połączenie PV70 z DVD ?

MacPaul

New member
Witam

nie moge znaleźć odpowiedzi na nurtujący mnie problem jak podłaczyć DVD (ngrywarka Panas ES10) z plazmą PV70 by obraz był najlepszy ?

Wiem, ....HDMI ...ale nagrywarka nie ma takiego wyjscia (ma już 2 lata !?)
Pozostaje euro lub component. Ale które wybrać . Mam przewód euro dobrej klasy - Bandridge. Czy zamieniając go na component zauważę różnicę ? Jeśli tak to jaki wybrać ? Nie spotkałem nigdzie testów takich przewodów.

Jakie macie swoje doświadczenia w łączeniu TV z innymi żródłami ?
A tak przy okazji co daje łącze komp DVI ? do podłączenia laptopa wystarczyłoby S-video - tu jednak go nie ma !

pozdrowienia
czekając na Wasze opinie

Maciej
 

zbynio81

Member
ArtS007 napisał:
Komponent. Euro RGB jest trochę gorsze.

ArtS :)

No i tu się nie zgadzam do końca. Zapewne Komponent ma lepszy obraz jednak wczoraj przetestowalem oba wejścia. Powiększałem do zoom 3 i różnicy nie widze-DVD YAMAHA,PANASONIC 42PV7. Może to wina, że mam zbyt dobry kable EURO a zbyt słaby Komponent. AAle trudno mi to okreslić.
Tak jak wyżej różnicy nie zauważyłem.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Zawsze stałem na stanowisku, że RGB jest na tyle dobry, że nie powinien zbytnio odbiegać od komponentu. Dlatego, jeśli nie widzisz różnicy, wybierz to połaczenie, które jest dla Ciebie wygodniejsze. Kupowanie lepszego kabla pewnie niewiele zmieni.

ArtS :)
 

MacPaul

New member
Dziękuję za odpowiedzi

trudno zdecydować a nie mam możliwości porównania;

może jeszcze ktoś ma jakieś zdanie na ten temat lub doświadczenie;

słyszałem ,że zależy od procesora obrazu jaki jest w DVD (jego częśtotliwości obróbki ?) ale niegdzie nie znalazłem info jaki u mnie jest procesor w Panasonicu DMR ES10.

pozdrawiam

Maciej
 

korel11

New member
MacPaul napisał:
Witam

nie moge znaleźć odpowiedzi na nurtujący mnie problem jak podłaczyć DVD (ngrywarka Panas ES10) z plazmą PV70 by obraz był najlepszy ?
(...)
Jakie macie swoje doświadczenia w łączeniu TV z innymi żródłami ?
A tak przy okazji co daje łącze komp DVI ? do podłączenia laptopa wystarczyłoby S-video - tu jednak go nie ma !
(...)

PV70, choć nie ma osobnego wejścia SVHS miniDIN / S-Video, przyjmuje sygnał S-Video przez złącze Euro (podobnie jak RGB).

Ja mam podłączone DVD po Componencie (stary, 7 letni Denon) a dekoder HD kablem HDMI. Po Euro/RGB kolory są nieco przejaskrawione a obraz minimalnie powiększony. Między Componentem a HDMI różnica jest, w moim wypadku, prawie żadna.

Zaletą podłaczenia Scartem jest, że TV sam się przestawia na sygnał z Euro przy uruchomieniu źródła sygnału, natomiast po HDMI i Componecie trzeba wybierać je z menu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry