TH-37PV7P Podłączenie komputera

mar19000

New member
Witam,
Bardzo proszę o kilka rad dotyczących podłączenia komputera do TH-37PV7P
Kilka moich pytań
- jaki kabel( chcę żeby dobrze działąło i miało ładny obraz)
- czy karta grafiki ma wpływ na obraz z kompa na tv? Jak tak to jak duży?
- czy kabel hdmi dvi to jest odpowiedni kabel do podpięcia?
- jak wyglądają gry na tym tv ?

Dzięki, pozdrawiam
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
mar19000 napisał:
Witam,
Kilka moich pytań ...

Najlepszy sposób podpcięcia PC do TV już przepadł (w momecie wyboru TV) przez d-sub (dodatkowe łącze komputerowe w plazmie), szkoda. Pozostaje tobie jak slusznie piszesz podpiecie dvi-hdmi, będzie dobrze, w grach i przy wyświetlnaych filmach nawet bardzo dobrze, nie zalecam podpinania PC przez S-Video. Do karty grafiki zakładam, że posiadasz coś w miare nowego wyposażonego w wyjście DVI, co gwarantuje jakosc obrazu (i oczywiscie sensownie wykonane kable). Pozostaje kwestia mocy kompa do dekodowania materiału w rozdzielczości 1080p (zwlaszcza przy kompresji H.264), tu wspomaganie czy tez dekodowanie sprzetowe w karcie graficznej moze okazac sie konieczne przy "slabej" jednoprocesorowej maszynie. Jestem zwolennikiem kart ATI ale niestety na tym polu zdecydowanie lepiej sobie radzi Geforce, wybor kart masz duży i być może już jestes wyposażony w karte ktora to pociagnie (dla Geforce juz od 6600).

Pzdr. (C)G
 

fantattoo

Member
Udało mi się wczoraj podpiąc kompa pod tą plazmę i niestety z miejsca kilka problemów. Nie znam się na tyle by stwierdzić, czy problemy te leżą po winie kompa czy TV. No ale od początku.... :)

Mam Pundita-R350 firmy Asus. Taki mały komputer typu Barebone, ale dość dobrze fabrycznie wyposażony. Karta grafiki zintegrowana na płycie, model ATI 9100 z wyjściem DVI. W ustawieniach karty mam zaznaczone, żeby automatycznie ukrywane były rozdzielczości, których nie obsługuje podpięty monitor. Mój 19" Hyundai chodzi w rozdzielczości 1280x1024, a w ustawieniach karty mógłbym jeszcze wybrać wyższe rozdzielczości. Natomiast po podpięciu do plazmy rozdzielczości na karcie mam tylko dwie: 800x600 i 1024x720. Po odznaczeniu automatycznego dobierania rozdzielczości w ustawieniach karty i zmianie rozdzielczości na jakąś inną, obraz był niestety nie do zaakceptowania. Czyli muszę pozostać przy 1024x720.
Obraz z komputera pozostawia wiele do życzenia. Czcionki bardzo mało czytelne, krawędzie obrazu ucięte w takim zakresie, że dolny pasek jest ledwie widoczny, po odpaleniu przeglądarki czy Worda górny pasek też jest ucięty. Po bokach jest trochę lepiej, boczny suwak jest widoczny i można z niego korzystać :) Jednym słowem, do neta i normalnej pracy taki komplecik raczej się nie nadaje. Co innego filmy i gry. Divxy chodzą świetnie, tak samo dvd. Na nowe gry komp jest za słaby, ale różne starocie i mniej wymagające gry chodzą płynnie i dają dużo frajdy. Obraz jest w nich naprawdę świetny (oczywiście pomijając fakt jakości obrazu w starych grach). Jak na razie testowałem grę Gothic II, a córka testowała Barbie i Jezioro Łabędzia. Niestety nie miałem dźwięku, bo w moim zakichanym miasteczku w żadnym sklepie nie można dostać kabla optycznego i nie miałem jak podpiąć amplitunera. Ale jak tylko podępnę, to dam znać o efektach. Nie miałem też jak na razie możliwości sprawdzenia filmów HD, ale też dam znać w ich temacie przy najbliższej okazji. Jeśli ktoś jest zainteresowany zdjęciami, to mogę jakieś zrobić i zamieścić w celach poglądowych.

P.S.
Czy plazmy ogólnie tak kiepsko wyświetlają czcionki, czy jest to wina kiepskiej karty graficznej?

P.S.2
Plazmę mam podpiętą poprzez przejściówkę DVI-HDMI. Czy takie rozwiązanie jest dobre? Czy lepszy byłby może kabel DVI-HDMI? Problem jedynie w podpinaniu kabla, bo TV jest na ścienie i nie mam dostępu do tylnego panlu. Pozostawałby w opcji jakis hub HDMI, ale to też chyba nienajlepsze wyjście.
 
Ostatnia edycja:

mar19000

New member
fantattoo napisał:
. Niestety nie miałem dźwięku, bo w moim zakichanym miasteczku w żadnym sklepie nie można dostać kabla optycznego i nie miałem jak podpiąć amplitunera.

Mam pytanie jak nie mam amplitunera to bede mial dzwięk? Chodzi mi o to czy dzwięk też jest przenoszony przez kabel czy trzeba go podpiąć jakoś inaczej? Nie bardzo się na tym znam więc proszę o odpowiedź.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
fantattoo napisał:
Czy plazmy ogólnie tak kiepsko wyświetlają czcionki, czy jest to wina kiepskiej karty graficznej?

Niestety jak jak pisalem wczesniej najlepszy sposob podpiecia plazmy niestety przepadl w momencie kupna tego modelu plazmy (brak wejcia d-sub, czytaj komputerowego), tak z powodzeniem sluzylby tobie jak monitor komputerowy, czcionki ekranowe jak zyleta :D .

Przestroga dla osob, ktore planuja prace czy tez wykorzystywanie komputera do podpinania kompa by wstrzegaly sie modelu PV7 lub przyjely iz obraz jest tylko dobry w filmach (czy grach).


Mar19000 napisał:
Mam pytanie jak nie mam amplitunera to bede mial dzwięk? Chodzi mi o to czy dzwięk też jest przenoszony przez kabel czy trzeba go podpiąć jakoś inaczej? Nie bardzo się na tym znam więc proszę o odpowiedź.

Dzwiek wyprowadz przez karte muzyczna przez maly jack (stereo) na TV 2xRCA (chyba ten TV posiada wejscia tego rodzaju, sprawdz w specyfikacji ;) ).


Pzdr. (C)G
 
Ostatnia edycja:

aeste

New member
(Cy)Gorg napisał:
Przestroga dla osob, ktore planuja prace czy tez wykorzystywanie komputera do podpinania kompa by wstrzegaly sie modelu PV7 lub przyjely iz obraz jest tylko dobry w filmach (czy grach).

Pzdr. (C)G

Tym stwierdzeniem podniosłeś kwotę mojego upragnionego zakupu o 700zł :( :/ Nie wiem czy Ci dziękować czy znienawidzić :wink:

Pozdrówka
 

fantattoo

Member
Ja kupowałem ten model z pełną świadomością braku wejścia D-sub. Po prostu nie planowałem podłaczania kompa do TV. Akurat tak się złożyło, że mam kilka filmów Divx, która mają dziwną rozdzielczość i odtwarzane z DVD wyglądają nieciekawie, dlatego pokusiłem się o podłaczenia PC. Teraz w tych filmach obraz z PC jest ładnie rozciągnięty na całym ekranie, a głownie o to mi chodziło. Zakup TV był raczej planowany pod PS3 w przyszłości i tutaj znów pojawia się pytanie. Czy np: linux odpalony na PS3 również będzie tak kiepsko wyglądał, jeśli chodzi o czytelność czcionek? Podłaczenie oczywiście po HDMI.
 

mar19000

New member
jeszcze jedna sprawa

Podpiąłem tv do kompa i są pewne problemy:
Obraz z komputeraz jest na tv tylko wtedy gdy odłącze kabel monitora i włącze od tv.
Włączając równoczenie kabel od monitora i telewizora to na dwoch jest czerń i nic się nie dzieje
Druga sprawa:
Nie bardzo umię skonfigurować przełączanie monitora w windowsie a właściwie w Ati Catalyst Control Center. Jak przełączam na 2 czyli na mój tv wyskakuje tylk na telewizorze ramka z napisem HDMI ale nie ma dalej obrazu .
Zarówno komputer widzie sprzęt ( pospisuje go Panasonic-TV), jak i telewizor reaguje na zmianę roździelczości. Też wyskauje ramka np 720p wyjście , albo VGA
Próbowałem już wiele rzeczy i nie bardzo wiem jaka może być tego przyczyna. Bardzo proszę o pomoc !
 

fantattoo

Member
Niestety nie wszystkie karty graficzne obsługują wyświetlanie obrazu na dwóch monitorach jednocześnie, pomimo posiadania dwóch rodzajów wyjść sygnału. Wszystko zależy od tego, czy karta ma RAMDAC pojedynczy czy podwójny. Jeśli w Menedżerze Urządzeń wyświelta Ci dwie karty graficzne, to masz RAMDAC podwójny i wtedy powinno smigać. Możesz też pobawić się programem TVTool, ale działa on chyba tylko z kartami nVidia.
 
Ostatnia edycja:

mar19000

New member
W menadżerze urządzeń wyświetla mi się coś takiego pod kartami graficznymi:
Radeon 9600 Series
Radeon 9600 Series - Secondary

Sam nie wiem czy tak wcześniej było czy teraz jak się zacząłem bawić.
Szczerze mówiąc nie wiem czy to oznacza że mam RAMDAC czy nie.
Jeszcze jedno: Czy sygnał z karty graficznej jest równocześnie wysyłany przez gniazdo DVI i standardowe gniazdo do monitor??
Podam może swój nr gg jak będziesz miał chwile to napisz do mnie jak możesz to coś może wykąbinujemy. 3034852
Dzięki pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

AsKier

New member
Witam! Mój 1 post na forum więc chcę się przywitać ze wszystkimi...

otóż mam pytanie mam lapka, który ma wyjście jedynie VGA czy jeśli zakupię przejściówkę VGA-DVI i podepnę kablem DVI-HDMI czy to będzie mi działać? Grafika jest całkiem znośna i radzi sobie b.dobrze z projektowaniem w ArchiCad więc myślę, że obsłuży też Panasonica.

Macie jakieś doświadczenia z tak kombinowanym podłączeniem?

Pozdrawiam
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podlaczylem laptopapa (grafika Ati x1600) przez przejsciowke DVI-HDMI i nie zauwazylem zadnych problemow. Komputer wykryl dodatkowe urzadzenie i nie trzeba bylo nawet robic restaru. Obraz z laptopa na 37PV7P pieknie dopasowany do wielkosci plazmy. Jesli chodzi o jakosc obrazu to na filmach rewelacyjnia, natomiast praca w systemie operacyjnym to juz nie za bardzo - przegladanie internetu, praca w programach graficznych. Sam pracuje duzo w Photoshopie i moim zdaniem LCD do takich zatosowan nadaje sie lepiej.
 
Ostatnia edycja:

AsKier

New member
Dzięki za link - a co sądzicie o rozwiązaniu D-Sub -> 3xRCA lub SCART

generalnie szukam sposobu na podłączenie (nie musi być hdmi) lapka z D-Sub(VGA) do tej plazmy...
 

Jarod

New member
Dzisiaj dostałem kabelek dvi-hdmi no i też mi wcina krańce ekranu na pv7
Czy komuś udało się coś z tym zrobić, jakoś to przejsć -

Może jest tu jakiś cfaniak :mrgreen: któremu się udało jakoś to skalibrować żeby obraz był pełny

No to sobie odpowiedziałem :) znalazłem w ustwieniach nvidia mam ustawianie obrazu :) teraz hula aż miło
 
Ostatnia edycja:

Skagen

New member
Witam, podepnę się do tematu.
Mam th-37pv7p i GeForce 6600. Podpiąłem to przez kabel dvi-hdmi, komputer wykrył go jako Panasoniv TV i.... nic. Czy ustawię na klon, czy na dualviev, po przełączeniu tv na tryb hdmi mam tylko czarny ekran. Co robię nie tak?
 

jerzyk-jurek

New member
jak podłączyłem 42PV7 do GF7600GT

testowałem na różnych rozdzielczościach


przy natywnej 1024x768 i rozciągnięciu na cały obraz jest może trochę lepiej ale obraz się tnie przy oglądaniu divx, hdtv i satki ( amd 3700+, 1 GB, XP)
zostawiłem też podłaczenie s-video i tam filmy są w podobnej jakości i śmiga bez problemu


na razie najlepsze ustawienia jakie znalazłem to: 1280x720 i ustawieniu obrazu funkcją NVKeystone, jakość obrazu to około 90 % monitora, można nawet w wordzie pisać, filmy hd śmigają jak ta lala :eek:k:
 
Do góry