Panasonic TH 42 PY czy PV?

bolek77

New member
Witam,
Mam dylemat , czym różnią sie te serie? - tylko głoścnikami i wejsciami?
Czy warto dać 5500 PLN za PY700P czy kupić PV700P za 4500 PLN? a może warto kupić TH42PY70P ??. Czy warto kupować Full HD czy HD?
Do TV podłączę "n" , PS2,kino ONKYO, DVD Onkyo.
Będę wdzięczyny za pomoc.
Wiem , że będzie to plazma 42" Panasonc ale która???????? , budżet max 5500 PLN
Jędrek
 

slouON

New member
z tego co udało mi się wywnioskować to głównie różnią się ... FullHD, i wszystkim co z tym związane, w obrazie nie FullHD, jakość obrazu. dzwięku ta sama... (chyba), więc płaci sie za "fulla" dodatkowo.
 

bolek77

New member
TH 42 PY czy PV

Witaj,
Wiem , że głowna różnica to full hd lub hd . Pytanie brzmi czy kupując plazmę na kilka ładnych lat warto docelowo dać wiećej za Full HD. I czy zamiast seri PY7,70,700 jeśli kupię model z serii np PV 7 , 70,700 nie bede miał jazd z wejsciami, dzwiękiem. A może rozwiązaniem jest wybór z serii PY, zamiast topowego modelku 700 wybranie 70, ale nie wiem czy nie "wtopię" na dzwieki , czy na jakis wejsciach. Mam w budżecie max 5500 PLN.Wiec chciałbym optymalnie je wydać.
 

wkar

New member
na pomoc Bolkowi

Bolek, dywagacje na temat zakupów
są b. skomplikowane, a wybór prosty.
Kupuj to na co Cię stać.
Ale nie radzę oszczędzać!
Poczekaj, będą niebawem nowe Panasy z serii
"80".
Dużo, dużo lepsze!
Ale, gdy chcesz kupować za "gotowiznę", już.
To kup może TV z DVB.
Wybór "sprzęta" na parę lat, to nie jest
prosta sprawa.
Zwłaszcza, gdy tiochnika zasuwa, zasuwa....
w... takim tempie!

Ja mam kilka TV w domu (mówię nie po to by
się chwalić), ale ku przestrodze!

Kupisz tanio- d...
Za tydzień będziesz żałował!

Czy wybrać (ogólnie) "współczesny"TV,
czy "zabytek" PV, PY.

To mniej więcej wybór: nowy Merc (eco)
lub "chodzony" "okular"!!!!

Służę innymi porównaniami.
Pzdr. wkar:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dobre , dobre .
szczególnie że nie rowinałeś dalej "Służę innymi porównaniami" :D

.bolek77 - jaką masz odległość od ekranu ?
 

bolek77

New member
Witojcie:
Co do odległości to min 3,7 m max 4,2 m.
Ale te nowe Panasy pojawią się wkrótce , mniemam iż cena też bedzie atrakcyjna tj. jakies 8000 PLN lub więcej.
Kumam z waszych wypowiedzi, iż jak wybrać pomiędzy obecnymi panasami to wybrać TH42PY700P jako max wypoasiony model , dostępny aktualnie.
"Bądź tu mądry i pisz wiersze"
Jędrek
 

slouON

New member
wkrótce to znaczy za kilka miesiecy, nie wiem jak cierpliwym trzeba byc by TYLE czekać ...

PY chyba ma TYLKO FullHD, wiec jesli bnie bedziesz wykorzystwał to lepiej kupic (taniej) PV ... ale z drugiej strony jak chcesz/masz kasę to moze blueray sie u Ciebie pojawi ;)

cena jakość teraz (for miś :) )

1. Samsung q91h ;)
2. Panasonic PV700 (podobno lepsza jakosc obrazu niz PV70)
3. Panasonic PY70 (podobno lepsza jakość obrazu niż PY700, ale ma GORSZE głosniki i mniej wejść, typu 2hdmi a nie 3sztuki)

samsung kosztuje 3500zł, u kikiego w testach z PV wypadał jakościowo lepiej, wyraźnie.
 

deniro24

Member
Bez reklam
Być może naraże się tym, ale ja bez wątpienia wybrałbym PV700. Przy Twoich sygnałach PV -moim zdaniem - zagra ładniej od PY.

Rozdzielczość to nie wszystko, a doskonale pokazuje to chociażby Pioneer 428. Duża część kupujących nabywa telewizor Full HD po to aby ... mieć telewizor Full HD - żeby psychika była "ukojona" matrycą 1920x1080.

Pozdrawiam.
 

bolek77

New member
Panas TH 42 PY czy PV

Witam,
Wiem że Full HD to dopiero przyszłość. Na początku pewnie to będą filmy, a telewizji to przyszłość. Jednakże Ja chcę kupić telewizor na jakieś 5-7 lat. Więc biorąc pod uwagę perspektywę kilku lat to moze lepiej kupić PY niż PV a potem skrobać się po......
Jędrek
 

deniro24

Member
Bez reklam
bolek77 widać nie zrozumiałeś o co mi chodziło. Ja też kiedyś myślałem podobnie jak Ty i wielu innych odnośnie sygnału HD. Ale tu tłumaczenia nic nie pomogą, trzeba się samemu przekonać. Ja tak zrobiłem. Proponuję sprawdzić film HD (hd dvd lub BR):

- "wypuszczony z odtwarzacza" w 1080p na tv full hd,

- "wypuszczony z odtwarzacza" w 720p, 1080i lub 1080p (o ile dany tv przyjmuje) na tv z rozdzielczością 1024x768 (plazma 42") lub 1366x768 (plazma 50").

Usiądź w odległości takiej jak oglądasz normalnie tv i nie kieruj się auto sugestią, że jeden z nich ma znaczek FullHD (hehe to będzie bardzo trudno...). Wtedy zrozumiesz o czym piszę. No chyba, że będziesz oglądał film hd z nosem przy ekranie starając się wyłapać "wszystkie szczegóły" - w takim przypadku na PY zobaczysz więcej.

I żeby nie było, nie chce wywołać jakiejś wojny odnośnie HD Ready, FullHD, rozdzielczości czy odległości oglądania - było juz tego naprawde sporo, równiez na tym forum. To jest poprostu moje zdanie, poparte moją praktyką.

Pozdrawiam.
 
Do góry