Zielony w PV4270P

jmarci

New member
Witam!
Jestem od dwóch dni posiadaczem PV4270P, pierwszy dzień ok, ale minął zachwyt i dzisiaj jestem przerażony. Mam za dużo zielonego widać to szczególnie przy ciemniejszych scenach, twarze, włosy mają odcień zielonkawy, czarny jest odcieniem zielonego szary nie jest szary.
Widać to też przy słabym sygnale, kiedy jeszcze drugi plan jest nieostry snieg jest zielonkawy.
Mam pytanko czy to normalne w tym modelu czy trafił mi się jakiś trefny?? Może jest n a to sposób?
I druga sprawa mam podłączone przez HDMI tuner cyfry+ ogladając np Notional HD przy dużych zminach w scenach ewidentnie nie nadąża wyświetlać obrazu efekt jest taki jakby ktoś cząsł kamerą , aż oczy bolą.
Co robić?
 

fazer58

Member
Bez reklam
Witaj! Ja mam PV 7P.Taki efekt jak opisujesz,zauważyłem u siebie przy włączonej funkcji 3D-COMB,po wyłączeniu jej problem zniknął.Teraz mam cyfrową vectre podłączoną przez EURO-RGB i funkcja 3D-COMB wogóle nie istnieje w menu(chyba RGB tak działa).Jezeli chodzi o zielony kolor,to myslę,ze nalezy zgłosić do serwisu,ponieważ u mnie,panas odbiera idealnie:D Pozdrawiam
 

zbynio81

Member
Zgadzam się. Ja nie mam takiego problemu i na twoim miejscu bym to zgłosił. To właśnie w plazmach kolor CZARNY jest naprawdę CZARNY.8)
 

jmarci

New member
Zielony zielony zielony zie...

No to udałem się do sklepu zobaczyć czy zieleń to przypadłość mojego modelu czy reszta też tak ma.Wisiały dwa podłączone, najpierw oglądam jeden stał z boczku i myślałem że jest troszke lepiej niż u mnie. Podszedłem do drugiego obok wisiał LCD Sharp 42X20E to juz zdecyowanie na niekorzyść plazmy. W Sharpie czarny był czany w panasie z odcieniem zielonego w panasie nawet twarze maja nalot zielonego. Jedynie przy bardzo dobrym oswietleniu scen nie ma tego efektu, chociaz cos. Jestem zawiedziony badziewiem.
pozdrawiam
 

ciaptak

New member
Nie rozumiem. Kupiles cos za calkiem pokazna kwote i nie oblukales tego dokladnie... Do kogo masz kolego pretensje. Nic tylko sie usmiechnac z politowaniem...
 

Gozel

New member
Nie zawsze przy zakupie idzie wszystko sprawdzic. Z reguły obejrzy sie generalnie stan telewizora. Rózne kwiatki wychodza z czasem podczas użytkowania i od tego jest gwarancja.
 
Do góry