zł i myślę że z 10 lat pochodzi i będzie lepsza technologia która dorówna plaźmie pod względem naturalności obrazu, motion kwestia ruchu..
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kujesz Oleda z kalibracja i masz wszystko czego potrzebujesz.
I taki zestaw jest lepszy od plazmy.

Znacznie lepiej jest kupić Oleda.
Masz już ceny 55 Oleda za 3650 zł
 

Sansei6

Member
Bez reklam
14 lat i...
czas pracy: 29335:45
liczba uruchomień: 24691.
Miał 2 lata przerwy ale od roku śmiga jak nówka, codziennie. Super, odpukać.
 
Do góry