Dziwny napis na Panasonic TX-37LZ70

Plezi

New member
Witam, ciężko wyszukać frazę CHK poprzez wyszukiwarkę, proszę o pomoc, mam taki symbol wyświetlony cały czas na ekranie, telewizor jest nowy, instrukcja nadaje się jedynie na makulaturę a ja nie mogę znaleź w necie o co chodzi, może któryś z wyjadaczy telewizorów LCD mi pomoże ?

Z góry dzięki za pomoc
 

Majcher1980

New member
kupiłem niedawno tego lcdeka i tez mam ten napis "CHK" cały czas wyswietlany.:twisted: Nie mam narazie pojęcia jak go wyłączyć jeśli już ktoś się spotkał z czymś takim to proszę o pomoc.
A może tobie PLEZI się udało go jakoś wyłączyc?:D
HELP
 

timbot

New member
Bez reklam
chk to skrót od check mode - trybu serwisowego, czym bym się raczej martwił, bo to moze znaczyć, że ktoś wam grzebał w tv, lub przynajmniej wchodzil do menu serwisowego (chocby po to zeby sprawdzic czas dzialania tv) i potem nie potrafil z niego wyjsc, tylko wylaczyl tv...


poniższe nieaktualne (ale zostawiam, może u kogoś zadziala), rozwiązanie prawidłowe w kolejnym poście poniżej!!
żeby wyjść z tego trybu, w niektórych modelach trzeba było:
nacisnąć power i action razem, a potem nacisnać power (chyba na na telewizorze w obu przypadkach power, ale nie jestem pewnien, kombinujcie)
 
Ostatnia edycja:

timbot

New member
Bez reklam
aktualizacja, w nowych lcd wychodzi sie z trybu serwisowego w ten sposob (przynajmniej tak twierdzi google :)
TO EXIT THE SERVICE MODE PRESS VOLUME DOWN ON THE SET AND THE OK BUTTON ON THE REMOTE F0R 3 SECONDS.WHEN SELF CHECK SCREEN APPEARS UNPLUG THE UNIT.
czyli na polski, nacisnac jednoczesnie na telewizorze (nie pilocie) volume-- oraz na pilocie guzik OK przez trzy sekundy, a gdy pojawi się ekran self check na tv nalezy wylączyć tv
 
Do góry